Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akkor most hogy is van ez? Ha...

Akkor most hogy is van ez? Ha sovány a baba ehet mindent, ha jó a súlya akkor csak tápszert és anyatejet?

Figyelt kérdés
2 hónapos kora óta tápszeres a babám. Most 6 hónapos. A baj az, hogy nem hízik, a súly görgéje a doktor szerint alacsony. 73cm és 6800 gramm. Azt mondta, mivel nem szereti a babám a tápszert, és nem eszik belőle sokat, nem kell neki adnom. Adjak, helyette mindenféle tejterméket, sok főzeléket, tojással, kenyérrel, hússal, májjal, sajttal. Olyan zöldségeket sorolt fel, amiket elvileg még nem ehetne. Még a tejet is megemlítette. Pedig ő eléggé a modern táplálkozási elvet követi. Tehát, ha problémás a baba, akkor mindegy mit eszik, csak hízzon?
2009. júl. 10. 07:02
 1/8 anonim ***** válasza:

nekem se nagyon akart hízni, de ezért ennyire nem rohantam bele a súűrűjébe.

Én már 4 hóstól fokozatosan tápláltam, és vezettem be az újakat.

Először az almát, majd barackot, sárgarépát burgonyát.

Amikor már minden evett ezek közül és nem lett baja akkor jött a szilva, sárgabarack és a sütőtök.


Aztán 5 hónaposan kapott még, paradicsomlevet, céklát, banánt, salátát.


6 hónaposan aztán még kapta a brokkolit, karfiolt, csirke hús, sóska, spenót.


7 Hónaposan: nyúl és sertés húst vezettem be, na meg a májat


Tejet csak 11,5 hónaposan adtam először mert addigra már egyáltalán nem itta meg a tápszert.

Krémtúrót és túró rudit a 9 hónapban vezettem be.

Tojást a 8-ban de azt is csak a sárgáját!


Hát remélem tudtam segíteni!


És nem próbáltatok másik féle tápszert?

2009. júl. 10. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az én babám 8 hónapos 68 cm és 6150 gramm.


A doki szerint semmi baja,arányos, élénk, erős, mozgásban sincs lemaradva.Kúszik, mászik, stabilan ül, kapaszkodva feláll, lépeget.Jókedvű.

Mi is ehetünk mindent, kivéve tejet.

A tápszert nem eszi, a tejpépet is utálja.

Az orvos azt mondta, hogy valószínűleg más az anyagcseréje.Nagyon kevés ilyen baba van, mint az enyém és valószínűleg a tied.

A hajam kihullik, mikor jönnek, hogy az enyém milyen sovány.

És persze olvasom, hogy másé 6 hónaposan 8 kiló...

Sebaj.Egészséges.Ez a lényeg.

2009. júl. 10. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Második vagyok: azt elfelejtettem, hogy mi nem eszünk sertést mert az egész család utálja az ízét, csak halat, és szárnyashúst.
2009. júl. 10. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hallgass az orvosodra.A tápszerek,babatejek is higított tehéntejből készülnek.Éppen tegnap olvastam a neten,hogy jun.02.-én volt egy nemzetközi konferencia ,ahol megállapították,hogy a liszttartaélmú táplálékot 17-26 hetes korban kell bevezetni.( Origo/egészség-bélbetegségek ) link.

A tojásról pedig egy kutatóorvos írta,hogy a C-vitaminon kívül 16 féle vitamint tartalmaz,sok D-vitaminnal.Legegésségesebb a tojásfehérje.

2009. júl. 10. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A gyümi kekszel is hizlal:) Jó étvágyat!
2009. júl. 10. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én is hozzátáplálom már 4 hónapos kora óta, és szerencsére minden új ízt szívesen fogad. Én leginkább a tejen lepődtem meg. Amúgy ő is erős, nincs lemaradva, sőt, nagyon ügyes kis örökmozgó baba. Csak a doki szerint nem normális a súlya. Amúgy nem is sovány szerintem. Gyümölcsöt kekszel már kapott, imádja. Húst is, májat is, de tojást még nem mertem adni, sem babot, sem tejet, mert ezeket is ajánlotta a doktor.
2009. júl. 10. 08:02
 7/8 anonim ***** válasza:

Én a második vagyok.

A tojással kapcsolatban: egyelőre szerintem csak keményre főzött sárgáját adj neki.Nagyon tápláló és nem allergizál.

Én még mindig nem adok tojásfehérjét neki, bár ennek az az oka, hogy én magam is allergiás vagyok rá.

A tejet is kerüljük.Inkább kefír, joghurt, tejföl.

És mostmár használok a kajájához főzőtejszínt, persze belefőzve.Annak magas a tápértéke.

2009. júl. 10. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a főzőtejszínt kipróbáljuk.
2009. júl. 10. 10:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!