Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fertőző osztályon való látogat...

Fertőző osztályon való látogatás után baba látogatás. Ti mit tennétek? Részletek lent.

Figyelt kérdés
Anyósom meglátogatta fertőző osztályon lévő rokonát, akit súlyos hasmenéssel kezelnek. Két percig voltak bent, kaptak zsákot a cipőre, és utána kezet kellett mosniuk. 6 hónapos kislányomhoz minden nap szokott jönni, ma is fog. Ti elküldenétek, vagy hagynátok, hogy babázzon?
2012. júl. 9. 17:23
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Na én tuti elküldeném...
2012. júl. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%
Én elküldeném.
2012. júl. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%
megkérném hogy ne jöjjön és ehhez ragaszkodnék, ha nem érti meg akkor is.
2012. júl. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%
Megkérném,hogy legközelebb fordítva látogasson,előbb titeket,utána beteget.A fertőző hasmenés egy babára nézve nagyon veszélyes.Sajnos tapasztalatból beszélek.
2012. júl. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Tegnap volt a kórházban, ide minden nap jár. Kértem a férjem, hogy beszéljen vele, de szerinte elég volt a kórházi óvintézkedés. Szerintem nem, és ki tudja, meddig lappanghat is, ha esetleg elkapta.
2012. júl. 9. 17:52
 6/10 xStefix ***** válasza:
82%
1-2 napot talán ő is kibírna az unokája nélkül. Inkább ez az áldozat, mint egy esetleges betegség.
2012. júl. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Sajnos ez egy olyan család, akik betegen is jönnek, még meg is puszilják a gyereket, mielőtt elmondják, hogy bajuk van. A férjemmel gyakori a konfliktus e miatt, azt hiszi, hogy én utálom őket, pedig csak a babát féltem. És szerintem ők is jobban vennék, ha ő közölné velük tapintatosan,hisz mégiscsak az ő rokonai.
2012. júl. 9. 18:02
 8/10 anonim ***** válasza:
84%

Ha tapintatosan nem megy, meg kell mondani kerek-perec.

Ne jöjjön, mert félted a gyereket!

Ebbe nem köthet bele.Mióta meg van a fiam, ő az első és senkinek nem engedek ebből.

Ha megharagszik, majd megbékül idővel.

2012. júl. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam a koraszülött osztályon, inkubátorban kapta el pl a rota vírust! Nem külső ember fertőzte meg, hanem úgy magyarázták a nővérek, hogy ez a vírus pl a levegőben száll, és hiába minden óvintézkedés, fertőtlenítés, mégsem lehet kizárni teljesen. Azaz: az orvos bement a fertőző osztályra vizitelni a kicsikhez, aztán kézmosás, fertőtlenítés, persze arcmaszk meg lábzsák, meg másik köpeny, meg minden...mégis ott csücsülhet a kórokozó a ruháján, és viszi át magával a másik osztályra. Előfordul... Én nem engedném a babát látogatni, ha aznap fertőző betegnél volt az illető. Menjen haza, zuhanyozzon le, váltson ruhát, és másnap jöhet. Mert kizárni mindent úgysem lehet, de ez a minimum!
2012. júl. 10. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ja, és párodnak mondd meg, hogy majd ha a gyerek minden kötelező védőoltást megkapott már (azaz 18 hónapos korától) már nem fogod ennyire félteni a fertőzésektől, addigra az immunrendszere is sokat erősödik! Ez a szöveg nekem mindig bejött...:)))
2012. júl. 10. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!