Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ilyen melegben kell adni egy...

Ilyen melegben kell adni egy 2 hónapos tápszeres babának pluszban folyadékot?

Figyelt kérdés
A lányom 2 hónapos, napi 6x120ml tápszert eszik meg, de van úgy hogy 150ml-t. Próbálkoztam már, hogy igyon vizet, vagy teát (Mecsek baby) de egyiket sem fogadja el. Elkezdi inni, és amikor megérzi, hogy nem tápszer grimaszol és kiköpi, vagy fuldoklik tőle. Ebben a hőségben aggaszt, hogy nehogy kiszáradjon, ezért többször kínálom vízzel, de nem fogadja el. Lehet ebből gond?

2012. júl. 6. 17:31
 1/9 anonim ***** válasza:
Próbálgasd tovább! Egyszer csak elfogadja! Minden tápszeres babának kell két evés közben víz! Ebben a melegben még az anyatejeseknek is!
2012. júl. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igaza van az első válaszolónak,próbálgatni kell.
2012. júl. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Háát, azért jó vicc lenne, ha egy baba napi 800 mili folyadék mellett kiszáradna... Tudja, mi kell neki. Ha nem issza, nyilván nem kívánja.
2012. júl. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%

Szia!

Szerintem is kell több folyadék!

A kisfiam 6 hónapos és a meleg kezdetéig ő sem szívesen fogadta a teát vagy vizet. Gyakran próbálgatom,így már iszogat pár kortyot. Normál hőmérsékleten éjjel nem eszik már, de mostanában felébred, volt hogy megitta a teát, de olyan is hogy kapott egy adag tápszert.

2012. júl. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A tápszeres babáknak azért kell egy kis víz mert míg a szopizósoknak felépül az először híg majd sűrű tej téma addig nekik a cumisüvegből rögtön a sűrű cucc érkezik!
2012. júl. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!! Valóban azt mondják pl. a védőnő, hogy nincs szüksége plusz folyadékra, mert a napi folyadék szükségletét fedezi a tápszer 150ml*kg/nap, de azért félek.... Folyamatosan próbálom kínálni, de nem fogadja el, pedig úgy néz ki, hogy igényelné, mivel "rákap" a cumis üvegre, de amint megérzi mi van benne fanyalog tőle, és kiköpi... Olyan mintha tápszerrel akarná a szomját is oltani, de így meg megviseli a gyomrát, hogy hirtelen többet eszik.
2012. júl. 6. 21:28
 7/9 anonim ***** válasza:
52%

Kiskanállal próbáltad?

Hátha úgy sikerül.

2012. júl. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia, nem akarok hülyeséget írni de az én 5 hónapos kislányom sem ivott semmit, amíg rá nem jöttem, hogy az a baj, hogy nem olyan meleg a víz vagy tea, mint a tápszer...

Szóval nálunk a hőmérséklettel volt a gond

2012. júl. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

kínálgatni kell kitartóan,már az is jó ha "véletlenül nyel"mert azt hiszi táp.

én most a 3,5 hósomnak kicsit hígabbra csinálom a tápot,ezzel is csalok.

a lényeg, hogy az első kutacsa ne legyen "behorpadva"mert az a kiszáradás jele.

2012. júl. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!