Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki extra késön kezdte a...

Aki extra késön kezdte a hozzátáplálást, miért?

Figyelt kérdés
babám 7 hónapos de nem kell neki a pépes kaja, ha látja, hogy közeledik a kanál, gyorsan becsukja a száját és szorítja. Ha sikerül valami bejuttatnom azt viszont simán megeszi.
2012. júl. 3. 15:07
 1/10 anonim ***** válasza:
30%
Játszani kell vele evés közbe. Utánozzál hangokat, és úgy közelíts a kanállal a szája felé. Nekünk ez vált be. 15 hónapos fiam van és mindent megeszik :)
2012. júl. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
1 évesen kezdtük, addig SEMMIT sem fogadott el az anyatejen kívül. 1 éves szülinapja után 180 fokos fordulat, egyáltalán nem fogadta el az anyatejet, csak a rendes ételt. Szerintem nem kell erőltetni, eszik majd, ha megérett rá, minden baba más :)
2012. júl. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
köszi, hát játszom vele, mindent csinálok és csak úgy nyitja ki a száját ha bolondozok vele, és mikor nevet beleteszem az ételt...
2012. júl. 3. 15:32
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem is ezt csinálta,a kanál nem tetszett neki,nem erőltettem,adtam cumisüvegből főzelékes cumival,úgy simán megevett mindent.Próbálkoztam kb havonta újra + próbáltam másfajta kanállal és most fogadja el a kanalat 7 hónaposan,olyan szépen eszik,mintha mindig is azzal evett volna.Nekünk a puhább,szilikonos kiskanál vált be.A lényeg,hogy nem szabad rágörcsölni,erőltetni,némi kihagyással próbálkozni kell és előbb-utóbb majd elfogadja.
2012. júl. 3. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az enyém 9 hónapos koráig nem fogadott el semmit, és utána is csak a darabos kajákat, és csak úgy, ha ő csipegethette (mint később kiderült, ez a BLW-módszer, amit a babám magától fedezett fel :D). Nem kell erőltetni, minden baba máskor érik meg a hozzátáplálásra.


Én egyébként nem játszanék vele, már csak azért sem, mert az étel nem játék. Én is játszok, ha nasit adok neki (kekszet, ilyesmit), de rendes ételnél nincs ilyen.

A cumisüveges dolgot pedig pláne nem alkalmaznám.

2012. júl. 3. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
31%
Miért,mi a baj a cumisüveggel? Most ha teszem azt 9 hós koráig nem fogadná el a pépes kajákat csak abból,akkor inkább ne adjak neki,csak tápszert 9 hós koráig,az jobb? Semmi baja nem lesz attól,ha átmenetileg főzelékes cumival eszik,ha neki úgy jobb. Amikor már megérett arra,hogy elfogadja kanállal is,simán ette kanállal.
2012. júl. 4. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

5. vagyok.

Azért, mert a baba még nem érett a hozzátáplálásra. És ezért ösztönösen nem fogadja el az ételt.

Igen, jobb ha 9 hónapig tápszert kap, ha még nem érett meg arra, hogy mást is egyen azon kívül.

2012. júl. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
csak azért furcsa a dolog, mert az elején 2hétig, megette az ételt, ha látta a kanalat már nyitotta is a száját, kipróbáltam tegnap a cumisüveget is, mert kíváncsi voltam, megízlelte mi van benne/öszibarack/ és onnantól szorította a száját, aztán felmutattam neki a vizes üvegét arra meg csak úgy kapott rá :)
2012. júl. 7. 09:39
 9/10 anonim ***** válasza:

5. vagyok megint.

Akkor pedig nem lehet, hogy csak nem ízlik neki a barack?

2012. júl. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
de próbálkoztam a kedvencével is, ami tejpép + gyümölcs, azt sem ette meg, sem kanálból sem cumisüvegböl, de ma kétszer is próbálkoztam és mindkétszer megette a pépes ételt. hát majdcsak rákap az ízére, lehet fogzás miatt nem akar kanállal enni, jön 2 foga egyszerre.köszönöm a válaszokat!
2012. júl. 7. 20:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!