Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fehérváron ha a baba velem...

Fehérváron ha a baba velem van és jönnek látogatni bejöhetnek a szobába vagy elviszik a babát a látogatás idejére?

Figyelt kérdés
2009. máj. 21. 07:20
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Tudtommal - mivel a testvérem januárban szült a fehérvári kórházban - úgy van a látogatás, hogy délután 14-től 17-ig. A szobátokba a babákon és az ápolónőkön kívül családtag nem mehet be, kivéve, ha szültél és rá bekísér párod vagy anyukád, ez nem több mint negyedóra. Ha jönnek látogatók, akkor kint az előtérben lehet beszélgetni, a babát legfeljebb az ajtóig vagy az ajtó közelébe lehet kivinni. Mivel bababarát programként működik az egész szülészet, inkább hagyják hogy veled legyen egész nap a baba, a szoptatás miatt is - inkább szoptass, mint hogy elapadjon a tejed, a régi időkben anno 25-35 éve a kórház a saját tulajdonának tekintette a kisbabákat és csak naponta egyszer adták ki a gyerekeket tejtől majd szétdurranó mellű kismamáknak, túlnyomórész ezért apadtak el korán az akkori anyukák tejei.

És hozzáteszem ha szülőszobába mész be, akkor csak azt vidd be amit a szülőszobára kell vinni, más csomagot meg véletlenül se vigyetek be abba a szobába ahol leszel majd a babával miközben szülsz, testvérem csomagáját ellopták. Ha majd kijöttél a szülőszobáról, akkor adják oda a kezedbe a csomagot! Nehogy te is úgy járj, mint a húgom, se pizsama, se papucs, se törlőkendő, stb.

Jó babavárást!

2009. máj. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kedden voltam előadáson, ahol a fehérvári szülészetről beszélt az egyik szülésznő.

A Manót csak az ajtóig tolhatod, nem jöhetnek be a rokonok a szobába.

Te kimehetsz az előtérbe a baba nélkül.

Most már van látogatási idő is.

Ha jól emlékszem hétköznap du. 15-18 h között.

Hétvégén és ünnepnapokon talán du. 14-17 h között.

(nem tudom pontosan)

Amin nagyon fenn akadtam, hogy a vajúdás ideje alatt nem lehet veled bent a párod vagy bárki más, csak a szülésnél, ha időben behívják.

Azért van pozítivum is, újak a szülőágyak, nem a régi deszkákon kell megszülni.

Könnyű szülést!

2009. máj. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, még elvileg két hét van szülésig. Azon nagyon kiakadtam, hogy a vajúdás alatt nem lehet bent a párom. Ez durva. Szerintem pont akkor van rá a legnagyobb szükség. Köszönöm a csomaggal kapcsoltatos tanácsot is.
2009. máj. 21. 10:27
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem is 2 hét van vissza.Nővérem 2 és fél éve szült ott,és a vajúdás alatt is végig ott volt a férje is.
2009. máj. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Szia Kedves utolsó! Mitek lesz? Mekkora a baba, első? Ti apás szülést terveztek?
2009. máj. 21. 14:25
 6/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok.Első babánk lesz és kislány.A méreteit nem mondta meg a doki,mert azt mondta,hogy úgyis csak saccolni lehet.De nem lesz nagy baba(nem is baj,én se vagyok egy góliát).Eddig úgy van hogy apa is benn lesz,remélem kibírja.Te mikorra vagy kiírva?Kisfiú v. kislány?Ti is apás szülést terveztek?
2009. máj. 22. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok megint.Bocsi most olvastam vissza,hogy neked is két hét van vissza.Hogy érzed magad?Mert én már több mint egy hete igen pocsékul.37.heti vizsgálat szerint még nem kezdtem el nyílni,de már rövidülök.Hol erősebben,hol gyengén görcsölök,és megy a hasam.És lelkileg...nem tudom miért de padlón vagyok.Most amikor örülnöm kellene hogy nemsokára meglátom a Pocaklakómat!Neked van valami jel,vagy tünet,hogy közeleg a nagy nap?
2009. máj. 22. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Szia! Nekünk fiú lesz. Szerdán voltam dokinál 2222 volt a méhszáj. Sokat keményedik a hasam, meg sokat görcsöl. Már nagyon nehezen bírom. Keveset mozog a baba. Mi is apás szülést tervezünk. Nyugi nem fog a párod elájulni vagy ilyesmi. Nekem sem akart az elsőnél bejönni, mert félt a rosszulléttől, de szerencsére nem volt semmi gond. Nekünk a harmadik baba lesz, az első kettő Pesten született. Kitartás, lehet ,hogy majd találkozunk.
2009. máj. 22. 13:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!