Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tud csinálni egy fél éves...

Mit tud csinálni egy fél éves gyerekkel egy babysitter? 18 évesen bevállalnátok?

Figyelt kérdés
Van egy álláslehetőségem külföldön(au-pair) ahol iyen pici a baba. Miket kell egy ilyen csöppséggel csinálni?
2010. máj. 24. 14:57
1 2
 1/11 anonim válasza:
11%

Hogy hogy miket kell csinálnod???

Babysitter vagy, ezt tudnod kéne.

2010. máj. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
fél éves gyerekre még nem vigyáztam. Nem tudom elképzelni...De örülök, h megint kezdődik a "lehordom a kérdezőt, anélkül, h érteném mit is akar, mert én olyan király vagyok.."
2010. máj. 24. 15:06
 3/11 anonim ***** válasza:
34%

Azt,amit a többivel.

Etetni,pelenkázni,fűrdetni,sétáltatni,játszani,rendet tartani,szóval vigyázni rá.De ha még ezzel sem vagy tisztában,akkor maradj itthon,és nézz meg egy élő gyereket.

2010. máj. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
96%
Hát babusgatni. :) Gondolom vannak játékai, hagyd, hogy játszon velük, persze figyelj rá, hogy ne essen baja! Olvashatsz neki mesekönyvet (bár nem tudom, mennyit fogna fel belőle:P), vagy hallgassatok együtt valami szép zenét. Csikizd meg, ilyenek.
2010. máj. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
9%

Hát mit???

Vazz, szoptasd meg.

:DLOL

2010. máj. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Húgyagyúak...igaza van a kérdezőnek,hogy kezditek..szupermamik egyem a szívetek XD


Én értem mire gondolsz, nem az alap dolgokra, hanem a játékra ugye? Miket lehet vele már csinálni és miket nem:)


Nemtudom külföldön mi a szokás, de a hozzátáplálást neked kell elkezdened.Ettől a kortól mégpedig. Nézz át mindent miket adhatsz neki, mert sok a tiltólistás dolog.


A mozgását ne erőltesd.Mivel ebben a korban ülnek fel általában, csak akkor szabad támasztva ültetned ha már magától ül,addig semmiképp sem. Ilyenkor kezdenek el előre kúszni is, azt is majd segíthetsz neki gyakorolni:)



Arra figyelj,hogy ha elkezd kúszni csak nagy játékokat hagyj kint, amit nem tud lenyelni, tedd full biztonságossá a lakást.

Megpróbálhatod pohárból itatni is, de csak óvatosan.


Pelenkázz, tornázzatok együtt, beszélj hozzá sokat,énekelj neki,mutogasd a tárgyakat (ilyenkor már mondhatod,hogy a boci múzik:D)

Illyenek:)


Sok szerencsét külföldön ^^

2010. máj. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nyiván láttam már gyereket mert két éve vagyok babysitter, és bármilyen hihetetlen pelenkázni is tudok, persze eleve elkönyveltek hülyének, de a család akiknél dolgozom nagyon meg van elégedve és a gyerekek is szeretnek. Ettől még nem fogom tudni, hogy egy fél éves gyerek kb mikre képes(az oké h nem tud járni, de miket lehet vekle játszani ilyenek...). Köszönöm az utolsó válaszolónak ő megértette az aggodalmam lényegét.
2010. máj. 24. 15:46
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez az oldal nem azért van, hogy segítsünk egymásnak? Aki nem ezért ír, az minek pazarolja a saját, és mások idejét???

Szerintem ha szereted a gyerekeket (márpedig, ha most is sitter-kedsz, biztosan így van), akkor nyugodtan elvállalhatod. A legfontosabb ami kell nekik, az a szeretet, bármilyen korban. Egyébként minden baba más, de hogy átlagban milyen korban mire képesek megnézheted egy csomó babás honlapon. Ami szerintem még fontos, hogy egyeztess a családdal. Te fogsz vigyázni a babára, de mégiscsak az Ő gyerekük, az Ő kívánságaikat kell figyelembe venned. Ha ez nagyon ellenkezik a Te véleményeddel, akkor érdemes megfontolni, hogy vállald-e, (én biztosan nem tudnék úgy vigyázni egy babára, vagy kisgyerekre, ha olyan dolgokat kellene vele csinálnom, amit én nem látok jónak) de amúgy hajrá.

És érezd jól magad!

Kicsit irígykedek rád, mert az au-pair kifejezésből arra következtetek Angliába mégy. Én is éltem kinn 4 évet, és nagyon hiányzik. Bár a mostani napjaimat nem cserélném el semmiért, kisfiam holnap lesz 4 hónapos, és bearanyozza az életem! :)

2010. máj. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom nem vagy hivatásos. Az au-pair legalábbis ezt jelenti. Én voltam Angliában 2 évig. Az 1. évben egy 10 éves kislányra kellett vigyáznom. Örültem, merthogy ő már nagy, és nem lesz vele gondom. Hát, annál rosszabb volt! Nagyon bunkó volt velem, nem akarta, hogy az utcán kísérgessék, mert cikinek érezte. Pedig mindenhova el kellett vele mennem, ott ez a törvény. Nagyon megnehezítette a dolgom.

A 2. évben 3 gyerekre vigyáztam, a legkisebb fél éves volt.

Nem véletlen mondják, hogy kis gyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond. Most már mindenkinek azt tanácsolnám, aki au-pair akar lenni, hogy minél kisebb a gyerek annál jobb. 1 hét alatt belejöttem. Tisztába tettem, megetettem, és nagyon hálás volt érte, szeretett, mintha az anyja lettem volna. Sokáig nagyon hiányzott is nekem.

Gondolom vannak játékai, azokkal játszotok, egy ennyi idős gyereknek még sokat kell levegőn is lenni, azzal is megy az idő. Ő még sokat alszik nap közben min. kétszer, szóval gyorsan megy az idő. Ha a család nem bánja, hogy nincs tapasztalatod, nyugodtam vállald el.

2010. máj. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ez Svájcban lenne, és elég szimpatikus a család, köszönöm mindenkinek a hasznos válaszokat és a megerősítést :) ( az au-pair azt jelenti, h gyerekvigyázó és háztartásban besegítő személy. )
2010. máj. 24. 16:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!