Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Többgyermekes Anyukák, adnátok...

Többgyermekes Anyukák, adnátok jó tanácsokat, hogy két gyerkőc mellett hogyan boldogulhatnák a házimunkával?

Figyelt kérdés

Van egy 2 és fél éves, és egy 6 hónapos gyerkőcöm.Egyedül kell mindent csinálnom, mert anyósék nagyon messze laknak, Apa pedig reggeltől késő estig dolgozik,akkor ér haza, mikor a gyerekek már alvásra készen állnak.

Mindkét lányom külön-külön nagy igényt tart rám.A nagyobbik nem tud eljátszani egyedül, folyamatosan foglalkozni kell vele, altatni kell még mindig, stb.A kisebbik is amint eltűnök a közeléből már ordít, illetve folyamatosan figyelni kell őket, mert a nagy hihetetlenül rossz, és bántja a picit, illetve mintha egy játékbaba lenne folyamatosan húzza-vonja, mindemellett folyamatosan szétpakol mindent.És ami miatt még nehéz, hogy valamiért rendkívül fáradékony és erőtlen vagyok, mindent nagyon lassan tudok csinálni:(

Na szóval nem tudok megbirkózni mindennel,szégyenlem ha véletlenül valaki váratlanul betoppan, főtt étel se kerül mindig az asztalra.(a gyerkőcnek természetesen mindig van,de a férjem és én van hogy egész nap hideg kaját eszünk.).

Akinek már gördülékenyebben megy, és belerázódott ezekbe a dolgokba tudna adni nekem néhány jó tanácsot?Köszönöm Mindenki válaszát!


2012. júl. 9. 10:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Esetedben azt tanácsolnám, h amikor a kicsi alszik, addig próbálj tenniu venni. Tudom, írtad a nagyobbik lány el se mozdul mellőled, de akkor vond bele őt is! Lassabb , lassabb, de közben bepakoltok a mosógépibe , kiteregettek, elpakolgattok...stb. Én ugyanezt teszem, mert a fiam azt csinálja, h látványosan fogja a "szoknyámat", pedig a tesó születése előtt nem volt ő ilyen, de most mindenhova jönni akar velem, ott van ahol én....stb. Együtt porszívózunk, törölgetünk stb.

Nekem azt is javasolták, h próbáljam együtt altatni őket, de nálunk ez nem, vagy nagyon ritkán megy, mivel a nagy csakazértse alszik akkor, amikor a kicsi.

2012. júl. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szóval a kicsi napirendjéhez jobban tudsz igazodni, pl. biztos van egy hosszabb alvása, (min. 1 óra) , akkor kell főzni. De én azt is úgy csinálom, h egyszerre jó nagy adagot, mert kitart 2-3 napig is. (Mert az is lehet h következő nap nyűgös lesz és eszébe sem jut órákat aludni...)
2012. júl. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Le kell mondani a patikarendről. Én is tudom, hogy ez sokkal nehezebb, mint az ember gondolná.


Én úgy intézem el a dolgokat, hogy először is, csak heti egyszer főzök. Ebből igyekszem fagyasztani is. A gyerekeknek szoktam csak egyszerű meleg kajákat csinálni hét közben, a férjem kifőzdében eszik, nekem meg tökmidegy, mikor és mit eszem. Néha készételt rendelek, bébiételt is veszek.

Etetésnél mindig figyelek arra, hogy a lehető legkevesebbet kelljen majd takarítanom utána, szóval igyekszünk szépen enni, etetni.

Mosogatógép van, ezt napi kétszer indítom be még így is.

Vasalni nem vasalok, csak a férjem munkába járós ruháit, meg a gyerekek pólóit, de lehetőleg sosem veszek gyűrődős ruhát.

A mosáson nem tudok időt spórolni, folyton mosnom kell. Szárítógép jó lenne, de nincs.

Porszívózni és felmosni heti egyszer tudok, függetlenül a kosztól, és akkor is csak az életterünket, mert nagy a ház. A többi helyiség... hát azt hagyjuk.

A kertet a férjem rendezi hétvégente, én ott heti negyed órát tudok gazolni, míg a gyerekek homokoznak, s kivételesen elvannak nélkülem.

A fürdetést mindig a homokozáshoz, bekakiláshoz, egyéb megkoszosodáshoz igazítom a gyerekeknél, közben én is lezuhanyzom. (bár ők már el tudnak ücsörögni a kádban, ez kisbabánál persze nem menne)

Ablakot évente egyszer pucolok, akkor sem egyszerre mindet. Akinek nem tetszik, ne nézzen ki rajta...

Esténként, ha a gyerekek végre elaludtak, globális rendet rakok, és nekiállhatok a vacsorának (hideg kaja előkészítése).

Talán sok mindent nem segítettem, de kb. ennyit tehetsz, hogy kicsit alább adsz... vagy időnként takarítót hívsz. Ezt én is próbáltam, de olyan lassú volt (s persze órabérre dolgozott), hogy inkább hagyom ezt a megoldást, én sokkal gyorsabb és ügyesebb vagyok...

kitartást és sok erőt kívánok!

2012. júl. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

2,5 éves és 7 hónapos babáim vannak, elég jó gyerekek, de igénylik a társaságomat.


Nálam az a titok - főleg ilyen melegben - hogy amit tudok, gyorsan megcsinálok délelőtt, mert délutánra kiszív a meleg és a gyerekek még délelőtt elvannak egyedül. Vasalni már csak ünneplőruhát vasalok, főzni tudok tőlük, és mosogatógépem is van, de van pár dolog, ami nekem plussz, míg másnak egyértelmű dolog, amivel értékes időt fecsérlek el. Pl. Építkezünk, azért a fürdőszobában nincs bekötve a víz, vagyis kézmosótartályt kell feltöltsek vízzel és gondom kell legyen rá, hogy legyen mivel leöblíteni használat után a WC-t; az egyik szobában működik a férjem cége, a fiúk után is takarítok, hetente felmosok, letörlöm az irodai gépeket, nyomtatókat, számítógépeket; Lent van 1 szoba, fent 2 szoba, a két emelet nincs összekötve, szóval ha a földszintről pl. éjjel felmegyek a manzárdra (szoktam a kisebbik babával különköltözni, hogy a fiam és a férjem tudjanak aludni), értékes időt pazarlok olyasmire, hogy kulccsal nyitom-csukom az emeletek ajtóit, felhordom a konyhából a babacuccokat, stb. Télen cserépkályha, tökölődök a tüzeléssel, az utcánkat és a járdánkat most aszfaltozták, az ablakokat havonta egyszer le kell mosni, mert porolódnak, koszolódnak, és egy irodában mégiscsak illik tisztának lenni. Ja, és a manzárdot vadonatújan csináltuk pár hónapja, nem piszkolódik-porolódik úgy, mint a földszint, de mivel ott az iroda, és ugye egy alkalmazottól sem lehet elvárni, hogy vegyék le a cipőt, ha bemennek, ezért ott is többet kell takarítsak, mint egyébként kellene, ha csak lakóterület volna. Patikatisztaság nincs, a nagyfiam sokszor néz számítógépen miki egér játszóterét, azzal le lehet ültetni pár percre, ha nagyon nem tudok tőle semmit sem csinálni.

2012. júl. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Már három gyerekem van, a legkisebb épp 15 hónapos, a legnagyobb 4 éves lesz a hónapban. Emlékszem a tavalyi évre, az egy fokkal kaotikusabb volt, megértem azt, ahogy érezheted magad. Én tavaly úgy csináltam, két-három naponta délelőtt felporszívóztam, felmostam, hétvégén Apával alaposabban kipucoltam a lakást. A játékokat mindig össze kellett a gyerekeknek maguk után pakolni, persze segítettem benne. Két naponta főztem, igyekeztem nem túl bonyolultat választani. A gyerekek ebéd után egy időben aludtak, én ilyenkor szintén pihentem, mert különben meghaltam volna. A mosógép elmegy magától, kiteregetni már rosszabb, de a gyerekek élvezik, hogy adogatják a vizes a ruhákat. Vasalni én hajnalban vasaltam, mikor még aludtak. És délutánonként játszótéren voltunk, ott sokkal jobban elvannak, mint itthon, kevesebb törődést igényelnek, kevesebb a vita, nem kell utánuk pakolni. Amúgy nálunk is vannak viták természetesen egymás között, de azért nem túl vészes a dolog, pl. testvérféltékenység nálunk nincs és nem is volt. Játékokon tudnak összeveszni. Jó lenne, ha sokat beszélgetnél a naggyal, hogy milyen jó tesók lehetnének a kicsivel, milyen jól eljátszhatnának egymással (mert akár már most is tudna foglalkozni a tesóval, pl.: adogathatja a csörgőket a kicsi kezébe, mesélhet a képeskönyvekből neki). Egy picit neked is muszáj őket önállóságra nevelned, hiszen nem lehetsz mindig a fenekükben. Tavaly az enyémek ha egy órát el voltak egymással sokat mondok, most már egész nap eljátszanának nélkülem. Sok- sok kitartást kívánok. Hidd el az idő mindent jobbá tesz majd.
2012. júl. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem 6.5 hós a kicsi, szeptemberben lesz 3 a nagy.Az elején próbáltam mindent megcsinálni (főzni, mosni, takarítani, vasalni játszóterezni), de rájöttem, hogy ez így nem megy. Egész nap egyedül vagyok, segítségem nincs, úgyhogy lejjebb adtam. Elkezdtem rendelni a kaját főzés helyett (a férjem úgyis a munkahelyén eszik), és nem vasalok. Így már nagyjából rendben van a lakás. A nagyot egyébként próbálom bevonni a legtöbb házimunkába. A kicsi meg mindig ott van, ha a nagynak olvasok, vagy játszunk. Beszereztem egy járókát, úgyhogy ha mondjuk Wc-n vagyok a naggyal, akkor oda berakom a kicsit. Olyan játékot adok neki, amivel csak ott játszhat, és nagyon szereti. Ha meg valamiért nyűgös, akkor magamra kötöm mei taiban, és úgy tudok haladni. (Pl. így porszívózok, mert fél tőle.)
2012. júl. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!