Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hetes kisbabám már lassan 1...

Viktoria777 kérdése:

9 hetes kisbabám már lassan 1 hete nem kakil kizárolag csak anyatejet kap! Már adtunk neki cukros kamilla teát de semmi! Laevolac szirupból mennyit kell neki adni?

Figyelt kérdés
2012. júl. 6. 22:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Orvoshoz nem kellene elvinni?
2012. júl. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A cukros lötyiket felejtsd el!

A Laevolac nekünk aznap segytett, de úgy tudom az nem adható ilyen pici babának!!!!

Valószínű nincs gond, jön majd a kaki, anyatejes, tehát nagy gond nem lehet. Hívd fel a védőnőt vagy a gyerekorvost.

2012. júl. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem fáj neki és nem erőlködik, akkor ez nem gond.

Azt jelenti, hogy jól felhasználja az anyatejet a szervezete!

Ha kínlódik és görcsöl a hasa, akkor persze nem ok.

2012. júl. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Anyatejes volt a kislányom és volt, hogy 10 napig nem kakilt!!!! Szépen hízott, a doktornőnk nem talált nála semmit. Mikor elkezdtük a hozzátáplálást, megoldódott, napi 2x is jött a kaka. :)

Ne adj neki cukrosat. ha fáj a pocakja, akkor tornáztasd, hőmérőzd, szélcsövezd, adj kamilla-köménymag tea keveréket, de cukor nélkül.

2012. júl. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A tájékoztató szerint max. 5 ml-t kaphat egy csecsemő, de ilyen pici anyatejes babának nincs értelme hashajtót adni, valószínűleg nem fog használni. Az ő széklete még nem szilárd, ezért általában nem is lehet olyan szorulása, mint amilyen a felnőtteknek szokott lenni. Ha szenved attól, hogy nem tud kakilni, akkor jó lehet a szélcső és a pocak masszázs, vagy esetleg a glicerines kúp, bár az utóbbiról nekünk a gyerekorvos azt mondta, hogy babáknál kb. a lázmérővel azonos a hatékonysága. A kamillatea amúgy nálunk sem használt és a meleg(ebb) fürdő sem, így mi szélcsöveztünk vagy hőmérőztünk időnként. Túlzásba vinni azonban nem szabad, mert könnyen megszokhatja a pici. Nálunk általában 4-5 naponta volt kaki, de az én fiam az anyatej mellett tápszert is kapott.
2012. júl. 7. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
10 napig normális anyatejes babánál, mert a szervezete teljes mértékben feldolgozza a tejet.Ha viszont aggódsz, hőmérőzd, vagy szélcsövezd meg!Először a hőmérőt próbáld!
2012. júl. 7. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a válaszokat!görcsölni nem görcsöl a hasa!de hétfön megyünk az orvoshoz!köszi mindenkinek mégyegyszer!
2012. júl. 7. 09:56
 8/12 A kérdező kommentje:
ma felhivtam a dokit és azt mondta h glicerines kúpot adjunk neki,egy felet..és ha nem használ 2 óra múlva még egy felet..
2012. júl. 7. 16:14
 9/12 anonim ***** válasza:

Ne haragudj,de egy hülye vagy.Ugyanis

1, Orvos,védőnő mi a retkes f.szomnak van?Igaz is,hiszen itt a gyik.hu,mint házi orvos.


2, Anyatejes pici babának 9 hetesen nem szoktak mindenféle löttyöket adni.Ez majdnem olyan,mint az egyszeri idióta a kecsketejjel,meg a tehéntejjel.


De hogy ne csak szidjalak: az anyatejes kisbabáknak az anyatej fedez mindent.Hozzá lehet táplálni fél éves kortól(most,mikor én voltam kölök,akkor 4 hónapos kortól lehetett anyám szerint :) ),de 9 hetesen az még odébb van.Ilyenkor ha gebasz van,akkor tápszer-kiegészítést adnak.És anyatejes babáknál ha egy héten egyszer kakil,még az is természetes.

Mostanra már lenyugodtam,bocsi,csak szúrta a szemem,hogy itt kérdezel és nem ott,ahol kell.És még azt akarom tanácsolni,hogy ha nem tudsz valamit,akkor ne kezdd el össze-vissza etetni a kiskölköt,mert a szervezete még nem tudja megemészteni rendesen csak az anyatejet.ne kínozd szegénykét.

2012. júl. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
na figyelj már ide ember...ne hülyézzél,szirupból nem lett neki semmi adva!!! kúpot adtunk neki mert a gyerekorvosa mondta sőt képzeld el a cukros kamilla teát is az orvos mondta és a védőnő is!!egy igazi hülye vagy h előbb beszélsz azt kérdezel...szerintem nem csak én tetem fel ilyen kérdéseket itt!ez az oldal gondolom azért van h lehessen kérdezni!! és itt is olvastam a szirupról és azért kérdeztem meg h abból mennyit kell adni...de nem lett neki adva!anyukád azt is megtanithatta volna h hogy kell illedelmesen tanácsot adni!!na de mostanra lenyugodtam....én jól csináltam mindnet és ez alényeg jóéjt! :)
2012. júl. 7. 23:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!