Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor lehet először usziba...

Mikor lehet először usziba vinni a kisbabát?

Figyelt kérdés
Nem babaúszásra gondolok, hanem hogy csak velünk pancsikoljon a vízben :)
2012. júl. 2. 23:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Amikor a bcg oltás helye begyógyult. Nem csak azért, hogy ott ne kapjon fertőzést, hanem nagyjából arra az időre alakul ki benne az oltások hatására az a minimális védettség, ami elengedhetetlen ilyen helyen.

Ez kb 3-4 hónapos korában van, de én ennyi idősen sem raknám még be a strandon a vízbe. Nem is fog még fel belőle semmit és azért ezek a vizek nem olyan tiszták mint a babaúszásos medencék.

Én minimum 6 hónapos koráig várnék a strandolással, mi ennyi idősen is csak a saját medencékben lóbáltuk meg, és a lábát belelógattuk a Balcsiba.

Strand csak 1 év múlva jött.

2012. júl. 2. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

3 hónapos a kisebbikem. A védőnőm azt mondta amikor kérdeztem, hogy természetes vízbe mehet már (tóba, folyóba, nyilván, tisztába), de uszodába, pláne termálba ne vigyük, ott elkaphat minden sz*rt.


Úgyhogy holnap lemegyünk ide a Borostyán-tóra, megnézzük a hőfokát. Ha nem tetszik majd neki, úgyis jelzi, és nem erőltetem.

2012. júl. 2. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Még csak 1,5 hónapos úgyhogy csak elméleti kérdés :) majd kb 6 hónaposan gondoltam hogy elmegyünk usziba :)
2012. júl. 2. 23:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!