Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kis korkülönbséggel hogyan...

Kis korkülönbséggel hogyan csináltátok végig a második terhességet? (Emelgetés pl. )

Figyelt kérdés

Tudtatok, és mikor pihenni? Hogyan viselte a "nagyobb"? 10 hónapos a kicsikém, ma pisiltem kétcsíkosat. :-) Mondjuk dokihoz még ezután megyek, de remélhetőleg minden rendben lesz, az elsőnél sem volt gond. Vártuk a babát, rögtön sikerült, míg az előző csak 3 évre, de egyszerre meg is ijedtem a feladattól.

Mindenre kíváncsi vagyok.


2012. júl. 6. 16:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Gratulálok! Nekem a második volt 9 hónapos, mikor pozitív lett a teszt a harmadikkal. Az első gyerekem pedig 5 hónapos, mikor a másodikkal lettem terhes.

A többedik terhességem egyre kevésbé volt macerás. Harmadikra már megtanultam, hogy ez egy teljesen természetes állapot. Nem kell különlegességként kezelni. Persze nem tonnákat emeltem, de pl. a két gyereket simán. A háztartást simán elláttam, a gyerekkel eljátszottam. És egyszer csak a szülőszobán találtam magam...

2012. júl. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Le a kalappal előtted Kedves válaszoló! :)

A mi babánk is 10 hónapos, nem sokára, úgy egy éves kora után nemsokkal nekilátnánk a második babónak. Már milliószor felmerül bennem a gondolat, mennyire lesz nehéz.

Kedves Kérdező, bocsi, hogy nem tudok kérdésedre válaszolni, de szerintem, ha nem is lesz túl könnyű, de "túléled" az első 1-2 évet, és utána csak örülni fogsz, hogy a a gyerekeid nemcsak testvérek, hanem egymás játszótársai, jó barátai (főleg ha azonos neműek).

Amúgy gratulálok!!! :)

2012. júl. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Júniusban szültem a fiamat, a következő év májusában jöttek az ikrek. Budán lakunk, mivel csak az én szüleim élnek, Anyu feljött hozzánk vidékről lakni. Nem gondoltuk, hogy sokáig itt lesz, aztán annyira belejött a szerepébe, hogy Apu is felköltözött, házat vettek a belvárosban, kb. fél órára tőlünk. Ez óriási segítség volt, amiért a mai napig hálás vagyok, pedig a gyerekek már általános iskolások. A szervezés volt talán a legnehezebb. A férjem kötetlen munkaidőben dolgozik/dolgozott, ezért általában ott tudott lenni velem, de ha külföldre kellett mennie, akkor nehéz volt még Anyuval is a munka. Egy szobában voltak a kicsik, három kiságy állt egymás mellett. Amikor aludtak a kicsik, akkor tudtam pihenni, az egyre érdeklődőbb fiammal játszani. Szerencsére nálunk mindenki jó alvó volt, azzal nem volt baj. Pihenni éjszaka tudtam, napi 6-7 óra alvás azért mindig megvolt. A férjem segített a házimunkában, hajnalban főztem, Anyu inkább bevásárolt és elvitte a gyerekeket (vagy a fiamat vagy a két lányt),ha már végképp összeroskadni látszottam. A cipekedés azért volt húzós, mert hegyen lakunk. Így a közeli bolton és játszótéren kívül egy darabik máshova nem sétáltunk. Egy évesek voltak az ikrek, amikor kirándulás gyanánt felmentünk a János hegyre. Ruha, játék volt, én a pelenkákat mostam, szóval a lányok születésénél egy kinőtt garnitúra már volt, csak egyet kellett venni.

Magamra nem sok időm jutott. Tiszta ruha azért mindig akadt, a nagy melegekben muszáj is volt öltözködni. A hajam hosszú, nem volt vele baj.

Szerencsére mindenki támogatott, a férjem egy angyal, annyira köszönök Neki mindent. Nélküle - és Anyu nélkül- nem ment volna. Idegesebb, türelmetlenebb lettem volna. Mára egy szép nagy család vagyunk, okos, értelmes gyerekekkel. Ha választhatnék se csinálnám másképp, sőt, mostanában gondolkodok egy újabb gyermeken. De szerintem még várok, anyagilag nem tudnánk vállalni, sok a tankönyv, a füzet, a strandbérlet... talán később. Akkor is megoldottuk (szűkösen, de sikerült, most is ki fogom bulizni magamnak. Szerencsére nem kell nógatni a férjem. :)


Szóval Gratulálok, ne idegeskedj, örülj a kis jövevénynek, olyan még soha nem volt, hogy sehogy ne legyen! ;)

2012. júl. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó minden elismerésem!Az én babáim között sem lesz egy egész év és kétségbe is vagyok esve de most hogy te leírtad a történeted kicsit megnyugodtam,bár nekem nem lesz segítségem de nem lesznek ikreim sem,viszont az 5. babám lesz de ha te túlélted biztosan én is túl fogom. :-)tudom hogy nagyon nehéz lesz de valahogy majd csak lesz.

Kérdező,az első két gyerekem közt nekem is csak másfél év van,én nem éreztem nehéznek pedig akkor sem volt segítségem.A nagyobbik borzasztó rossz gyerek volt viszont a második egy angyal,teljesen különböző a természetük még is egész jól megvoltak egymással.Nagyon hamar összenőttek,a második sokkal ügyesebb volt mert mindent eltanult az elsőtől,pl már másfél évesen szobatiszta lett és nagyon hamar megtanult beszélni is.Én nem bántam meg soha hogy ílyen kicsi lett a korkülönbség köztük,nekem csak jó tapasztalatom van.



8hkm

2012. júl. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Le a kalappal előttetek! :-)

Igen, tudom, hogy nem lesz gond, erős vagyok én, csak hirtelen még sok a gondolat. :-) De van még pár hónap felkészülni! Nekem sem lesz segítségem amúgy: a férjem dolgozik napközben, mondjuk közel, így ha van valami, tud(na) segíteni. Szüleink messzebb laknak.

Köszönöm!

2012. júl. 6. 21:53
 6/6 anonim ***** válasza:
Én a harmadikat várom fiamat, 17 hónap van a nagyobbak között és most is annyi lesz. Szerencsére volt segítségem, mert amúgy nagyon nehéz lett volna, főleg most, már emelnem sem szabad, de mindent megér, amikor látom a legényeket játszani egymással. Ők már sosem lesznek egyedül és egy idő után összenőnek, ráadásul a nagy próbál segíteni.
2012. júl. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!