Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi van akkor ha senki sem...

Mi van akkor ha senki sem segít, csak szörnyűlködik? Félek ártani fogok már a gyerekeknek így rossz életük van velem.

Figyelt kérdés

3 kicsi gyerekünk van, nem így terveztük. Nincsenek nagyszülők. A férjem az utóbbi években épp hogy egyre többet kell dolgozzon mert anyagilag úgy jövünk ki egyáltalán. A gyerekek egész nap egymást nyúzzák, egyszerűen akármit csinálok, csak bajt okoznak, semmi se válik be, fél percenként büntethetném meg őket valamiért így van amit már rájuk hagyok. 4.5 és 2.5 évesek 8 hónapos a kicsi.

A középső folyton bántja a kicsit, a legnagyobb mindenféle butaságba hajszolja a középsőt. Minden nap gyomoridegem van. Példák: reggel 6kor kelnek akármit csinálok, nem alszanak tovább. Bemennek felverik a legkisebbet is a szobájában, aztán elkezdenek szétpakolni így nekem egyből ott kell lennem. Felöltöztetem, megetetem őket, közben kiborítanak ezt azt akkor takarítok. A kicsi a földön mászik közben a középső durván ellökdösi. Ha végre békén hagyja akkor összekészülünk boltba, közben többször nem bírnak az út szélén maradnim egy ideg vagyok a boltig meg vissza hogy mikor üti el őket valami (nincs járda) boltban is csak azt értik meg ha durván szólok rájuk, egyébként szaladgálnak, szétpakolnak.

Aztán hazaérünk amíg nincs olyan durva nap,kint játszanak de akkor is fél percenként azt hallom hogy ordít valamelyik amíg én az ételt felrakom. Bejönni hol egyik nem akar hol másik.

Ebédnél egyik kitalálja hogy neki az nem kell az az étel, nincs más (ebbe már nem megyek bele hogy 2-3 félét elérakok hátha eszik). Szétkenik az étel egy részét nem szándékosan de nem hagyják hogy segítsek az evésben.

Aztán meseolvasás, alvás a középső még alszik is de a kicsi sokszor eddigre ébred a nagyobb meg egyáltalán nem alszik. Azt már elértem hogy legalább az ágyában játsszon 1 órácskát. Azidő alatt megpróbálom eltakarítani a romokat amiket hagytak, bekapok vmi kaját mert enni semmi időm és energiám eddig.

A nagyobb nem jár oviba és csak szept megy legközelebb, addig hazaküldték, mondván hogy én itthon vagyok.

Délután minden kezdődik előről pedig próbálom lekötni, foglalkoztatni őket, már próbáltam hogy szétválasztom őket hogy ne egész nap az ordítást hallgassam ( elveszik egymástól a dolgokat) egyik elkezd játszani valamivel a másik megy oda és tépi ki a kezéből.

A férjem este hazaér fáradtan akkor ráugranak a kölkök, birkóznak de bevadulnak hamar na akkor meg azért van sírás. És ez megy estig.

Már volt hogy megütöttem őket amikor látom a szándékos rombolást pl.a nagyobbam tudja jól hogy nem szabad vmit de rámnéz és lesi nézem e és csakazértis összefirkálja a falat, letépi a függönyt vagy ilyesmi. Nem vagyok büszke magamra sőt azt érzem én ezt nem fogom bírni egész nyáron. Próbáltam szólni a védőnőnek, hogy segítsen valami segítőt találni vagy nem mehetne e mégis oviba a legnagyobb.De mondta hogy hát ő sajnos ezzel nem tud mit csinálni mert túlterhelt az ovi és hogy hát igen, nem könnyű 3 kicsi gyerekkel...ezzel a mondattal hagyott itt. 20 kilót fogytam mióta megvan a legkisebb, hullik a hajam, egyszerűen le vagyok robbanva. A férjem nem tud mit mondani csak hogy bírjam ki valahogy ezt az időt ő dolgozik hogy meglegyen így nagyjából minden, hétvégén is sokszor dolgozik. Ha nem, akkor persze próbál segíteni de az édeskevés.

A háziorvosnál is jártam a fogyás miatt meg amúgy is kérdeztem vmi segítség után. De ő is csak szörnyűlködni tudott hogy hát igen 3 gyerek nem sétagalopp. És ennyi.

Pszichológus (sztk) hónapokra előre tudott csak időpontot adni voltam nála is sokat nem segített és x hónap múlva mehetnék újra. Fizetősre nincs pénzem heti 6-7 ezer ft.

Már ott tartok hogy haragszok a gyerekeimre. És elegem van de nagyon. Közben tudom hogy ők nem tehetnek semmiről nyilván. Félek hogy betelik a pohár és vmi rosszat csinálok.Valamelyik nap rácsaptam a középsőm fenekére nagyon sírt (kicsit erősebbre sikerült mint akartam mert elfelejtettem hogy már nincs pelusa) és akkor én is leültem és kitört belőlem vmi zokogó görcs amitől persze megint csak megijedt mindhárom. Nem akarok így élni.



2012. jún. 29. 12:54
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
Igen, én is még hasonlót akartam írni, mint az előttem író, csak nem akartam "okoskának" tűnni! Nálam 2 gyerek van, a nagyobbik most amúgyis dackorszakban van+ bejátszik a testvérféltékenyég is. Én is "zsarolom". most pl. be van neki ígérve egy kirándulás. Ha a kicsi felé akar csapni, mondom, h "állj, állj, mert nem lesz kirándulás!". Akkor úgy visszahúzza magát.Plusz megszidom érte, ha vmit rosszul tesz, és nem pakolok már el utána, vagy ha igen -egyre ritkábban!- elmondom, h ez nem szép dolog, amit szétszórt ő rakja el, mégis, elnézi h az anyja pakol helyette?? Na, akkor már jön, ő is pakolgat... A hangsúly a hangsúlyon van! :) Lássa rajtad, a hangodon hallja, hogy Te vagy a főnök:)
2012. jún. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi, nem hiszitek el de már ez is segít hogy nem csak én vagyok így ezzel a helyzettel. Azt gondoltam majd kapom az oltást hogy minek kellett 3 gyerek meg egyáltalán 2 is.

Nem védekezésből, de nálunk is úgy nézett ki mikor a másodikat vártuk hogy egyre jobb lesz a helyzetünk aztán saját hibánkból is meg máséból IS pont hogy egyre rosszabb. Folyamatosan megfeszítetten melóznia kell az uramnak hogy a víz felszínén maradjunk.

Visszatérve.

A legnagyobb nekem is hiperaktív GYANÚS egyenlőre, figyelemzavart viszont egyértelműen diagnosztizáltak nála.Bizonyos területeken 1-másfél évvel van elmaradva a kortársaitól, tehát olyan mintha egy 2.5 és egy 3.5 évesem lenne egyszerre a csecsemő mellé, ezért IS olyan nehéz.

A barátnőm lánya is 4.5 éves de ezerszer értelmesebb és könnyebb vele (és ugye lány is) Ő valóban élvezi a feladatokat amiket ad neki az anyja, igaz hogy takarítani kell utána is de addig sincs balhé a kisebbel, de az én fiam NEM szeret segíteni, tehát próbálkozom hogy na akkor ez vagy az feladatot rábízom és kb. 2 percig csinálja majd elhajítja valahol az eszközt ami a kezében volt, vagy rosszalkodni kezd vele vagy megy és fejbecsapdossa az öccsét vele.

Büntetésből szobájába küldöm akkor ott tesz tönkre mindig valamit, teljesen ÜRES helyiségem nincs a lakásban.

Ha csak őt büntetem minden szituációban az sem igazságos mert a kisebb bár kisebb de ő is ugyanúgy direktbe rosszalkodik és sokszor ő provokálja visszafelé a nagyobbat és olyankor nem igazságos ha a nagyot büntetem nem??

jaj istenem nem tudom, de már azt érzem hogy akármit teszek semmi se jó.

2012. jún. 29. 14:12
 13/40 A kérdező kommentje:

Kötelező bölcsi ovi témához: oviban tudják hogy mi a helyzet (3 gyerek stb.) mégis egyértelműen mondták hogy június 4től szept 6ig ne vigyem merthogy én úgyis itthon vagyok.

Bölcsi pedig nincs a városunkban. (kisváros amúgy).

2012. jún. 29. 14:14
 14/40 anonim ***** válasza:
merre felé laktok? én szívesen segítenék ha nem laktok messze, enyém a középsőddel egyidős, tök ráérünk :)
2012. jún. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:

Nem szeretem ezt a szuperdadus dolgot, de egyszer láttam benne vmit, azt stleg kipróbálhatnád. Az ilyen hiperaktív, figyelemzavaros gyerekeknek általában rendre és kötött dolgokra van szükségük, hogy tudjanak mihez alkalmazkodni. A segítség kérés egy nagyon jó ötlet, és mi lenne ha "díjaznád" érte? Csinálnátok EGYÜTT egy nagy papírtáblát odaírnád a nevüket , berublikáznás, és azt mondanád, h innentől kezdve bármilyen jó dolgot tesz , segít, a testvérével figyelmes stb. Kap egy pirospontot (vagy matricát, bármit). Ha pl. 5 pirospont összejön , választhat magának a boltban egy fini csokit... a táblát jó látható helyre tenni, és ez lenne a "büszkeségfal". Persze egy idő után csak a "jutalomért" tenné, de meg lenne a motíváció és a büszkeség, hogy Ő érdemelte ki! (Tesóval ugyanez persze) .

Ill. ami még eszembe jutott ugyanilyen napirendes táblát is csinálhatsz nekik, hogy belerajzolod a "napi" teendőket. Pl. reggel felkelés-öltözködés...stb. Amit megcsinál oda rajzolhat egy pipát.

2012. jún. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:

10-es vagyok!


A szobájába ne küld, az nálunk sem vállt be. Ott leült játszani, vagy rombolni, nem büntetésnek vette!

Vegyél egy kis műanyag széket, írd rá, hogy büntiszék, ezt csak és kizárólag büntetésre használd. Ha rosszat csinál irány a szék és az életkorának megfelelő tehát 4,5 percet a nagynak, 2,5 felet a kicsinek kell eltöltenie rajta, ha feláll ellenáll elölről kezdődik a percek számolása, míg nyugton nem marad! Gonosznak tűnik, de hatásos. Vagy ültesd a lépcsőre, állítsd a sarokba, mindegy csak azt az egy helyet mindig csak büntinek használd.


És tényleg nézd a szuperdadát, mert nagyon jóóóó! Én is onnan lestem a bünti módszert!


A nagynak pedig meg kell találni azt az elfoglaltságot ami igazán leköti. Érthető, hogy fiú létére nem szeret seperni meg törölgetni, de pakolni akkor is kell, lehet közösen csinálni a pakolást, nem csak dirigálni a gyereknek.

Gondold végig, mi az amit szeret csinálni? A rosszalkodáson kívül.

2012. jún. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 A kérdező kommentje:

Kipróbálom a tábla ügyet csak jó előre végig kell gondolnom, nehogy belefussak vmi csapdába miszerint egy idő után már mindent jutalmaznom és díjaznom kell majd, mert ez is baj hogy ha majd mind3 -at díjaznom kell tök egyértelmű dolgokért azt nem fogom bírni anyagilag se meg sehogy. (felöltözés, ágyazás, normális étkezés nem szétcsapva a kaját, meg elvárható normális rend a napban hogy pl. este 8kor már nem indulunk meg kifelé pizsiben mondjuk.)

Egyformák a napjaink egyébként időrend és napirend szerint is hajszálra ugyanakkor fürdetek altatok már rég megszokhatták volna, de neeem, állandóan megy az alkudozás az ordítás amikor fürödni kell menni, aztán mikor ki kell szállni a kádból szóval valami mindig van amin sírni lehet.

Már attól is félek hogy ettől a sok ordítástól valami pszichés bajuk is lesz..

2012. jún. 29. 14:32
 18/40 A kérdező kommentje:
Győr mellett lakunk amúgy. De egyébként erre is visszatérve hogy bízzam a szomszédra vagy barátra hogy ezzel nem élhetek állandóan...másra hagyatkozva...valahogy nekem kéne rendet tennem köztük.:( egész nap csak veszekszek velük.:(
2012. jún. 29. 14:34
 19/40 anonim ***** válasza:

A 8 hónapost még ne díjazd ;)

És lehet az 5 pirospont 10 is, h a pénztárcád se bánja annyira....meg igazán csak az ér pl. pirospontot, amit 100%osan megcsinál, szóval ha csak félig pakol el, akkor az nem ér:)

2012. jún. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 A kérdező kommentje:
na igen, most még nem kell díjazni a picit de egyszercsak már igen:) Mert azt se lehet hogy 3 ból csak 1 nél alkalmazok vmit mert úgy jól alátámasztom a tesóféltékenységet.:(
2012. jún. 29. 14:39
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!