Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen egytál étel szerüséget...

Milyen egytál étel szerüséget tudnék csinálni, akár zöldségből is, ami gyorsan kész van, és eheti a 11 hós babám is? Annyira nincs ötletem már. Túrót, sajtot, tojássárgáját, is eszik gond nélkül.

Figyelt kérdés
2010. júl. 27. 21:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Rizottó.Bármit tehetsz bele,zöldséget,kis husit,főtt tojást,sajtot és persze rizst...én is ezt főzök ha se kedvem,se ötletem.:))
2010. júl. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
rakott karfiol, de csak úgy, hogy megcsinálod a husit a szokásos módon serpenyőben, majd ha kész,rádobod a karfiolt, és párolod együtt a kettőt, és kész. tejföllel tálalható (kicsit meg szoktam rottyantani a turmixgépben) Szóval rakott karfiol, de nem pepecselek vele, nem teszem tepsibe stb. (rizs is mehet bele, bár én ebbe nem szoktam)
2010. júl. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem is a rizotto jutott eszembe. Mindenféle zöldséget beletehetsz. Tök jó receptek vannak a neten.
2010. júl. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Cukkinit, répát felkarikázol, leteszed egy olajjal kikent jénai vagy kerámia tálba, teszel rá karfiol és brokkoli rózsákat, csirkemell kockákat, leöntöd ízesített natúr joghurt és tejföl keverékével (zöldfűszerek, pici só, fokhagyma, vagy akár valamilyen zacskós rakott zöldség alap vagy bármilyen grill fűszerkeverék), teszel rá paradicsomkarikákat, és berakod a sütőbe. Villámgyorsan kész van, és nagyon fincsi.
2010. júl. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!! :)

Banyuci,de rég nem beszéltünk! :) Mi ujsi veletek? Kicsi vejem hogy van? :))

2010. júl. 27. 21:34
 6/9 anonim ***** válasza:

Halihó! Tényleg rég dumcsiztunk.

Kicsi vejed éppen szenved, jön a két felső kuszija. Eléggé megviseli, pedig a két alsót szinte észre sem vettük. Volt emiatt pár napos hasmars is, rohantunk vele dokihoz is, de hála az égnek semmi komoly. Amúgy rosszalkodik, egyre huncutabb, járássegítővel és a segítségünkkel megy, egész nap álldogál, amúgy ül, mászik, és egyre jobban alszik. Mostanában elhagyta a reggeli tápihoz való felkelést, este 8-tól reggel 8-9-ig alszik egyhuzamban. :)))

Kicsi Glóm? És Ti?

2010. júl. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és visszatérve még egy recepthez, ha esetleg szeretitek a halat: átmentünk ma szomszédba, és halas tésztát ettünk (lurkók is).

Serpenyőben olajon aprított fokhagymát megpirítottunk, rádobtunk egy darabolt hámozott paradicsom konzervet, pici sót, bazsalikomot, két konzerves tonhalat (olajat lecsöpögtetve róla), egy natúr tömlős sajtot, összerottyantottuk, és főtt spagetti tésztával összekeverve ettük. Ati akkora adagot bedobott belőle, hogy öröm volt nézni. :)

2010. júl. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hú Banyuci,most fogom megcsinálni ezt a halas dolgot,mivel Gló kedvence a rio mare tonhal :) Ő is már álldogál,pedig nagyon laza iz izülete,ezért nem akart semmit sem elkezdeni időben,egésznap ő is álldogál,mászik,garázdálkodik. Hát a mi multhetünk katasztrófa volt. Nem elég hogy 1000 fok volt,de még ezt megspékelte szegényem azzal hogy 4 foga bújik. 4 napig csak tápszert evett,éjszakánként 20 percenként felsírt. És olyan szinten dölt a nyála hogy óránként kellett cserélnem rajta a badyt. Szerencsére ezek már megszüntek,de még nem törték át az inyecséjét a fogak. Szóval mi is fogasodunk. :)
2010. júl. 28. 11:38
 9/9 A kérdező kommentje:
Húúú banyuci,ez isteni! :) Már készen is van,és baromi fincsi! :) Te egy angyal vagy!! Ha van még ilyen ripsz-ropsz recepted,szívesen fogadom,mert Gló íz vadász lett,és pánik szerüen vadászom az olyan recepteket,ami hamar meg van,mert nem akarok órákat a konyhába állni,és elvenni a z időt a Tündérkémtől! :) Összefuthatnánk valamikor!
2010. júl. 28. 12:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!