Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bölcsis kérdés, ti visszamenné...

Bölcsis kérdés, ti visszamennétek így dolgozni?

Figyelt kérdés
Elég nehéz a kérdésem, és biztos, hogy fogok szélsőséges válaszokat kapni, de minden véleményre kíváncsi vagyok, főleg azokéra akik voltak hasonló helyzetben. Kisfiam 8 hónapos. Eddig nagyon jól elvoltunk anyagilag itthon. Nem éltünk nagy lábon, de nem kellett a pénzen idegeskedni. Sajnos most olyan kiadásunk lett ami eléggé megnehezíti a helyzetünket, ezt nem is részletezném:( Így viszont nagyon kevés a GYED amit kapok. Hónap végén nagyon kell számolni a pénzt, alig várom, hogy megkapjuk a fizetést, de lehet előröl kezdeni a számolást. Én ebbe kezdek becsavarodni, és ideges, türelmetlen vagyok a babámmal is. Férjem még többet dolgozik, hogy kijöjjünk a fizuból, és ez így senkinek se jó. Lehetőségem lenne visszamenni dolgozni szeptembertől, és így annyival többet kapnék, hogy minden gond nélkül meg tudnánk élni. Kisfiamat olyan fizetős helyre vinném ahol rajta kívül max 2-3 gyerek van. A nő aki vigyázna rá nagyon aranyos, kedves, több éves tapasztalattal. A másik oldal viszont, hogy mást se hallok csak azt, hogy megszólnak amiért még csak 10 hónapos a fiam és visszamegyek dolgozni. Mintha rossz anya lennék, ezért már nagyon sokat sírtam. Ti mit tennétek? Tudom, hogy sokan élnek ilyen helyzetben, de ha megvan a lehetőségetek, hogy jobb legyen, és hónap végén ne azon idegeskedjek, hogy miből veszek kenyeret, mit tennétek? A munkahely amúgy nagyon rugalmas, tehát ha bármi gond van én azonnal mehetek a fiamhoz. Volt más is aki ilyen hamar visszament dolgozni? Bocsi, hogy hosszú voltam, de valahol ki kell ezt beszélnem magamból.
2012. júl. 9. 11:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen körülmények között én is visszamennék dolgozni a helyedben. Nyilván érzelmileg rossz a babának és anyának is, hogy ilyen korán el kell válniuk, de szükség törvényt bont. Ha ennyire nehéz helyzetben vagytok anyagilag, akkor szerintem menj vissza. És magasról tojjál arra, aki emiatt bánt téged!!!!! Nem jókedvedből mész vissza. Aki ezt nem tudja megérteni, mehet a búsba! Te meg ne sírdogálj ilyen barmok miatt! Inkább így, mint hónap végén sírni, hogy nincs mit enni, az adósság meg olyan hipp-hopp összegyűlik...
2012. júl. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem kérdés ebben a helyzetben hogy menj vissza dolgozni. A babád jó helyre kerül,te is megnyugszol, így amit vele töltesz majd időt, azt nyugodtan és tényleg vele tudod eltölteni!
2012. júl. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
mi is hasonló helyzetben vagyunk, én kivártam a még 1 évet és majdnem 2 éves lesz, mire visszamegyek dolgozni. Nehéz volt ez az év,de olyan sok minden történt fejlődésben, kötődésben, hogy így utólag jó döntésnek tartom. sok mindenben lejjebb adtunk egyébként, nem megyünk annyi helyre, olcsóbb dolgokat eszünk, számolgatunk,de nekem megérte. mindezek mellett nem gondolom,hogy elítélendő az a szülő, aki hamarabb visszamegy.
2012. júl. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
83%

Az első gyereknél szinte elképzelhetetlennek tartottam, most várom a 3.-at és 1 évesen bölcsibe fogom adni én is. Viszont mivel már van 2 gyerekem (2 és 4 évesek) sokat változott a szemléletem, hoyg mi jó egy gyereknek. Az én munkahelyem is rugalmas és normális bölcsibe megy a kicsi. Ezért sokan engem is kővel dobálnának, de szerintem mindenki érzi a választ. Majd ha kifizetik a számláimat akkor lehet óbégatni utánam. Ja és nem olyanok ítélnek el akik jól keresnek és jól élnek, hanem akik életükben nem dolgoztak, hanem otthon vannak több gyerekkel. Ez is egy érdekes felállás!

Jó időbeosztás és semmi baja nem lesz a babának sem. Én visszamennék a helyedben.

2012. júl. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, igazad van én is olyanoktól kapom a hideget akik otthon ülnek, és nem tesznek semmit, hogy jobb legyen.
2012. júl. 9. 12:05
 6/13 anonim ***** válasza:
81%

A környéken él egy anyuka aki feketén de ilyesmi magán bölcsit nyitott. Max. 3 gyermekre vigyáz. A korbéli összetételre is nagyon figyel. Aygerekek a szó szoros értelmében imádják, és ő is saját unokaként kezeli őket.


van egy ismerősöm, aki már a terhesség idején tudta, hogy ha valamit el akar érni a szakmájában neki vissza kell majd menni dolgozni. Ő nem anyagi okból tette meg. Saját maga miatt. Tojik a nagyvilágra ki mit gondol. azt mondja, hogy ő tudja, hogy jól döntött, függetlenül attól, hogy ki mit mond. Maradhatott volna otthon. De a gyerek akkor boldog ha a szülei is azok. Nekik kell a gyerkőc és a karrier is a boldogsághoz.

2012. júl. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

A kisfiam 2 éves múlt jelenleg. Nekünk úgy alakult az életünk, hogy a terhességem alatt alakultak olyan magas kiadások amit nem tudtunk megoldani, csak úgy ha én is dolgozok. Ezért először itthonról kellett dolgoznom, szülés után azonnal, viszont mikor a kisfiam 7 hónapos volt akkor már a munkahelyemre is be kellett mennem dolgozni. Nálunk nincsenek nagyszülők ezért én is családi napközibe adtam a babám. Imádta és én is, mert nagyon együttműködőek voltak a gondozók. Én nagyon odafigyeltem a tápálákozásra ezért mindig minden étkezésre főztem, turmixoltam stb. és vittük magával. És tényleg mindent egyeztettek velem, ha úgy gondolták, hogy olyan ételt főznek, amit a Bálint is megkóstolhat, akkor megkérdezték, hogy szabad-e meg ilyenek. Ugye ez még nálunk is a hozzátáplálás ideje volt a javában. 15 hónaposan sajnos bezárták a családi napközit és akkor került bölcsibe. Attól nagyon féltem, de meg kell, hogy mondjam sokkal jobb mint a családi napközi, főleg mivel korban sokkal hozzá közelebbi gyerekek között van. Hihetetlen, hogy mennyire húzzák a fejlődésben. Vannak pajtások stb. 18-20 hónapos kora között kezdett el beszélni ( rendes értelmes szavakat, nem gagyogás ), öltözködik, eszik, stb. A hátránya ennek az egésznek az, hogy nem tud egyedül játszani. Mivel mindig volt valaki körülötte, ezért nem kellett neki soha így nem is tanult meg. Ezért mi az összes házimunkát, kertimunkát, apával a szereléseket együtt végezzük. :)) Pofa, de néha nagyon fárasztó. Én is rengeteget sírtam, pedig nekem nem volt ilyen sok jó akaróm, mint neked. Ha valaki megszólt én nyíltan megkérdeztem tőle, hogy ad-e nekünk fizetéskiegészítést, hogy otthon maradjak a kicsivel. Na senki sem adott, és tényleg kiderült, hogy milyenek is az emberek. Aki téged, vagy engem, vagy a hasonló életkörülmények között élő anyukákat megszól, annak kívánom, hogy sose kerüljön ilyen helyzetbe, mert összeroppanna és tönkre menne a gyermeke élete is, pedig a kicsik nem ezt érdemlik.

Nekem a legnehezebb ebben az egészben az volt, hogy a Bálint megszerette a gondozókat és tényleg bújt hozzájuk, a gondozók meg babusgatták ugye, én meg féltékeny voltam. Na ezen a legnehezebb túllépni azt hiszem. Mert az egyik szemem sír amiért végülis pótolható vagyok, a másik nevet, amiért tényleg boldog a gyermekem, és jó helyen van. Na én is jó hosszúra eresztettem a gondolataimat, de remélem, hogy elolvasva segítséget fog nyújtani a szituáció feldolgozásában, amibe kerültetek és még fogtok hamarosan. Ha bármi kérdésed lenne írj, szívesen válaszolok. Szép napot addig is nektek!

2012. júl. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 krisztivan ***** válasza:
73%
Menj vissza nyugodtan dolgozni.Mindenben körültekintően döntöttél,ha valakinek fáj annal a kezébe nyomhatod a csekkeket:-))
2012. júl. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Van olyan ismerősöm, akinek muszáj volt mennie, mert ha nem akkor megy, akkor évekig kilincselhetett volna másik munka után. 7 hónapos korától az anyukája vigyázott a kislányra, 1 éves korától magánbölcsiben van. 4-6 órákat dolgozik az anyuka, tehát nem egész nap van távol.

Van olyan szomszédom is, aki úgy ment el szülni (lombikbabák, veszélyeztetett terhesség miatt sem dolgozott terhesség alatt), hogy a gyerekek 1 éves korában mennie kell vissza. Ő volt az ügyvezető alatti első ember, várják vissza nagyon.

A kisfiam 18 hónaposan kezdi a bölcsit, mert ha nem most ősszel megyek vissza, akkor tavasszal már nem lesz meg a helyem, és az új törvényeknek hála, könnyedén meg is válhatnának tőlem.

Csak ebben a hülye országban van ilyen szűklátókörű, ítélkező nép, máshol teljesen természetes a dada, babysitter, bölcsőde, napközi.

A helyedben én is mennék.

2012. júl. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is menj vissza nyugodtan.A kislányom 18 hónaposan fogja kezdeni a bölcsit ősszel és én úgy állok hozzá, hogy minden jól fog elsülni:). Mi nem terveztük még a gyerekvállalást és mondhatom azt, hogy anyagilag a legrosszabb helyzetben voltunk éppen amikor kiderült, hogy várandós vagyok.Mostanra értünk el arra a szintre, hogy szinte minden félretett pénzünket elvitte valamilyen váratlan kiadás és hónap végén erősen számolgatni kell.Én viszont nem tudok egyszerűen így élni és hozzád hasonlóan én is sokszor idegeskedek emiatt. Nekem is mondják, hogy húzzuk össze magunkat még jobban és akkor itthon lehetnék még egy fél évet viszont úgy vagyok vele,hogy van egy szint ami alá már nem megyek.Mióta itthon vagyok nem költöttünk semmi extra dologra,csak azt vettük meg ami szükséges volt de ha maradnék akkor tényleg ott tartanánk, hogy olcsóbb ételt kellene venni,kevesebb gyümölcsöt-ezt meg nem akarom.Szóval én visszamegyek inkább és szerintem Te is nyugodtan tedd ezt-jó helyen lesz a babád.
2012. júl. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!