Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baba, apa másfél nap alatt?

Baba, apa másfél nap alatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

8 hónapos kislányom van, tegnap nagyon szépen, tisztán elkezdte mondogatni, hogy baba. Ma pedig kora este kint voltunk a strandon, mire egyszer csak az apjára nézett, és azt mondta: appa. Biztos, hogy rá mondta, és tudatosan, mert azóta is hajtogatja, mikor az apjával van.

Ha egyszer beindul a beszélőkéjük, ilyen gyorsan fog haladni? :) Kicsit meglepődtem. Azt hittem, tovább tart, míg egy-egy szót "elles, eltanul".


2012. júl. 1. 21:35
 1/3 anonim ***** válasza:

A barátnőm kisfia a hintával kezdte szintén 7-8 hónap körül. Ilyen felakaszthatós hintájuk van. Utána csak úgy jöttek az újjonnan tanult dolgok. mammma, appa,brüm-ez az autó, leejt valamit széttárja a kezét és azt mondja, hogy: NNNNaaaa.

nagyon okosak:)

2012. júl. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen, ez bizony így megy!:)) Hamar kezdi a kislányod, nagyon ügyes! A kisfiam első szava 13 hónaposan az volt, hogy "anya", persze, elolvadtam!:)) Utána nagyon gyorsan tanult, hetente 3-4, majd 8-10 új szót mondott. Most 17 hónapos, gyakran összerak rövid mondatokat is, pl.: Anya álmos, Kutya ugat, Anyával csicsizni (amikor álmos). Kérsz még. (amikor kér még valamilyen ételből) Mi ez? . Nagy könnyebség, hogy jelzi, ha éhes, szomjas, aludni szeretne, vagy fáj valamije, sokkal könnyebb már így az élet!:))) Egyébként koraszülött volt, szóval nem gondoltam, hogy ilyen gyorsan halad majd a beszédfejlődése, mert 28 hétre született, volt mit behoznia.:(((
2012. júl. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A miénk 14 hónapos és egyelőre még nem esik túlzásokba, pedig apa már nagyon várja a szavait. ^^ A baba, és hasonlók neki is mennek régóta és azt hiszem már az innit is tudatosan használja, rengeteg mindent megért, odahoz dolgokat, de még túl sok mindent nem mondd tudatosan.
2012. júl. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!