Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Eltílthatom a nagyszülőket?...

Eltílthatom a nagyszülőket? Én látom ennyire rosszul? Mitévő legyek?

Figyelt kérdés
Amióta megszületett a babánk, párom apja és annak barátnője egyáltalán semmibe sem segít, nem lehet őket megkérni, hogy ha pl. orvoshoz kell mennünk 3-4 havonta a város másik végébe, akkor elvigyen a kocsijával és ne taxival menjünk 10 e Ft-ért, kritizálnak, hogy nem jó a tejem, de előtte megjegyzik, hogy milyen jó húsban van a babám, belenyúlnak a szájába, hogy van -e foga, de kezet sem mosnak, függetlenül, hogy megkérem őket. Ültetik, álltatják, miközben még kúszni sem kúszik. Bevételük 300 e Ft, a mienk a töredéke, de semmit, de semmit nem vettek, nem vesznek, még egy 300 Ft-os body-t sem. Amikor akarnak, idejönnek és én ennek akarok véget vetni, mert elegem van belőlük. Mi a véleményetek? A baba nagyobb korában sem szeretném velük tartani a kapcsolatot, szerintetek nagy hibák követek el? Ti mit tennétek a helyemben?
2009. júl. 10. 19:39
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Apás szülés volt, de már akkor vérig sértettek, mert azt mondta az apja, hogy "az állatvilágban is egyedül szülnek az állatok - én miért nem tudok elvonulni, mint ők???"
2009. júl. 10. 19:41
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
hmm ez nagyon szar ügy! Igazából ha a párod pont úgy gondolja, mint te( ha nem akkor is), magyaráud el nekik mi a baba "ezikett"! Nem tudsz jobbat tenni, hisz a babád egészsége a fontos és TE vagy az anyja! Ha megsértődnek vessnek magukra, de a babád fontosabb! egyébként meg legyél pofátlan és ha ennyire nem akarnak segíteni akkor erőszakold ki! Pl ha jönnek hozzátok hívd fel őket, hogy hozzanak Neked ezt vagy azt és mikor fizetésre kerül a sor tuti nem fogják majd hagyni kifizetned! Sok sikert! És ne feledd, a babád a lényeg nem az idióta apósod!!!
2009. júl. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
64%
Hűű most olvastam a kommentet, első vagyok! ezek nem is érdemlik meg, hogy lássák a babádat és titeket sem! ekkora bunkókat!!!!! Próbáld meg a lehető legkevesebb alkalommal találkozni velük! sajnos a bunkók azok is maradnak egész életükben, nem tudnak változni...
2009. júl. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

A párod mit szól ehhez? Azért neki mégis csak az édesapja ezt ne feletsd el!

Hasonló nálunk is a helyzet abból a szempontból, hogy bőven lenne miből de mégsem segítenek semmit de semmit ami pénzbe kerül. Ez nekem sem tetszik és sokáig mondogattam a páromnak de nem tud mit csinálni az apjával. Neki se vesz semmit szülinapjára sem. Nálunk is apuka és élettársa felállás van de apuka a f@sz@ri. Ez van...nem tudok mit tenni megpróbálom elfogadni. Alapvetően rendesek csak...ilyenek, ennyi.

2009. júl. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
hát annyit tehetsz, hogy beletörődsz és ennyi - elengeded a füled mellett amit mondanak. Ha eltiltod, esetleg a párodat sérted meg vele. Ez van - anyósom is mindenbe beleszól, próbál irányitani, megszabni mindent - de meghallgatom és csinálom tovább ahogyan akarom - ha szoptatom - skkor már megint etetsz?, ha gyümölcsöt adok akkor még túl korán van stb (mellesleg a párom már 3 hósan rendes ételt evett, anyósom mesélte) Szóval vannak ilyenek...
2009. júl. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Vegyük szerintem ketté a problémát.

Az egyik a baba egészségét , épségét és fejlődését veszélyeztető dolgok.MIndenképpen mondd el hoyg mit lehet és mit nem, és ha még 1x meglátod pl hogy a szájába nyúlkálnak, akkor eltöröd kezüket, vagy nem mehetnek oda többet. Szerintem az első a gyermek érdeke, és ebben nincs apelláta.

A másik fele a dolognak, az egyéb sérelmek, amiket vagy figyelmen kívl hagysz, vagy pedig szóváteszed, vagy pedig egyszerűen csak eltiltod őket.Ez már abszolút szubjektív, de miattuk ne legyen az egész életed idegeskedés.

Az első lépés legyen a kommunikáció: nagy levegőt kell venni, erőt venni magadon, és azt szem előtt tartva hogy neked a babád a legfontosabb beszélni velük. Mint egy anyatigris. Bár írtad hogy már mondtad nekik ezerszer, de úgy látszik erélyesebbnek kell lenned. Ha ez sem segít, eltilthatod őket, és nem mondhatják később azt sem, hogy "de hát miért nem szóltál..."

Sok sikert

(egy 7 hetes kisbaba anyukája, aki majdnem hasonló cipőben jár...)

2009. júl. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Itt szerintem ketté kell választani a dolgot. Vannak bizonyos szituk, amikben nem szabad engedned, Te vagy az anyja, ugorj nekik, mint egy anyatigris, ha a szájában turkálnak kézmosás nélkül, ne engedj abból, hogy ne ültessék, ne álltassák, mert Te azt vallod, amíg nem mászik, ez nem tesz jót a babának, ezekből ne engedj! A többit én elengedném a fülem mellett. Persze kérdés, mit szól a párod hozzá? Melletted van vagy inkább az apjáék mellett. Nyilván el nem tilthatod tőlük (legalábbis a nagypapától), de esetleg ha a párod melletted van, meg lehetne beszélni, hogy korlátozzák a látogatások számát.
2009. júl. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Már volt egy hatalmas sértődés, mert télen született a babám , influenza szezonba és nem akartam, hogy idejöjjenek az első 4 hétben. Hát ezen 3 hónapos sértődés volt. A párom konfliktuskerülő, tudja, hogy milyen az apja, de az apja. Most sem akarja, hogy felhozzam ezeket a problémáimat az apjáéknak, mert az apjával szemben senkinek sem lehet igaza és nem akar megint botrányt a párom. Én pedig nem akarok képmutatásban élni, hogy minden oké, közben pedig nem.
2009. júl. 10. 20:23
 9/17 anonim ***** válasza:

Sztem nem kell túlreagálni a dolgokat, amikor ott vannak nálatok és valami olyat csinál a kedves após akkor szólj rá rögtön, hogy ezt nem szabad, ezért meg azért.

Nekem is akarták csokival, meg diós sütivel tömni a 10 hónaposomat, de nem engedtem és kész. Amit nem szabad, azt nem. Most meg itt a nyár, már 1 éves a babám most meg: adjunk neki is egy kis fagyit!!! Dehogy adunk! Ki tudja mi van benne!!!

Rögtön rájuk szólsz erélyesen és kész, a pároddal sincs vita.

2009. júl. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

20.14-es vagyok.A képmutatás még csak haggyán, ha a baba egészségéről van szó.

Egyre jobban kezd hasonlítani a helyzetünk.Nálunk anyósom egy erős akaratú nő, aki simán eldöntene mindent helyettünk, ha hagynám.A párom meg azt mondja erre, hogy neki az anyja, ő nem akarja megbántani, és tudja hogy ilyen, de nem lehet mit tenni mert mindig is ő hordta a nadrágot a családban és ő már ilyen is marad.

Na erre én meg azt mondtam, hogy akkor most a sarkamra állok, és nem bántóan, de határozottan és észérvekkel fogom elmagyarázni hoyg mit hoygan és miért akarok tenni, és a sértődésnek helye nincs.

Én azzal indítottam a néhányadik idegesítő momentum után, hogy a következőt mondtam neki: "Már fel tetszett nevelni két szép gyereket, és őszintén mondom nagyin jól sikerült, tessék megengedni, hoyg ezt a gyereket én neveljem, és úgy ahogy én akarom. És ebbe bele tartozik az is, ha velemire azt mondom nem szabad akkor nem szabad." Ez udvarias is volt de közben elég egyértelmű.

Sértődések meg azóta is vannak...sőt, azótra is hallgatom hogy régen ez meg az nem így volt stb...meg minek féltem ennyire a gyereket, de erre midig az a válaszom, hoyg mert így akarom, és én vagyok az édesanyja, és én döntöm el mi hogyan legyen.

2009. júl. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!