Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Visszamennétek a helyemben...

Visszamennétek a helyemben dolgozni?

Figyelt kérdés

Érdekel a véleményetek, hogy visszamennétek-e a helyemben dolgozni? Napi 8-10 órát kell dolgozni, plusz napi 2 óra az utazás. Gyakorlatilag reggel 6-tól este 6-ig nem lennék otthon. Pár hónap múlva kellene kezdeni, akkor a babám 2 éves és 3 hónapos lesz. Délelőtt családi napköziben lenne a kicsim, délután valamelyik nagymama vigyázna rá felváltva, amíg hazaérek. Az első gyerekemmel hamar vissza kellett mennem dolgozni és őt nagyon megviselte. Akkor megfogadtam, hogy a másodikkal addig itthon maradok, ameddig csak lehet. Szívem szerint még itthon maradnék, még akkor is, ha anyagilag szűkös lesz a helyzet a GYES alatt. Ami miatt gondolkodom a dolgon, hogy most lesz 1 hely, de mire lejár a GYES nem biztos, hogy vissza tudnak venni, illetve visszavesznek amíg muszáj aztán elküldenek. A pénz is jól jönne, de egyelőre megélünk a férjem fizetéséből, igaz nem úgy mint régen, de megvagyunk. Menjek, vagy maradjak itthon?

Köszi a válaszaitokat.


2011. szept. 29. 08:55
 1/10 anonim ***** válasza:

Hááát, ha anyagilag annyira nem sürgető, és ellenétek, akkor én nem mennék....reggel6tól este 6ig elég hosszú idő, gyakorlatilag nem is te nevelnéd a gyereked!És lehet nagyon megviselné, hiszen csak 2 éves!

Persze sokan fogják írni, hogy menj, mert ez most biztos, de tényleg nagyon kevés időt tudnál tölteni a gyerekeiddel!!!

2011. szept. 29. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Egyértelmű, hogy a gyerekemmel maradnék, ameddig csak lehetséges.
2011. szept. 29. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

a gyereked egyszer ennyi idős 14évesen már hiába mondod hogy bár otthon maradtam volna még fél évet.


szerintem maradj.

2011. szept. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
biztosan nem mennék vissza. a gyerekeim az elsők amíg megélünk.
2011. szept. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha maga a munkakör/munkahely tetszik, akkor mennék, mert nem biztos, hogy lesz még lehetőség. Ha nem az igazi, amúgy is, csak átmeneti megoldás lenne, akkor maradnék
2011. szept. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igazság szerint én maradnék, megszakad a szívem, ha arra gondolok, hogy nem láthatom egész nap a gyerekeimet, ráadásul 2-3 éves kor szerintem az egyik legszebb, nem szeretnék lemaradni a saját gyerekemről.A férjem pedig arról próbál meggyőzni, hogy ilyen állást nem szabad visszautasítani, talán több ilyen lehetőségem nem lesz. Ráadásul én kerestem jobban régen is, most is így lenne. De a pénz nem minden. Szerinte túldrámázom és túl komolyan veszem az egészet, lazábban kellene. Hááát nem tudom. Köszönöm a válaszokat!! Szép napot!!
2011. szept. 29. 11:08
 7/10 anonim ***** válasza:
Hát visszamennék. Bő fél év, és úgyis ovis lesz, neked a munkahelyed múlik rajta. A 3-4-5-6 éves kor is csak egyszer van, mégis kell vinni oviba. Gyorsan elmegy ez a pár hónap, és gondolj bele, ott állnál munka nélkül... Na, az nem lenne senkinek sem jó. A gyerek meg jó kezekben van, neked meg ott van az estéken kívül a teljes hétvége a gyerekekre, de ez akkor is így lesz, mikor ő ovis lesz, te meg dolgozni fogsz. Akkor sem lesz rájuk több időd, viszont fizetésed meg lesz legalább.
2011. szept. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én is visszamennék, de nem a "helyedben", hanem a "helyemben". Úgyis azt csinálod amit te szeretnél. Lényeg, hogy jól érezd magad. Olyan munkahelyre viszont nem mennék, hogy csak a pénz miatt. Akkor inkább vállalnám, hogy mondjuk fél évig munkanélküli vagyok, de aztán olyan helyet találok, ahol szeretek is lenni.


Ezekbe a dolgokba meg csakis te látsz bele. Plusz abba, hogy elbírja-e a háztartásotok, ha esetleg csak a párod fizetése lesz

2011. szept. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Visszamennék. Fentebb már írták, hogy miért. Ebben a gazdasági helyzetben örülj, hogy van hova menned, főleg, ha a pénz is ok. Én is visszamegyek pár hónap múlva, amikor 1 éves lesz a babám. Anyukám fog rá vigyázni napközben, de miután rugalmas a munkaidő és itthonról is dolgozhatok, így szerintem a gyereket nem fogja megviselni.
2011. szept. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Rugalmas munkaidőben, közelebbi helyen én is szívesen dolgoznék. Visszavárnak a régi helyemre, de ott egyelőre úgy néz ki, hogy nem tudnak majd visszavenni, ez az új pedig ugyanaz a cég, csak másik szervezeti egység lenne. A férjem azt szeretné, hogy vállaljam el, én pedig a gyerek mellett szeretnék maradni. Mérlegelek erősen, egyelőre több hátrányát látom, mint előnyét, viszont az igaz, hogy ez fix állás lenne, ami fél év múlva már foglalt lesz. Még van időm dönteni, de úgy érzem ha elvállalnám, lelkifurdalásom lenne a gyerek miatt és úgy sem lennék boldog. Ha itthon maradok, akkor pedig rezeg a léc, hogy nem lesz helyem. Mindenkinek köszönöm a tanácsokat!
2011. szept. 29. 17:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!