Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Volt olyan akinek a babája...

Volt olyan akinek a babája semmit nem fogadott el? (hozzátápl. )

Figyelt kérdés

5hónapos elmút a lányom amikor kezdtem neki almát adni. 3-4napig kapta, de alig akarta megenni. Adtam neki friss almát és üvegeset is, de egyik sem ízlett neki. Aztán adtam neki krumplit. Először anyatejjel kevertem, aztán almával de úgysem ette meg.(1x kapott, ezt nem erőltettem.) Most barackot adok neki, de ezért sem rajong. Talán ezt jobban megeszi mint a másik kettőt. Jövőhéten sütőtököt szeretnék neki adni, hátha ezt megeszi. Ennyire rossz evő lesz, vagy csak ez most átmeneti?

Érdekes módon a citromot azt imádja!

Nálatok is volt ilyan,hogy semmit nem szeretett? Mi volt az amit nagy nehezen elfogadott?


2012. júl. 7. 17:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is így volt. Ő 9 hónapos koráig nem fogadott el semmit. Én nem erőltettem.

A legtöbb baba 6 hónapos kora előtt nem érett a hozzátáplálásra, de sok baba van, aki még később sem. Én a helyedben nem erőltetném egyáltalán, sőt, kihagynék pár hetet. Ez teljesen normális, a babád még nem érett meg arra, hogy mást is megegyen az anyatejen/tápszeren kívül (sőt, ez 1 éves korig normális).

2012. júl. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Akkor még várok 2hetet. Akkor lesz 6hónapos.
2012. júl. 7. 18:48
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom 11 hónapos koráig anyatejen kívül szinte semmi mást nem volt hajlandó enni. Nagyon aggódtam, de ma már tudom, hogy nem kellett volna:)
2012. júl. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 nittababy ***** válasza:
100%
az én kislányom is ilyen volt semmi nem kellet neki nem szabad erőltetni mert akkor csak rosszabb lesz mindig próbálgasd neki ha kell neki akkor úgyis megeszi ha nem akkor nem!!!egy idő után az enyém is megette!!
2012. júl. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 xStefix ***** válasza:
100%
A citrommal csak óvatosan..!
2012. júl. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Fiam 10 hónapos koráig bulátán, mandarinon (10%) és anyatejen (90%-ban) élt.

Teljesen kihagyta a pépeket. Rögtön csipegethető + szilárd kajával kezdett.


Ne erőltesd! Sok - sok türelem, és kitartás!!! :)

2012. júl. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha sok a tejed, akkor nem fognak rajongani a hozzátáplálásért. Nekem mind a két gyerekem vagy 1 éves koráig alig evett valamit. Max. fél üveg bébiétel egyszerre. Itt én is kérdeztem, és mindenki kiakadt, hogy éhen hal a gyerekem, meg ilyenek. Hülyeség! Pár falat is elég nekik, ha jóllaknak az anyatejjel. (Én próbáltam, hogy nem szoptatom meg, de nem evett akkor sem, csak ment a hiszti a ciciért.) Engem a védőnő és a gyerekorvos megnyugtatott, hogy ez nem baj, majd eszik 1 éves kora után. Úgy is lett, szépen fejlődött mind a kettő.

Illetve a második gyereknél már nem is idegesítettem ezen magam annyira.

2012. júl. 9. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
nekünk is ilyen nehezen indult, de én annak tudom be, hogy a savanyú íz nem ízlett neki. akárhogy is, de az alma, barack az savanyú az anyatejhez képest.ilyen szempontból ez a citrom szeretet megint bekavar az okfejtésembe, de ha olyan a babád, mint az enyém volt, akkor a sütőtök és a gesztenyepüré (bio-t vegyél neki) nyerő lesz.
2012. júl. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ugyan ez volt. Alma nem ízlett, krumli nem ízlett, sárgarépa nem ízlett, aztán a brokkolinál megtört a jég :D Annak úgy esett neki, mint aki a világot akarja épp felfalni. Most 14 hós, és imád enni azóta is, kivéve a sárgarépát, azt azóta is kiköpi, de más minden jöhet :)
2012. júl. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!