Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ebben a kánikulában jártok...

Ebben a kánikulában jártok sétálni a babával?

Figyelt kérdés
2 hónapos a fiam, és már én szégyellem magam, hogy nem viszem levegőzni, de ebben a kánikulában max. a boltig megyünk meg vissza (cca 5 perc - ezt is csak kétnaponta) Amúgy meg szellőztetek és a lakásban ülünk / alszunk..
2012. júl. 5. 16:28
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
73%
én se viszem ilyen melegbe ki, reggel 9-nél hamarabb nem tudunk indulni, este 7-kor már kotelezoen furdes van, így nincs mikor kimennunk. Balkonra jarunk furodni, naponta 2-szer fel ora, az az osszes amit kint voltunk az elmult heten. Kedden voltunk autoval el, szornyu napunk volt utanna, nagyon kifaradt a melegtol
2012. júl. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

16 hónapos a lányom+ 30 hetes terhes vagyok, úgy gondolom ez az idő egyikőnknek sem tesz jót. Nagyon magas az uvb sugárzás, szédülök, ver a szívem stb. Úgyhogy mi a klímás lakásában vagyunk estig, este fél 6-tól vagyunk kint kb. 2 órát. Játszóterezünk, sétálunk, olyankor már elviselhetőbb. Van a közelünkben olyan játszóház ahol van klíma és nagyon kellemes, ha nagyon mehetnékje van a lánykámnak akkor oda menekülünk a meleg elől. Hétvégéné mikor a férjem itthon van strandra járunk délutánonként, de azt is szigorúan csak délután 5-6 után zárásig.


Igen, kell a piciknek a levegő, de nem mindenáron, a nagyon szélsőséges időjárás többet árt nekik mint az, ha egész nap bent vagy velük. Szerintem.

2012. júl. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Nekem már nagyobb a lányom, 9 hónapos.

Reggel sétálunk max 1 órát, mert ő 6kor kel :-) Napközben kint vagyunk a kertben, pancsolunk a medencében. Most anyósomnál vagyunk, ha hazamegyünk akkor megyünk a Margit-szigetre vagy a Városligetbe, mert ott jobb lesz mint a panelban :-))

2012. júl. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Este 7-8 körül megyünk csak ki, olyankor már hűvösebb van, legalábbis itt.
2012. júl. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
46%
Utolsó vagyok. Nem kötözködésképpen írom, tényleg érdekel. Aki azt írta, hogy azért nem sétálnak este, mert kötelezően fürdés van, az miért ragaszkodik ennyire, hogy percre pontosan legyen beosztva a baba napja? Én úgy élvezem, hogy itthon vagyok, nincsenek kötelező programok, ahova időre oda kéne érni, olyan jó, hogy nem kell kapkodni. A babám újszülött kora óta akkor eszik, amikor éhes, akkor alszik, amikor álmos, egy idő után kialakított magának egy napirendet, ami nem percre pontos, és egyikünk sem borul ki, ha valami miatt kicsit csúszás van a napirendben.
2012. júl. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

22:23


Az első gyereknél még én is élveztem ezt, hogy csak én vagyok és a Kicsi. Bár ha az esti lefekvés elcsúszott, volt, hogy utána nagy nyüglődés volt csak.


Most viszont este 6-kor fürdés a Kicsinek, utána vacsorát adok a 3 nagyobbnak, utána a nagyok elkezdenek fürdeni egymás után, közben a kicsit elaltatom. Apu ilyenkor ér haza, beszélünk két mondatot, vacsit adok neki, vele szoktam általában én is enni, addigra lassan kész a 3 nagy a fürdéssel, utána fürdök én és utána a férjem. És este 10 van.


Nem mindenki azt csinál mindig, amit akar, mert nagyon nehéz utána, hogy minden beleférjen.


Szóval a napirendhez nem csak gonoszságból ragaszkodunk. :-)

2012. júl. 6. 07:05
 17/17 anonim ***** válasza:
A reggeli bevásárlást a gyerekkel végzem 10 hónapos, még szuper az idő, este 7 után megyünk a nagy családi sétára 9ig míg fürdetés van. Közben kimegyünk a kertbe 5 percre, vagy pancsizik picit, de a reggeli és esti az jól esik neki is és nekem is.
2012. júl. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!