Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 év körüli babátok hányszor...

1 év körüli babátok hányszor eszik egy nap és miket?

Figyelt kérdés
Kisfiam 11hónapos és 4x eszik egy nap már kb 4hónapja. Reggelire eddig szopizott de már nem fogadja el úgyhogy 240ml vízhez keverek tejpépet. Ebédre valamilyen húsos bébiételt(220g) adok neki. Uzsira gyümölcsös bébiétel vagy bébidesszert, vacsira 240ml tejpép+210ml tápszer. Evések közt viszont mindenből eszik amiből én is ha nem bújok el előle. Csirkepörkölt,babapiskóta stb. Mindent szeret... De tudom,hogy ez így nem jó de nem igazán tudom,hogy hogyan lenne jó...
2012. júl. 10. 20:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Egyetek egyszerre :) tudom, hogy fárasztó, de nálunk is ez van, különben hiába jóllakott, aztán eszek én ő megint enne, és így össze-visszaság van, nem szeretném, hgy egész nap csak egyen.


Most így néz ki egy napunk:

6h -300ml tápszer

7h -rendes reggeli (kifli/zsömle+teavaj, esetleg felvágott, virsli hozzá, ez heti 1-2 alk)

10h -tízórai (gyümölcs felkockázva, heti 2-3 alkalommal ehet hozzá kekszet/babapiskótát)

13h -ebéd (mindenféle, amit mi is eszünk, nem főzök külön)

16h -uzsonna (babajoghurt/Nestlé babadesszert)

19h -vacsora (mint a reggeli)

20h -fürdés után 300ml tápszer

2012. júl. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

:D :D na ezen jót mosolyogtam első...... Hát bakker másból nem áll a napotok csak az evésből!


Kedves kérdező lányom vasárnap volt 1 éves...... Én nem egy megoldandó feladatnak tartom őt hanem egy velem egyenrangú embernek! Ha ő nem akar enni nem eszik.... A reggeli és esti tápszer a fix és az ebéd ami a du. alvás előtt van a többi evés akkor van ha kéri..... ha nem sír nyafog minek tömném! Szerintem örülj ha neked még van rendszered.......

2012. júl. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia, 13 hós kislány, 9-f10 körül kel, most még alszik(a tesót addig elvisszük az oviba, ő 2,5 éves). Reggel 10 körül reggelizünk, ebben a melegben van, hogy csak 2-3 paradicsomot eszik meg a kertből, de egyébként kenyér, vaj, felvágott, amit mi is eszünk. Ebédre amit mi eszünk, pl tegnap tejfölös csirke, ma húsos cannelloni, utána alszik 2,5 órát, aztán 4 körül uzsi (3-4 barack, dinnye), vacsora 7 körül (ebéd maradéka, hideg, amit mi is eszünk), plusz egy adag tejpép. Aztán 8-kor megy aludni és alszik reggel 9-ig. Nappal kb 2 liter vizet, hígított gyümölcslevet, házi szörpöt iszik meg.
2012. júl. 11. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
8.25-ös vagyok, azt elfelejtettem írni, hogy 3 hetes kora óta eszik csak 3-4-szer egy nap (akkor kezdte el a 13-14-15 órás éjjeli alvásokat, nem maradt idő enni). Én rábízom, tudja mi jó neki. Egyébként 12,5 kg a kiscsaj.
2012. júl. 11. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ébredés után:180 ml tejberizses tejpép.

8ó:reggeli-zsemle belseje macisajtal vagy baromfimájkrémmel vagy borjúpárizsival.

D.e. alvás után:gyümölcs.

Ebéd:amit főztem villával összetörve.

D.u. alvás után:gyümölcsjöghurt gabonapéppel.

Vacsora:u.a. mint a reggeli.

Fürdés után:180 ml tejberizses tejpép.

A tápszert nem issza meg.

Remélem segítettem.

2012. júl. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok:CSAK VÍZET ISZIK a kezdetektől, semmi tea, szörp...
2012. júl. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!