Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha másfél éves gyerkőc még...

Ha másfél éves gyerkőc még nem igazán beszél, akkor kell valamit tenni, szakemberhez fordulni? Lehet valamivel "megsürgetni" a dolgot? Vagy ne parázzak ezen?

Figyelt kérdés
Kislányom még csak egy-két értelmes szót mond, megért mindent, de nem beszél. Hangokat utánoz (állathangokat), de nem értem miért nem próbálkozik a szavakkal, szótagokkal? :(
2012. júl. 5. 13:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Majd fog, nyugi. Ne erőltesd, és ne parázz. Az én kislányom sem beszélt ennyi idősen, mégcsak egy-két értelmes szót sem!!! Később "visszasírod" még a csendes időszakot! :)
2012. júl. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Ha MEGÉRTI, amit mondasz neki, csak nem beszél, akkor nem kell sehová sem menni, ha nem is érti a beszédet, akkor viszont sürgösen.
2012. júl. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
És mikor kezdett el beszélni neked? Olyan sok gyerek beszél már ennyi idősen a környezetemben, ezért is aggódok.
2012. júl. 5. 13:05
 4/17 anonim ***** válasza:

Az enyém sem beszél,18 hónapos,de mindent megért!

Nyugodj meg,beszélni fog!

2012. júl. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Fiam 19 hós,de ő sem beszél még.Mond egy pár szót,mindent megért,halandzsázik a saját nyelvén,de beszélni még nem beszél.Ne aggódj.A keresztlányom például ő 3 éves koráig nem nagyon akart beszélni,na de utána..... :)le se lehetett állítani.
2012. júl. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Köszi Lányok, kicsit jobban érzem magam.

Írjatok még légyszi, kinél hogy volt/ van ez a beszédfejlődés!

2012. júl. 5. 13:13
 7/17 TKI Ibolya ***** válasza:
3 gyerekem van.Az első ő lány 1 évesen már beszélt,második már szavakat mondott.És itt van a harmadik ő fiú 15 hónapos és nem beszél. Van anya,vaú,miaú,ha valamit mutat mondja ottaa,vagy ha fáj valamije úúúúúúúú. :) Ennyi az összes szókincse,de mindent megért.
2012. júl. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
2 és fél éves a kisfiam,ő sem igazán beszél,illetve a szavak első szótagját mondogatja.nincs elkésve a kislányod.mondókázzatok,mozogjatok sokat,nekem ezt egy logopédus javasolta.
2012. júl. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Kisfiam 14-én lesz 17 hónapos és az égvilágon semmit sem mond (se anya, se apa, se cica pedig van 3 is, semmit). Mindenre mutogat: öö, mindig mindent elmondunk neki, hogy mi micsoda, napjában akár 50-szer is, ha annyiszor mutat valamire, de semmi értelmes szó. Viszont mindent megért bármit mondok neki. Kivisz, behoz, odaad, elrak, megkeres dolgokat. Nagyon sok mindenről tudja mire való, mire használjuk, szóval én úgy gondolom hogy egyenlőre nincs mondanivalója számunkra :DDD Mondjuk én is már nagyon várom, hogy "megszólaljon".
2012. júl. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

A kisfiam másfél évesen talán 2-3 szót mondott, a második szülinapján sem többet tíznél. Ennek két és fél hónapja, azóta úgy nekiindult, hogy mondatokban nyomja. :)

Majd elkezdi a Te kislányod is, ne aggódj. Ne is sürgesd, teljesen felesleges, legfeljebb pár hónappal később kezdi, nincs lemaradva semmiről.

2012. júl. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!