Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszeres babáknak mennyi...

Tápszeres babáknak mennyi folyadékot kell adni tápon kívül egy nap?

Figyelt kérdés
2011. aug. 21. 19:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kapott külön folyadékot amíg csak tápszeres volt.
2011. aug. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
6 hónapos kor alatt a tápszeren kívül nem kell itatni, kivéve az extrém meleg napokat, ilyenkor annyit, amennyit etetések között hajlandó. 6 hónapos kor után a kiváltott étkezéSeek után meg kell kínálni lehetőleg vízzel, de híg tea, gyümölcslé is jó . Összesen 1-2 dl fogy egy nap.
2011. aug. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Amennyit étkezések között kíván. Megkínálod, ha szomjas kortyol, ha nem, úgysem fog inni.

Amíg nem tápláltam hozzá, addig én sem adtam mást a tápszeren kívül. Mióta eszik gyümölcsöt, főzeléket, azóta iszik is, kb. 100-140 ml megy el egy nap.

2011. aug. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Gyereke válogatja. Az én kislányom egy nap akár 3-4 decit is megiszik. Emellett eszik is normálisan. Neki nagy a folyadék igénye. De már születésétől kezdve igényelte, mert pl. már a kórházban is megitta a kamillás vizet, és nem éhségből. Mert ha mellre tettem, nem kellett. Megitta a vizet, 1 óra múlva meg simán mellre tudtam tenni, és evett is.
2011. aug. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Gyermektől függ. A kislányunk 14 hónapos, tápszert kap 6 hónapos kora óta, de ezen kívül szinte semmi folyadékot nem iszik meg. Most a meleg napokon max 1 dl víz, de inkább 60 ml. Pedig próbáltunk mindent, tea, gyümölcslé, facsart levek, de semmi nem tetszik neki.
2011. aug. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is dilemmáztam ezen kezdetben, hogy nem szomjas-e a kisfiam, és a tápszer akkor most folyadék, vagy étel, vagy mindkettő. A gyermekorvos azt mondta, megkínálhatom vízzel, de ha nem fogadja el, akkor adjak nyugodtan tápszert akkor is, ha nem éhes, csak szomjas (pl. nem telt még el csak 2 óra etetések közt). Tulajdonképpen így is történt: kisfiam nem ivott mást, csak tápszert, persze hozzá kell tennem, hogy az még a Start tápi volt, tehát az más összetételű, hígabb is, mint az 1-es, nem tartalmaz keményítőt. Amikor bejött a nyári meleg, már elfogadta a teát, de csak napi 30-50 ml-t ivott belőle. Amióta pedig főzeléket is eszik, plusz meleg van, kb. 130 ml-t iszik naponta.
2011. aug. 21. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekünk a védőnő mondta, hogy kóstoltassuk meg időnként, hogy kér-e. Végülis ő tudja, én időnként adok neki vizet, nem sokat szokott inni, de azért szokta kívánni, pár kortyot alkalmanként, napi 2-3-szor.

4 hós kislány anyukája

2011. aug. 22. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm,sokat segítettek a válaszok.
2011. aug. 22. 08:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!