Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi van akkor ha senki sem...

Mi van akkor ha senki sem segít, csak szörnyűlködik? Félek ártani fogok már a gyerekeknek így rossz életük van velem.

Figyelt kérdés

3 kicsi gyerekünk van, nem így terveztük. Nincsenek nagyszülők. A férjem az utóbbi években épp hogy egyre többet kell dolgozzon mert anyagilag úgy jövünk ki egyáltalán. A gyerekek egész nap egymást nyúzzák, egyszerűen akármit csinálok, csak bajt okoznak, semmi se válik be, fél percenként büntethetném meg őket valamiért így van amit már rájuk hagyok. 4.5 és 2.5 évesek 8 hónapos a kicsi.

A középső folyton bántja a kicsit, a legnagyobb mindenféle butaságba hajszolja a középsőt. Minden nap gyomoridegem van. Példák: reggel 6kor kelnek akármit csinálok, nem alszanak tovább. Bemennek felverik a legkisebbet is a szobájában, aztán elkezdenek szétpakolni így nekem egyből ott kell lennem. Felöltöztetem, megetetem őket, közben kiborítanak ezt azt akkor takarítok. A kicsi a földön mászik közben a középső durván ellökdösi. Ha végre békén hagyja akkor összekészülünk boltba, közben többször nem bírnak az út szélén maradnim egy ideg vagyok a boltig meg vissza hogy mikor üti el őket valami (nincs járda) boltban is csak azt értik meg ha durván szólok rájuk, egyébként szaladgálnak, szétpakolnak.

Aztán hazaérünk amíg nincs olyan durva nap,kint játszanak de akkor is fél percenként azt hallom hogy ordít valamelyik amíg én az ételt felrakom. Bejönni hol egyik nem akar hol másik.

Ebédnél egyik kitalálja hogy neki az nem kell az az étel, nincs más (ebbe már nem megyek bele hogy 2-3 félét elérakok hátha eszik). Szétkenik az étel egy részét nem szándékosan de nem hagyják hogy segítsek az evésben.

Aztán meseolvasás, alvás a középső még alszik is de a kicsi sokszor eddigre ébred a nagyobb meg egyáltalán nem alszik. Azt már elértem hogy legalább az ágyában játsszon 1 órácskát. Azidő alatt megpróbálom eltakarítani a romokat amiket hagytak, bekapok vmi kaját mert enni semmi időm és energiám eddig.

A nagyobb nem jár oviba és csak szept megy legközelebb, addig hazaküldték, mondván hogy én itthon vagyok.

Délután minden kezdődik előről pedig próbálom lekötni, foglalkoztatni őket, már próbáltam hogy szétválasztom őket hogy ne egész nap az ordítást hallgassam ( elveszik egymástól a dolgokat) egyik elkezd játszani valamivel a másik megy oda és tépi ki a kezéből.

A férjem este hazaér fáradtan akkor ráugranak a kölkök, birkóznak de bevadulnak hamar na akkor meg azért van sírás. És ez megy estig.

Már volt hogy megütöttem őket amikor látom a szándékos rombolást pl.a nagyobbam tudja jól hogy nem szabad vmit de rámnéz és lesi nézem e és csakazértis összefirkálja a falat, letépi a függönyt vagy ilyesmi. Nem vagyok büszke magamra sőt azt érzem én ezt nem fogom bírni egész nyáron. Próbáltam szólni a védőnőnek, hogy segítsen valami segítőt találni vagy nem mehetne e mégis oviba a legnagyobb.De mondta hogy hát ő sajnos ezzel nem tud mit csinálni mert túlterhelt az ovi és hogy hát igen, nem könnyű 3 kicsi gyerekkel...ezzel a mondattal hagyott itt. 20 kilót fogytam mióta megvan a legkisebb, hullik a hajam, egyszerűen le vagyok robbanva. A férjem nem tud mit mondani csak hogy bírjam ki valahogy ezt az időt ő dolgozik hogy meglegyen így nagyjából minden, hétvégén is sokszor dolgozik. Ha nem, akkor persze próbál segíteni de az édeskevés.

A háziorvosnál is jártam a fogyás miatt meg amúgy is kérdeztem vmi segítség után. De ő is csak szörnyűlködni tudott hogy hát igen 3 gyerek nem sétagalopp. És ennyi.

Pszichológus (sztk) hónapokra előre tudott csak időpontot adni voltam nála is sokat nem segített és x hónap múlva mehetnék újra. Fizetősre nincs pénzem heti 6-7 ezer ft.

Már ott tartok hogy haragszok a gyerekeimre. És elegem van de nagyon. Közben tudom hogy ők nem tehetnek semmiről nyilván. Félek hogy betelik a pohár és vmi rosszat csinálok.Valamelyik nap rácsaptam a középsőm fenekére nagyon sírt (kicsit erősebbre sikerült mint akartam mert elfelejtettem hogy már nincs pelusa) és akkor én is leültem és kitört belőlem vmi zokogó görcs amitől persze megint csak megijedt mindhárom. Nem akarok így élni.



2012. jún. 29. 12:54
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz senkivel, csakis magaddal, magatokkal!!!

Én is ilyen voltam, hogy hú, ez meg az mit gondolhat rólam, és bezzeg náluk hogy lehet...! Kellett egy nagy fordulat a gondolkodásomban és rájöttem, hogy nem az számít h ők hogy élnek, hanem hogy mi, aMI családunka lényeg....Nekem attól jobb lesz, hogy "csak" 2 gyerekkel szerencsétlenkednek vagy ügyeskednek? Nem. Nekem attól jobb lesz, hogy az ő nagyobbik gyerekét felvették az oviba? Nem.. Nekem attól jobb lesz, h a férjével 2 naponta vitatkoznak azon h a libero vagy a pampers a jobb? Neeeem. Semmi nem számít, csak az, hogy a z én kis családomban viszonylagos nyugalom meg béke legyen:) ÉS hogy tudjak pihizni is, mint pl. most :)

2012. jún. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó benned mi hozta meg ezt a lökést? Olyan jó lenne egyértelműen ezt gondolni hogy nem érdekel ha összesúgnak a hátam mögött, nem érdekel hogy a tanácsadóban rólam beszélnek, nem érdekel ha úton útfélen beszólnak.

Hogy nem fogok kapcsolatba kerülni itt senkivel így mert nem elegyednek szóba velem nem is tudják ki vagyok milyen vagyok, csak megítélnek? Szóval nyilván itt több dolog is összejön az én esetemben valahogy, kicsit ez is hogy nincs is kivel beszéljek mert a barátaim akiket valóban annak tartok távol élnek, családommal nincs összetartás szülők nincsenek, a férjem pedig sokat dolgozik ha nem dolgozik akkor se terhelhetem állandóan azzal hogy panaszkodok.

2012. jún. 29. 15:56
 33/40 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek:) Mind három ébren úgyhogy megyek elhárítani.
2012. jún. 29. 15:57
 34/40 anonim ***** válasza:
15:52-es. Erre én is nagyon kíváncsi lennék. Folyton folyvást mások járnak az eszembe és irígylem őket, hogy csak maguk számítanak, sokszor olyan szinten, hogy meg sem kérdezik velünk mi ujság. Mindig ilyen akartam lenni, de nem tudok. Azonfelül, hogy kész idegbeteg vagyok olyankor itthon, de kifele a húdemindenrendben van életet mutatok, mert nem akarok más lenni, mint mások, szóval emellett rettentően mások életét is picit élem, amikor mesélnek...át kéne ezen lépni.
2012. jún. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen semmi nagy dolog, csak magamat állítottam át, a fejemben. Talán az okosok egy agykontrollnak nevezik, én önerőnek:) Csak arra kell koncentrálni, h mindig a saját kis családodat tartsd szem előtt. Meg nem árt, ha van ebben segítséged is. Pl. a mi nagyobbik gyerkőcünk egy ideig nem akart sose magától feljönni a jástziról. Mi nem vittünk le már babakpocsit, saját lábán jött -ment, de néha azt kívántam, h bárcsak lehoztuk volna ababakocsit, mert így végig kell hallgatnia mkinek, h a 2évesem ordít, h "deénnemakarokhazamenni". Amikor anyósom lejött velünk, már előre féltem, mert ő ez a "könyörgős" típus, de semmi pénzért nem húzná el a gyereket a játsziról. Na, a férjem!!! Az egyszer elunta, megfogta, ordít, nem ordít, kit érdekel, hozta felfelé....:) És tulképp ez is ahhoz segített, h "na, és akkor mi van, 3 perc múlva a ház előtt már abbahagyta". Más meg tökölj.ön ha akar.

Azután én is megfogtam, úgy hoztam haza. Sírt, sírt vagy 3-4 alkalommal, de aztán belátta a gyerek is, h nem számít, megyünk haza:)

Na, akkor kérdezem, jobb lett volna ha utána is nyugiban maradok és senkise látja milyen hisztis, és véégre este 8kor lelépünk a játsziról, vagy 6kor hazajövünk -ugyan bőgéssel- de még nincs vége az egész napomnak....:)

2012. jún. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 Sókristály ***** válasza:

Biztosak vagytok abban, hogy aki kifelé azt mutatja, nála minden rendben van, ott tényleg ez a helyzet?

Higgyétek el, a legtöbb "tökéletes" család nem is annyira tökéletes, ha kicsit a felszín alá nézünk. És pont azok hajlamosak ítélkezni, akiknek maguknak is van takargatnivalójuk. Mert az, akinek béke és nyugalom van az otthonában, vagy legalábbis egyensúly, nem foglalkozik másokkal.

2012. jún. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 A kérdező kommentje:
Igazatok van, de ez engem ott és akkor valahogy nem vígasztal amikor látom a lesajnáló tekinteteket holott tudom hogy tökéletes család nincs.
2012. jún. 29. 20:01
 38/40 anonim ***** válasza:
Kedves Kerdezo!nemreg tettemfel egy kerdest ezen az oldalon,hogy:ciki lenne-e ha bebiszittert vennek fel!Kerlek olvasd el,mert tok jo valaszokat kaptam,hatha neked is segit.Mert en is a "nep velemenyetol" tartottam,de dontottem!Leszarom oket,es segitek magamon!Kitartas neked!
2012. júl. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 A kérdező kommentje:
38as melyik volt az a kérdés? szívesen elolvasnám!
2012. júl. 1. 15:18
 40/40 anonim ***** válasza:
szia!Én vagyok a 38-as válaszoló.Mi újság,van valami változás?Hogy vagytok?Megtaláltad a kérdést?
2012. júl. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!