Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg igaz, hogy egy 2 éves...

Tényleg igaz, hogy egy 2 éves gyerek fizikailag képtelen meghajtani/pedálozni egy rendes biciklit még? Tapasztalatok? Vélemények?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert most volt 2 éves a kislányom, és vettünk neki születédnapjára egy rendes bikiclit (nem futóbiciklit) 12", mankókerekes. Az ismerősünk meg azt mondta, hogy teljesen felesleges volt megvenni, mert kb 3 éves koruk körül tudják egyedül meghajtani a bicikli pedálját. Az én kislányom átlagos testalkatú, magasságú.A bicikli pont jó méretileg. Mindent előbb csinált mint ahogy az a "nagykönyvben" meg van írva, nagyon ügyes, és rendkívül jó az egyensúlyérzéke....
2012. jún. 30. 12:58
 1/8 anonim válasza:
Szerintem hülyeség, 2 éves koromban félpótkerékkel bicikliztem már (bele is gurultam a csalánbokorba, lett 32 csípésem). 3-4 évesen tanultam meg biciklizni. Mindenkinek a fizikai adottságai a mérvadóak, nem pedig az amit mások mondanak.
2012. jún. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ez butaság. Kertvárosban lakunk, sok kisgyerekes barátunk van, nyaranta rengeteget vagyunk kint az utcán a kicsikkel. Teljesen átlagos gyerekek, és mindannyiukról elmondható, hogy 2 évesen már pótkerékkel tekertek (többnyire 12'-14'-es bicajokat), 3 éves korukra pedig anélkül. (Nálunk a pótkerék kimaradt, de 3 és fél évesen a futóról egyenesen a 16'-os nagy bicajra ült át a fiam. :))
2012. jún. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

enyém 2,5 éves és nem akkor összejönni a biciklizés :)

valahogy nem állt még össze neki a kép, hogy csak az egyik lábával kell nyomni, mindig 2 lábbal nyomja a pedált és így ugye nem megy :)

de van a játszón olyan kisfiú aki biciklivel jön :)

mondjuk 2 évest még én se láttam tekerni, de ez semmit nem jelent, mindenesetre ha idén nem is, jövőre biztos tudja majd tekerni

2012. jún. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én lányom 2.5 éves ő nem tudja tekerni pedig amúgy ügyes.

Van ismerősünk akinek 2.5 évesen már simán tekerte ezt a 12-es pótkerekest amit írsz, de azért pont 2 évest még nem láttam azzal tekerni egyedül. Az más amikor tolod és úgy tekeri azt a kis triciklit pl.

2012. jún. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nagyfiam 2 évesen tekerte a 12-es pótkerekeset. 3 évesen már mankókerék nélkül ment.

Kisfiam 2 évesen csak a triciklit hajotta, 2,5 évesen indult csak el a pótkerekessel.

Gyereke válogatja. Nem lehet semmit kijelenteni ez ügyben konkrétan.

2012. jún. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az enyém 2 éves,de még a lábbal hajtós műanyag kismotort sem tudja lökni:(((

Nem egyformák a gyerekek!!! :)

2012. jún. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A fiam 3éves, most kapott cangát. Neki néha olyan, mint csecsemőnek a babakocsi, csak ül rajta.

Tudja tekerni, de inkább csak bambul rajta.

Ő még fejben kicsi hozzá:)

A csajosom, 17hónapos, és a motorozáson látszik, hogy ügyesebb a tesónál, lehet ha nő egy picit(nem éri el a pedált a 12esen) akkor neki könnyebben fog menni.

2012. jún. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én fiam 2 éves korában kapta a bicajt, persze még mankókerékkel, de azonnal tudta hajtani, tekerte és 2 hét alatt fékezni is megtanult. Szeptemberben 3 éves lesz, a napokban próbáljuk meg levenni a mankókereket is, mert nagyon ügyes már.

2012. jún. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!