Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3-4 gyerekes anyukák! Nagyon...

3-4 gyerekes anyukák! Nagyon megterhelő a több gyerek fizikailag és anyagilag? Nekem két fiam van.10 és 4 éves. Szeretnénk még egy babát.

Figyelt kérdés
2009. okt. 14. 10:14
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

nekem három gyerekem van (5,5 és 3 éves, ill. 3 hónapos). anyagilag egyelőre annyira nem megterhelő, egymás ruháit tudják használni a nagyok, és maradt sok a kicsinek is róluk, de több helyről kaptam is ruhákat. fizikailg elég nehéz, mert a két nagyobb egymásra rossz hatással van, égető rosszaságok tudnak lenni, így amikor a kicsivel fogllakozom, akkor izgulok, hogy mire megyek vissza... ha oviban vannak akkor jól bírható, de a két nagyobb után (fiúk) rengeteget kell pakolni, takarítani, mert rendetlenek.

neked mivel nagyobb korkülönbség lesz, talán könnyebb lesz ha 3-an lesznek. egy 10 évessel már sokmindent meg lehet beszélni, még segíteni is tud. szerintem HAJRÁ! sok sikert és kitartást!!

én nem bántam meg egy percig sem, hogy hárman lettek, főleg, hogy a legkisebb egy tündéri kislány. :)

2009. okt. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 4 gyerek van. Nem tartozunk a gazdagok közé, de azért mindent, amire szükség van, megkapnak a gyerekek. A picire nem sokat költök, csak tényleg a legszükségesebb dolgokat veszem - pelus, popsitörlő, néhány body - újonnan, a ruhákat a turiban. sokkal szebb és egyedibb, jobb minőségű ruhákat tudok ott venni, mint a boltokban. 6 hónapig szoptattam, így addig neki nem kellett külön kajára költeni. Családi házban lakunk, nagy a kert, így sok mindent meg tudunk termelni, amire szükségünk van (és azt is tudom, hogy mit eszünk). Sajnos a babakocsit, a kiságyat stb. már elajándékoztam a nagyok után, így azokat meg kellett venni, de nagyon jó áron tudtunk venni szinte újat a tesz-veszen.

Hogy fikailag mennyire fárasztó? Nem hinném, hogy 3-mal sokkal nehezebb, mint 2-vel. Mondjuk nálunk a pici és a nagyok között 16, 13 és 10 év van.. Ahogy így visszaemlékszem, hogy amikor még csak a nagyok voltak meg, - és köztük csak 3 év van - valahogy mindig bírtam. Pedig nem volt soha segítségem, mindent egyedül kellett mellettük is elvégeznem. ( a férjem állandóan úton van, így nem tud sokat besegíteni)

2009. okt. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat.Gratulálok a gyerekekhez.Nagyon szeretnénk egy kislányt a fiúk mellé,de ha megint kissrác lenne az sem baj.
2009. okt. 14. 10:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!