Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4,5hós tápszeres babánál hogy...

4,5hós tápszeres babánál hogy csinálnátok a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés
mennyiséget,fajtát,menetet hogyan kell?
2012. júl. 9. 13:59
 1/7 anonim ***** válasza:
65%

az első gyümölcsöket - őszibarack - pl. konkrétan megmosod és üvegreszelőn reszeled . az összegyült pépet átöntöd egy kis tálkába és a baba nyakába kötsz egy előkét aztán kiskanállal a szájába kanalazgatod. ha nyitja a száját és lenyeli a falatokat az jó jel ha nem akkor később megkínálhatod még .


mennyiséget nem lehet írni igy mert ha ízlik neki megehet egy fél barackot is de lehet csak pár kanálkával fog enni.

elvileg mindig kicsit többet kellene és egy héten át kóstoltatni aztán lehet más ételekkel pl. almával is kombinálni.


tejpéppel szokták abból ha natúr vaniliásat veszel tehetsz hozzá friss idénygyümölcsöt mert úgy is finom . kezdetben mindenből keveset készíts és írd fel mit kapott a babád mert ha valamire allergiás reakcióval válaszol tudd hogy mi volt az.

2012. júl. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 gabszem ***** válasza:
65%
Mi már 3 hónaposan elkezdtük. Először pár kanál őszibarack, alma, sütőtök. Mindent napokig kell kóstoltatni, nem szabad össze-vissza, hogy szokja. Aztán növelni lehet a mennyiségeket. Nálunk rögtön nagy mennyiségeket evett a baba szerencsére azóta sincs vele gond. Pár hét után jöhet a krumpli, répa is.
2012. júl. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 xStefix ***** válasza:
65%

6 hónapos kortól, és nagyrészt ugyanúgy, mint az anyatejes babáknál.

A 'mikor' (szopi előtt vagy után) itt nem áll fenn, de napszakot tekintve a nap első felében érdemes, hogy ha gond lenne, az ne éjjelre derüljön ki. Az étkezéseket lassan haladva érdemes kiváltani, nem lóverseny. A cél, hogy fokozatosan ismerkedjen az új ízekkel és legyen elég ideje a pocakjának is megszokni az újfajta működést.

Az elején egyszerre csak egyfélét kínálunk és 3-4 napig csak ugyanazt adjuk. Utána jöhet a következő ételféle. Az új ételt mindig a már ismerthez adjuk, így ki lehet szűrni, melyik okoz panaszokat.

Elsőként inkább folyadékot (pl. alma- vagy baracklé), aztán pépet, később felesben pépet és darabosat (pl. tört krumpli).

Először inkább csak pár kanállal, akkor is, ha ő többet kérne! (mert nem biztos, hogy a pocakja is bírná!) Lassan, fokozatosan növeljük az adagokat, főleg, ha valamire érzékeny vagy allergiás. (vagy akár a családban valaki más)

A glutént is csak 6-7 hónapos kor között érdemes bevezetni, kis mennyiségekben(!). És nem elsősorban babakeksszel, (főleg nem hátartásival, ami totál műanyag), hanem 1-összetevős gabonapéppel, lisztes sűrítéssel, később pékáruval.

A sorrendhez többféle táblázat is van a neten, ezek nagyrésze megegyezik, úgyhogy kb. bármelyik jó lehet.

2012. júl. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát nagyon birom, hogy mindenhol mindenki mást mond. Az én babám is 4,5 hónapos, nagy dilemmában vagyunk. A védőnő és a gyerekorvos szerint krumplival és répával kell kezdeni, viszont mindenhol azt olvasom, hogy inkább almával, barackkal. De ezeket a leveket itt olvasom először, meg azt is, hogy 6 hónapos korban kell elkezdeni a tápos babáknál is... Hát érdekes, akkor azt hiszem úgy kell csinálni, ahogy az ember jónak látja, mert ennyi információ között nehéz kiigazodni.
2012. júl. 10. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 xStefix ***** válasza:
59%

Előző: végül is annyira nem lehet "elrontani" a dolgokat, legalábbis ami az ételek sorrendjét illeti. A táblázatok se egyformák, de alapjaiban kb. ugyanazok az elvek és ez a fontos. A levek adását ki is lehet hagyni, ez csak a leglassabb, legóvatosabb módszer.

A 6 hós kezdő kort érthető, hogy nem hallottad, erről csak kevesen tudnak, még az eüben is. A szoptatási szakemberek magyarázata az, hogy ugye a tápszeres babák emésztőrendszere sem érettebb 6 hónapos koruk előtt, mint az anyatejeseké, sőt. A tápszer általában tehéntejből készül, ami fajidegen fehérje, amit jóval nehezebb feldolgoznia az emberi (babai) szervezetnek. (Gondolj csak a tápis babák gyakori emésztési gondjaira.) A tehéntej sajnos leterheli az egész emésztőrendszert, és, mivel az immunrendszer nagy része is ugyanitt van, a baba védettségi állapota is gyengülhet miatta. Vagyis, ha az anyatejes babáknak nem javasolt a 6 hó előtti hozzátáp, a tápszeres babáknak meg duplán nem, mindezért.

2012. júl. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
21%

Sziasztok!

Én az elsőnél is 3 hósan kezdtem a hozzátáplálást (tápszeres volt 6 hetes korától). Barack, alma, répa, sütőtök volt a sorrend, majd ezek kombinációja. 4 hós korától pedig tízóraira gyümi, uzsira tejpép gyümivel vagy később keksz/babapiskóta gyümivel.

Most 2,5 hónapos a második babánk és vele is így fogom csinálni. (anyatejes, de pár pótólni kell tápszerrel)

A mennyiség, mint ahogy írták előszőr csak pár kanál és lassan növelni az adagot.


Én sosem figyeltem a táblázatokat, engem mindig kiakasztanak. Szinte semmi értelmes kaját nem lehetne nekik adni, ha mindent betartanék ami rajta van.

2012. júl. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

szisztok, bocsi hogy belepofatlankodom, de en is mint az egyik valaszolo teljesen tanacstalan vagyok, hisz a vedono nekem is azt mondta hogy repa, krumpli almapurevel kezdjuk es utana fokozatosan lehet a tobbbit, zoldsegek egyeb...

Szerintem ez a hozzatapi nagy kiserletezes, aztan majd ugy is mindenki ugy csinalja ahogy a babajanak jo.

ui.:mindenkit felpontoztam, mert lattam mindenki le lett pontozva

2012. júl. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!