Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Ez gond? Szabad ezt...

Anyukák! Ez gond? Szabad ezt engedni, csinálni?

Figyelt kérdés

Első babás anyuka vagyok és még sok mindenben tapasztalatlan.

Van egy 7,5 hós kisfiam,aki most meglehetősen nyűgös erre a melegre és a foga is jön...

Mindent kipróbáltam már megnyugtatás céljából,de egyedül a tv képes most erre.

Azon van egy adó,a neve Baby Tv.Biztos sokan ismeritek :-)

És most a pihenőszékében azt nézi és rettentően élvezi:-)

Kérdésem:Szabad tévéznie egy ilyen kis korú babának vagy inkább ne hagyjam neki és ne szoktassam rá?



2012. júl. 3. 13:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem ha egy nap párszor 5-10 percet nézi,nem a világvége.Bár az én lányom nem néz tv-t,örülnék ha lenne pár lopott percem akár ezáltal.:)
2012. júl. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%

Biztos jönnek majd a tv ellenzők is, de én nem tartozom közéjük. Persze nem hagytam soha, hogy órákat üljön a tv előtt, de ha kicsit nézte, rá-rá nézett, akkor attól nem kaptam frászt.

Most amúgy két éves, és pont nem érdekli a tv, lehet épp azért, mert soha nem volt előle elzárva és tiltva. Nem tudom.


Ha most ez megnyugtatja a babád, akkor hagyd, hagy nézze egy kicsit (persze ne 10 centiről, és ne órák hosszat).

Határokkal, szülői felügyelettel és magyarázatokkal nem fog neki ártani, sőt még lehet jót is teszel vele.

2012. júl. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
34%

Ne!!

Én is ezt csináltam amit te,most 18 hónapos,nem hajlandó enni ha nincs bekapcsolva a tv,de akkor is csak a reklámnál eszik,de az sem mindegy,hogy melyik reklám megy!

Próbáltam már azt is,hogy tv.kikapcs,de képes rá,hogy nem eszik napokig,hiába éhes!

2012. júl. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem ez nem "tévézés". Arra gondolsz, amikor rajzolt figurák lassan mozognak, ide-odaúsznak a képen? Olyan képernyővédős dolog. Nyilván mást is csinál, nem csak ezt nézi egész nap, tehát ennyi nem árt :)
2012. júl. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%

Az én lányom sem lett ettől függő.

Soha nem nézte sokat, de nem is tiltottam tőle.

Persze az más, ha valamihez kötöd, mondjuk evés közben bekapcsolod neki, mert akkor ahhoz simán hozzászokhat, mivel hozzáköti egy-egy eseményhez, de alapvetően, ha csak úgy nézi, akkor nem lesz belőle baja.

Egyedül mondjuk nem hagytam soha, még a legegyszerűbb meséket is kommentáltam, nehogy "félreértsen" benne valamit.

2012. júl. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
85%

Nekem néha a tévé a bébiszitterem, ez van. Nyugodtan megkövezhet, aki tudja ügyesebben csinálni 2 egymás után jött bébivel reggeltől estig egyedül.

Ha ésszel csinálja az ember, nem lesz a gyerek függő, mert van ezer más érdekesebb dolog is. És különben is utálnak egy helyben ülni.

3. válaszoló pedig tényleg nagy hibát követett el, még felnőtteknek sem ajánlott tv előtt enni vagy evés közben tvzni.

2012. júl. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
60%

Néha lehet. Picit. Nekem a fiam sajnos nagyon szereti a meséket, és végignéz egyhuzamban egy micimackót vagy mulant(3éves)

Cirkuszol, ha nem nézhet mesét, de elfogadja, megérti, amikor kicsi volt, és kezdett rákapni nehezebb volt.

A lányom is látja amikor a nagy nézi(17hónapos) és ő is magyaráz a mesének. Azzal van a baj, ha egész nap odateszed elé, azt nézd gyerek, én meg le se... Amikor nagyon nem bírsz vele, jól jöhet.

2012. júl. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
59%
Kisfiam 7,5 hónapos, sokszor be van kapcsolva neki a TV. Pont ez a Baby tv. Nagyon szereti, már felismeri a zenéket. Ennek ellenére nem tv függő, sőt van, hogy elvan játszik és rá se hederint mi megy benne. Szerintem az se jobb ha valaki teljesen eltiltja a gyereket a TV nézéstől.
2012. júl. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
76%
A barátnőmnek a kislánya egészen kicsi kora óta nézi a tv-t. Egyedül nevelte és sokszor egyszerűbb volt a tévé elé tennie, így volt ideje másra is. Azt gondoltam akkor, hogy ez milyen rossz dolog és, mint a sok tévé ellenző írja ártalmas lesz a gyerekre. Ahhoz képest a kislány már 8. osztályba megy és kitűnő tanuló egész idő alatt és értelmes, teljesen normális lelkivilággal. Tehát engem sem érdekel, ha eljut a kislányom abba a korba,amikor leköti a tévé , én bizony nem fogom ellenezni. Persze szigorúan csak az aranyos Walt disney féle meséket.
2012. júl. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ!

Sokat segítettetek!

2012. júl. 3. 22:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!