Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet téves riasztás légzésfig...

Lehet téves riasztás légzésfigyelőnél ventilátor miatt?

Figyelt kérdés

Angelcare, egymás után két éjszaka kb ugyanabban a hajnali időpontban becsipogott. A baba nem mászott le az érzékelőről. 5 hós a babám, eddig sose csipogott be. Mikor odaértem a kiságyhoz a csipogásra, (már?) ébren volt.

Mivel nagyon meleg van (éjszaka is 32-34 fok között) megy a ventilátor, a kiságyat is éri. Lehetett emiatt téves riasztás?



2012. júl. 6. 10:36
 1/4 anonim ***** válasza:

nem lehet, kizárt, ha a működési elvét nézzük... mert mit is csinál a légzésfigyelő? azt érzékeli, hogy mozog-e a baba (pl. a mellkasa, amikor levegőt vesz)

az, hogy fujja a ventillátor, semmit sem játszik közre

2 dologra tudok gondolni (nálunk is többször becsipogott, azért írom, hátha nálatok is ilyesmi lehet)

- nincs eléggé érzékenyre állítva

- annyira bealszik, hogy nagyon kicsit emelkedik csak a mellkasa levegővételkor és ezt nem érzékeli a figyelő


Én is sokszor megijedtem, de igazán akkor nyugodtam meg, amikor 1x az ágya mellett álltam, láttam és hallottam, hogy veszi a levegőt, mégis becsipogott. Na akkor állítottuk érzékenyebbre.

2012. júl. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Állítsd érzékenyebbre.


Tipp: nagyon csúnya felfázást kaptam egyszer a ventilátortól. Szerintem nem jó a babának, ha megy rá a levegő egész éjjel. Tudom, meleg van, de nagyon meg tud fázni.

2012. júl. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Szia,nekünk is angelcare légzésfigyelőnk van,első napokban nagyon érzékenyre volt állítva ezért többször besípolt,de aztán beállítottuk és nem sípolt már pár hónap után NYÁRON mikor nagyon meleg volt a délutáni alvásnál besípolt gondoltam megint csak álriasztás,de azért szaladtam és mikor odaértem a kiságyhoz olyan volt,mintha nem lélegezne a 4 hós lányom,elkezdtem ébresztgetni már a torkomban dobogott a szívem,de sehogy sem akart felébredni,erre elkezdtem vele szaladni a szomszédba és mikor az ajtóhoz értem felébredt és mintha mi sem történt volna nevetett velem szembe

megnéztem hogy minden ok-e vele és hívtam a dokit,aki azt mondta hogy csak a nagy melegtől történhetett,hogy olyan mélyen elaludt,hogy nem érzékelte a mozgást a légzésfigyelő,szerintem lehet nálad is ez a gond,most 15 hós.

2012. júl. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A férjem szerint biztos, hogy téves volt, de már a második babánál használjuk és soha nem volt gond, nem volt téves jelzés, csak egyszer, mikor nagyon lemászott az érzékelőről a kiságy sarkába. Én úgy gondolom, hogy nem volt téves, de ki akarok zárni minden hibalehetőséget.. Este kirámolom a kiságyat, legérzékenyebbre állítom, elfordítom a ventilátort aztán meglátjuk...És megnézek még pár újraélesztési oktatóvideót a youtube-on :(
2012. júl. 6. 14:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!