Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól kell/lehet/érdemes...

Mikortól kell/lehet/érdemes kezelni a hisztit?

Figyelt kérdés
Kisfiam 5 hónapos és elég aktívan próbálgatja a hisztit. :( Én próbálom kezelni és nem ugrani minden nyekkenésére;de azt hiszem még kicsi ahhoz,hogy értse a miérteket.Ti mit gondoltok erről?Tapasztalatok?Mikortól érdemes ezt ténylegesen kezelni,hogy az nevelés célzattal történjen?
2012. júl. 8. 18:55
 1/4 anonim ***** válasza:

ha majd hisztizik. 5 hónapos kozárt, hogy hisztizzen, nem lehet képes rá, az majd olyan 10 hónapos kortól lesz. esetleg 8-9, de inkább 10 hónapos kort írnak a szakemberek.


addig pedig csupán arról van szó, hogy nem tud másképp kommunikálni csak sírással, ezzel keverheted a hisztit.

valami nem jó neki vagy valamit szeretne, ezért sír, ennyi idősen érdemes utána járni, hogy mit szerete, aztán majd ha eljön a valós hiszti, földhöz vágja magát, akkor lehet figyelmen kívül hagyni. addigra már jól fog tudni kommunikálni, elmutogatni mit szeretne így könnyen meg fogod tudni különböztetni.

de most tényleg félreérthetted a helyzetet, nem tud még manipulálni!

2012. júl. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
:( Hát pedig sajnos tud és igyekszik is.Ha nem az van,amit ő akar és nem azonnal,akkor iszonyat visítás van,vörösre ordítja magát;hogy szakad róla a víz.Pl. ha le merem tenni az ölemből akkor ez van.Ha pedig fölveszem,abban a pillanatban kettévágták nála és vigyorog.Nyilván az is egyfajta hiszti,amit Te írtál,de szerintem ez is az.És érdekes,mert sosem volt kézbe szokatva;nem kapattuk el pontosan emiatt,hogy ezt elkerüljük.És mégis. :(
2012. júl. 8. 21:29
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

:) Pont azért vágyik ölbe, mert nincs ott eleget. Ennyi. Tudod hogy kell kezelni :) (felveszed)


Az én kicsim 8 hónapon keresztül szinte egész álló nap ölben volt, ha letettem ordított. Mindig felvettem. (Pedig már sokszor az idegbaj kerülgetett :D), de nem hagytam sírni. És így jobb volt nekem is.

Aztán ahogy egyre jobban, egyre több időre lekötötték dolgok, mindig hagytam, ameddig elvolt vele, nem szóltam bele a játékába, felfedezéseibe, ez az idő mindig nőtt, és most 1 évesen szinte alig igényel. Ha éhes/álmos/fáradt/elesett/beütötte magát, ekkor rohan hozzám. nagyon ügyesen elvan.

2012. júl. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Majd 1 év múlva gyere vissza, és meséld el, hogy mit csinál:)

5 hónaposan nincs hiszti. Amit művel, az nem hiszti, csupán a közelségedre vágyik:) De majd később, 1-1,5 év múlva megérted:)

2012. júl. 8. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!