Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen autósülést érdemes...

Milyen autósülést érdemes venni? Milyen szempontokra kell odafigyelni vásárlásnál? Melyik számú (legfrissebb) szabványnak kell megfelelnie?

Figyelt kérdés
Márkanevek amiket érdemes megvenni, ill. amiket nem szabad megvenni?
2009. júl. 11. 14:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Én ebből tájékozódtam, amennyire tudtam:

[link]

Amúgy a Maxi Cosi az egyik legjobb, illetve a használt gyereküléssel vigyázni kell, ha nem tudod, kitől veszed, mivel azt sem tudod, volt-e már balesete. Ha volt baleset, utána elvileg sérülhetett, és zúzdában lenne a helye, nem az utakon. Remélem, kicsit segitettem :)


"A 6/1990. (IV. 12.) KöHÉM rendelet fogalmazza meg a gyermekbiztonsági rendszerekkel szemben támasztott követelményeket, eszerint az ülésnek legalább az ENSZ Európai Gazdasági Bizottsága 44. előírás 03-a módosítási sorozatának kell megfelelnie. Az NKH honlapján szereplő hírek szerint a régebbi szabványok (ECE R44-01 és ECE R44-02) szerint 1995-től az Európai Unióban már nem készülhetnek gyermekülések, 2004-től pedig az EU országaiban már is nem hozhatóak kereskedelmi forgalomba sem ilyen ülések, a jogszabályok közeljövőben történő módosításával 2009. január 1-től már használni sem lehet őket.


Az ECE R44-03 norma és újabb változata, a ECE R44-04 tartalmazza az előírásokat, amelyeket az ülésnek teljesítenie kell, hogy forgalomba kerüljön. A gyermeküléseken elhelyezett jelek utalnak ezekre az előírásokra, narancsszínű címke jelzi a megfelelést. A címke több adatot közöl. Az első sorban látjuk, hogy az ülés melyik szabványnak felel meg: ez a 03-as végű, azaz megfelelő (akkor is jó, ha a vége 04).


Utána látjuk, milyen autótípusokhoz használható az ülés. Az Universal mutatja, hogy az ülés minden autótípushoz használható (lehetne Semi-universal, vagy Specific is, értelemszerűen típus-specifikus üléseknél). Feltüntetik még a testsúlyhatárokat is, majd egy körben E betű jelöli, hogy az ülés átment a megfeleltetési eljáráson, az utána következő szám a megfeleltetést kiadó ország kódszáma. A következő számsor a nagy E alatt megfelelést azonosító számsort találunk. ha az ülésünk megfelelő, akkor ez vagy 03-mal, vagy 04-gyel kezdődik. Legalul az ülésben használt biztonsági rendszer sorszámát látjuk."

2009. júl. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
84%

Az előttem válaszoló mindent leírt. :)

Láttad már a Nestlé nyereményakcióját? A nyeremények között van egy Brevi ülés is (0-18 kg). Nekünk olyan van (még színre is!). Jó az anyaga, nem izzad bele a lányom, és látom, hogy kényelmesen ül. Balesetünk szerencsére nem volt (kop-kop), így másról nem tudok nyilatkozni. Viszont az biztos, hogy kicsi autóban hátra 2 ember már nem fér el az ülés mellett. Vagy az "anyós"-ra érdemes szerelni, vagy az autó kapacitása 3 felnőtt + 1 baba utaztatására csökken. Nálunk így van most.

2009. júl. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
76%

Nekünk maxi cosi cabrio van, szuper, jó nagy kényelmes, 1 éves koráig tuti jó lesz, nem úgy mint az olcsóbbak amiket tescoban korában itt ott lehet kapni hogy 4 hósan már kinövi a baba.

Vaterán teszveszen lehet fél áron venni, el kell menni s megnézni milyen állapotban van.

A használt üléseknél vedd le a huzatot, s akkor meglátod hogy alatta egyben van-e a hungarocel. A műanyag alja háta fogókája mindegyiknél sérül mert óhatatlan hogy a boltban mikor beteszem a bevásárló kocsiba a hordozót ne karcolódjon össze, vagy ha leteszem a járdára stb.

2009. júl. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
76%
Nekünk BébéConfort Axiss ülésünk van(9-18 kg),ennek nagyon jók a tesztjei.Ez 04-es.A googleba üsd be,h gyerekülés teszt,ki fog dobni egy pár lehetőséget(ADAC,ÖMTC,ez német,illetve osztrák),érdemes végig nézni.Az sem mindegy,h mennyi pénzetek van rá.Amit mi vettünk 80 ezer ft,de a baba mindennél többet ér...
2009. júl. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
39%
A legfontosabb dolog azonban kimaradt mégpedig hogy csak az isofix rendszerű autósben van biztonságban a baba. Egy esetleges ütközés esetén a nem isofixes ülés kirepül a gyerekkel együtt az autóból. Sajnos azonban az isofixes ülések jóval drágábbak és nem mindegyik autó isofix renszerű csak a közelmúltban gyártottak. Ha alkalmas a gépkocsitok az isofixre akkor mindenképpen érdemes egy olyanba beruházni. 15 hós kislány anyukája.
2009. júl. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
76%
német független tesztintézet töréstesztke alapján a Römer a legjonn, húzós, de nem ezen kell spórolni....
2009. júl. 24. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
68%

Nekünk ez van:

[link]

9-36kg-ig.04-es.

2009. júl. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
69%

21:57-ösnek:

Azért ilyen hülyeséget ne írj már, hogy kirepül a nem isofixes ülés az autóból! Mit gondolsz akkor engednék forgalmazni?


Nem tudom mekkora babának veszed, mert nem írtad, de szerintem mindenképp olyat vegyél, ami jól dönthető, hogy ha elalszik, ne lógjon a feje. Nekünk Römer King Plus van, nagyon szereti a fiam, jókat alszik benne már az elejétől, de nyárra mindenképp javaslok rá nyári huzatot, mert a légkondis autóban is úgy bele tud izzadni szegényke.

2009. júl. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, 10 hós a kislányom, de még csak 7,5 kg, de a hordozót már nem nagyon szereti, mert nem lát ki belőle.


Új focus C-maxunk van, abba lehet tenni isofixest, ugye?

2009. júl. 25. 15:14
 10/14 anonim ***** válasza:
50%

21,57-es vagyok és az üzengető anyukának üzenem, hogy kicsit tájékozódjon már a rendőröktől, helyszínelőktől, tűzoltóktól és akkor megtudod hogy melyik gyerekülés a biztonságos és melyik nem.Egyébként pedig válaszoltam egy kérdésre legjobb tudásom és belátásom valamint tapasztalatom szerint. A feckódat ne itt vezesd le hanem a kedves családodon!


Kedves kérdező az autótok szerintem alkalmas az isofix rendszerre de a kocsi szervízkönyvében pontosan leírják hogy isofix rendszer is van e benne vagy nincs. Jó vásárlást.

2009. júl. 26. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!