Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szülés után mikor szokás...

Szülés után mikor szokás vendégeket hívni babalátogatóba? Hogy zajlik egy ilyen és megengedjem, hogy fogdossák a picit?

Figyelt kérdés
2008. jún. 9. 21:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem a párom kikötötte, hogy 2 hónapos koráig senki nem jöhet látogatni, hadd erősödjön az immunrendszere. Lehet, hogy ezt a tervet kicsit meg fogjuk szegni, és a legközelebb rokonok (nagyikák) jöhetnek, majd meglátjuk ha itt a baba. A barátnőm már 1 hetesen cipelte mindenhová magával, tömegközlekedésen is...én ezt nagyon felelőtlennek tartom, de tény, hogy soha semmi baja nem volt még a babának, most már lassan 1 éves lesz!
2008. jún. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszke a választ! Már előre frászba vagyok, hogy a rokonok ide akarják majd magukat kötni az első héten, minden hétvégénk 1-1 család vendégelésével telik, és közben hülyét kapok, hogy fogdossák a kezét.
2008. jún. 9. 21:28
 3/7 anonim ***** válasza:
Hozzánk jöttek az első hetekben is látogatni, ugyan csak a közelebbi rokonok és ismerősök, de vettem fertőtlenítő kézmosót. Felvenni nem vették fel csak esetleg megsimogatták picit. Ha valaki persze meg volt fázva vagy ilyesmi - az én babám januári - akkor az más, de ezt általában egy felnőtt tudja, hogy nem megy akkor "baba látogatóba". Általában a "nagyközönségnek" hat hetes kor után szokták megmutatni. Én így hallottam.
2008. jún. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is vittem 1 hetes korától magammal a babám szinte mindenhova.Persze mikor járvány volt,kerültük a tömeges helyeket.

És hála istennek még eddig csak 2x volt 1 napig tartó láza,és ennyi.2,5 éves most,mindkét alkalom az idén volt.

Pedig decemberben született.Viszont,én nem engedtem hogy kézről kézre adják,akár mi voltunk valahol,akár minket látogattak.Sőt,attól tudtam frászt kapni,mikor a kezét akarták puszilgatni.Én rászóltam mindenkire ezért.Aki megsértődik,annak úgy kell.Egy kisbaba a kezét a szájába veszi,tehát ne puszilgassa rajtunk kívül senki,meg úgy egyébként se.Sokszor nehéz távoltartani a tolakodó embereket,de a gyerek érdeke is ez.

Lehet,hogy néha affér van belőle,de a gyerekeimet megvédem:)))))

Egyébként szerintem majd aszerint döntsd el,hogy mikor fogadtok látogatót,ahogy te érzed magad.Nem mindenki fitt és üde a szülés után,főleg ha a baba éjszakázik is.

És mindig jelentkezzenek be,ne lepjenek meg.Legalábbis én akkor utáltam a meglepi vendégeket.


Sok sikert nektek is,üdv.

2008. jún. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Állítólag jobban fejlődik az immunrendszere ha viszonylag korán emberek közé viszed (vagy ők mennek hozzátok).Én szülés után hamar fogom fogadni a családot és a közeli barátokat.A fogdosással még nem tudom mi lesz,de az első fürdetés családi esemény szokott lenni nálunk új baba érkezésénél.Mármint nem az egész család,csak a szülők jönnek.Már a kórházban is sok emberrel érintkezik a pici,nem hiszem,hogy a szűk család ártana neki.Persze mindenki máshogy gondolja ezt.Nekem ez a véleményem,de megértem azokat is,akik máshogy gondolják.Majd az anyai ösztöneid úgyis megsúgják mit akarsz.:)39 hetes kismama
2008. jún. 10. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nálunk is 2-3 héten belül aktuális lesza kérdés. Azt gondolom, hogy a legközelebbi családtagok, tehát a nagyszülők, nagynénik stb. nyugodtan jöhetnek szinte azonnal, annál is inkább, mert ők nem sértődnek meg akkor se, ha mondom, hogy ne vegyék fel, ne puszilgassák, stb. A további rokonok-ismerősök majd akkor jöhetnek, ha én elég jól érzem magam ahhoz, hogy legyen kedvem velük foglalkozni.

Egy ismerősöm úgy csinálta, hogy előre kihirdette, babalátogatás délután 3-4-ig. Ez azért volt jó, mert így senki se ült a nyakára, nem várt időpontban se jött senki. Lehet, hogy érdemes ezt megfogadni.

A fertőzésektől kevésbé félek, de ez az én véleményem, tisztelem azt is, ha valaki másképp gondolja. Ha elég jól leszünk, mi is biztos megyünk mindenhová már egy hetes kora körül.

2008. jún. 10. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is megengedtem a szűk családnak / szülők és tesók /, hogy jöjjenek látogatni. Első unoka, sok-sok éve nem volt baba a családban, így annyira várták, hogy nem lett volna szívem elzárni előlük, már otthon vártak, ahogy kijöttünk a kórházból. Meg az emberben van egy nagy adag büszkeség, dagad a melled az elismerő, csodáló szemek láttán, amint gyönyörködnek a gyermekedben. Nálunk mindenki rögtön kezet mosott, ahogy bejött ill. ha meg akarta fogni a lányom, akkor pelus az utcai ruhára és csak úgy vehette fel. 5 hónapos és még nem volt beteg...De csak hétvégén és rövid időre fogadtunk látogatókat eleinte, mert azért kell a nyugalom a babának.
2008. jún. 10. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!