Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Létezik az, hogy egy baba...

Létezik az, hogy egy baba alvási szokásai egyik napról a másikra drasztikusan megváltoznak?

Figyelt kérdés
Kisfiam 6 hónapos, és egyik napról a másikra 180 fokos fordulatot vett. Éjszaka 2-3 órával kevesebbet alszik, mint eddig hónapokig, és nappal is összesen 1 órával kevesebb az alvás, mint eddig. Szóval egyik napról a másikra 2-4 órával kevesebbet alszik 24 óra alatt, mint eddig, kb. 2 hónapos kora óta. Azt el tudom képzelni, hogy szépen fokozatosan pár hét alatt csökken az alvásigény, de csak így, napról napra, most már egy hete, na ezt nehezen tudom elképzelni. Van ilyen, vagy valami oka lehet? Fogzás nem valószínű, nem duzzadt és piros az ínye, nem nyűgös egyáltalán, nagyon sokat eszik és jól. Szóval semmi tünet, csak egyszerűen sokkal kevesebbet alszik.
2009. júl. 10. 10:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Számtalan oka lehet. Ha nem látszik az ínyén semmi, attól még lehet a fogzás a ludas, ugyanis elkezdenek az ásványi anyagok lerakódni az ínyén, alakul a foga, kezd növekedni. Bocsi,de ezt nem tudtam szakszerűbben leírni. Attól is változhat az alvás, ha új mozgásformát sajátított el (megfordul, felül stb.) vagy lehet sok új inger élte és ezeket kell feldolgoznia. Ha ezeken túl van, visszatér a régi rendbe. Legalábbis én így tapasztaltam.
2009. júl. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia!Nálunk is ez van,bár az én fiam 9 hós.Eddig reggel 8ig aludt,és ebéd után 1,5 órát,és igy kihúzta estig.Most egy hete nem hajlandó csak 6-7ig aludni reggel,és ebéd után sem,csak kb.3kor szó szerint összeesik,de akkor sem sokáig.Este pedig belealszik a vacsiba.A 2 alsó foga kijött.Már arra is gondoltam,hogy az zavarta be,hogy apa szabin van a héten.Én is tegnap irtam egy kérdést,de senki sem válaszolt,segiteni nem tudok,de talán kicsit megnyugtató,hogy másnál is van ilyen,és más sem érti,hogy miért...
2009. júl. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ez a mozgás dolog gyanús, mert összevissza forog, ha hason teszem le aludni, mindig a hátán fekszik, mikor bemegyek hozzá, vagy fordítva. Kúszik-mászik a kiságyban, szóval sokat mozog. Lehet ettől van, tényleg.
2009. júl. 10. 11:08
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem minnél nagyobb annál kevesebb alvásigénye lehet.Nekem 2 babám van,de az alvásigényük teljesen különböző volt,sokszor ugy meg is boritották a napirendet.Mig az egyik 3 honapos koráig nagyon aktiv volt esténként és reggel 5kor fent csicsergett a másik szinte este 8-reggel 7ig szépen átaludta az éjszakát. Aztán hirtelen megborult minden egyik naprol a másikra.Olyan sose volt,hogy délutánonként együtt aludtak volna el.Mig a nagyobbik másfél évesen teljesen kihagyta a délutáni pihit a kisebbik aki ma már 6 éves még mindig igényli,mert ha véletlen kimarad valamiért ember legyen a talpán aki kibirja azt a hisztit. Szóval szerintem minden gyereknek más az alvásigénye,ezer oka lehet.pl ha tul pörgeti magát és már fáradt lehet sokkal nehezebben alszik el.
2009. júl. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kisfiam 6 hónapos koráig magától elaludt este 7kor és aludt reggel 7ig,

délelőtt 10től aludt 1ig,

és még délután is egyet.

Azóta reggel hamarabb ébred,este később alszik el,délelőtt még alszik 1-2 órát,délután pedig csak fél órát:(!

Plusz éjjel többször felébred.

Szerintem a hozzátáplálás és a mozgásfejlődés a ludas,mert foga még egy sincs,és bedagadva sincs az ínye:)

Ő most 8 hónapos

2009. júl. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Sziasztok. Kislányom újra 10-11 órát alszik, pedig semmi különöset nem csináltam azon kívül, hogy kap tejpépet este már 10 napja. 2 napja újra úgy alszik, ahogy korábban. Tehát, nem valószínű, hogy a kaja mennyiség volt a baj, vagy a foga. Igaz lehet, hogy a mozgásfejlődés a ludas, mert 2-3 hete forgolódik oda-vissza, meg állandóan ülni akar, két napja magától ül is, leginkább az ölemben, de nem fogom, kitámasztva sincs, egyszerűen ül és kész. :-)
2009. júl. 21. 13:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!