Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehet 2 gyerekkel jól...

Hogy lehet 2 gyerekkel jól csinálni?

Figyelt kérdés
1 hete szültem és úgy érzem képtelen vagyok megfelelően ellátni a feladatom 2 felé a nagy 3 éves
2012. jún. 28. 22:05
 1/6 anonim ***** válasza:
46%
A 3 éves már eltud egyedül is játszani,és segíthet a kicsi körül is. Pelenkát vinni stb. A kicsi mellett sem kell egész nap ott lenned. Két szopi között legyen el az ágyacskájában. Nem baj,ha sír egy keveset,az nem árt neki. Így lesz időd mindenre. Persze este az apuka is segíthet.
2012. jún. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
1 hét után mit szeretnél?De őszintén? Pontos napirendet?:) Én 1 héttel szülés után kezdtem felfogni, h 2gyerekes anya vagyok, meg akkor már ki mertem kacsingatni a konyha felé, 2-3 tányért elmosogatni, meg ilyesmi....Ugyanúgy kellett vagy 2-3 hónap, míg összerázódtam a kicsivel meg a naggyal!:)
2012. jún. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Tudom hogy még nagyon az elején vagyunk, de jelenleg nem tudom elképzelni hogyan fog ez működni... Jelenleg álandóan sírok mert nem tudom a lányom kéréseit teljesíteni mert a kicsi mindig szopizna és a gátsebemtől mozdulni alig bírok. Közben látom ahogy az eddig nyugodt mosolygós lányom milyen nyugtalan, mindenért sír, összevissza futkározik stb
2012. jún. 28. 22:56
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem nagyon készítetted fel ezek szerint a lányodat... Egy háromévessel már annyi mindent meg lehet előre is beszélni!! Az én lányom kétéves volt, amikor megszületett az öccse. Most hamarosan négyéves lesz és 11 napos a harmadik babónk.

Szoptatni úgy is lehet, hogy közben mesélsz a nagyobbnak, vagy fél kézzel legózol, stb. Légy kreatív! Ezen kívül vond be mindenbe a nagyot, amikor pedig a pici alszik, a nagyot vedd ölbe, babusgasd, hogy érezze, nem esett ki a kiskosárból ő sem. Gyorsan bele fog szokni az új helyzetbe, ha látja, hogy ő még mindig ugyanolyan fontos, mint eddig volt.

Amikor sétáltok, hadd tolja ő is a babakocsit, vagy vegyél neki csecsemő formájú babát, hozzáillő mindenfélével, hadd csinálja pontosan azt a babájával, amit te a kistesóval. Nálunk ez is működik. Olyannyira, hogy a 23 hónapos fiamnak is kellett baba, ő is ringatja, öltözteti. :-))

A hordozókendő egyébként remek találmány, ha abba rakod a picit, a kezed szabad marad, ezer dolgot meg tudsz csinálni.

2012. jún. 29. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Amúgy jó amit Gabka 77 ír! Nekem is így ment csak az elején, a nagyobb mellettünk autózott vagy építőzött, míg én a hugit szoptattam....kértem tőle pelust, popsitörlőt, mindig ott sertepertélt körülöttünk, így nem kellett egyszerre 2felé rohangálnom.
2012. jún. 29. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, Gabkának igaza van. Egyébként pedig én is így éreztem az elején, én is sokat sírtam, ráadásul a kicsi hasfájós lett, gyötört a lelki ismeret furdalás, hogy a naggyal (2.5 éves) nem foglalkozom eleget. Volt, hogy tudtam, hogy már vacsiznia kéne, éhes volt, de az ordító kicsivel nem tudtam mit kezdeni. Férjem csak este 7-re ért haza, segítségem nulla. Szóval rohadt nehéz volt, tudom mit érzel, bejátszik az állandó fáradtság plusz a hormonok is. Azt hittem ennek az időszaknak soha nem lesz vége. De hidd el, könnyebb lesz. A kisebbik fiam már 6 hónapos múlt, belerázódtunk, összeszoktunk. Alakul a napirend is. Kitartás!
2012. jún. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!