Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7hetes kisfiam 5hete nem tud...

7hetes kisfiam 5hete nem tud székletelni. A kakila nem kemény. Már mindent kipróbáltam:infakol, Laevolac, Gripe Water, kamilla tea. Már 5-dik napja nem kakilt hiába szélcsövazam. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Anyatejet kap,de sajnos tápszerrel pótolni kell.
2008. ápr. 15. 16:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha nem fáj neki a hasa akkor szerintem ne tegyél semmit.Azt írja egy szakkönyv hogy a 7 nap kihagyás normális lehet a babáknál.Próbálj te inni levolakot, az lazítja a székletet és az anyatejjel neki is jutni fog.
2008. ápr. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Szia! Nekem is viszonylag ritkán kakil a babám, 3-4 naponta. A védőnőm azt mondta, hogy a heti egy még normálisnak mondható. A 3. napon azért már nehezen tűri a babám, gondolom fáj a hasa emiatt. Én Viburcol kúpot szoktam neki adni ekkor, ez homeopátiás készítmény, és általában másnapra mindig tud kakilni. Persze lehet, hogy nem ettől, de esetleg egy próbát megér, ha gondolod. Minden jót!
2008. ápr. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!


A tesóméknak egyszer ugyanilyen problémájuk volt! Már teljesen kivoltak, mert nekik sem volt kaki! Végül a babamasszázs segített. Egyszerű mozdulatok. Lehet kapni róla könyvet a libriben, vagy talán a védőnőd is tud segíteni, de még talán itt a neten is van leírás. Nekik segített. Masszázsok után meg lett a "termés"! Megvan hogy mit kell tenni, milyen has-simogatást kell csinálni, kis lábait behajlítva a hasához "nyomni" (nem erősen)....stb., hogy siker legyen székrekedés esetén. Sok sikert!

37 hetes kismama

2008. ápr. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az előző hozzászóló vagyok. Nekem ez van meg, nagyon jó! [link]
2008. ápr. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!