Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Mit csináljak a...

Anyukák! Mit csináljak a feleségemmel?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy a feleségem közel 30 kilót szedett fel terhesség alatt. Sosem okoltam érte, most se teszem. Őszinte legyek, nekem mindenhogy csodás! Most se zavar a + 20 kilója, de tudom, hogy őt igen. Változtatni is akar rajta, mióta nem szopik a gyerek (sajnos 6 hetes kora óta).

Először Norbizott, majd ilyen turmixos baromságot ivott napi 3×. Attól ment is le neki 10 kiló, de vissza is jött, bár nem tudjuk miért, hiszen nem zabál. Szinte alig eszik!

Most elkezdett egy Forever Livinges diétát, ezt az Aloe Verát. Én is ezzel fogytam le, 30 kilót anno és nekem nem jött vissza. Ezért mertem ezt tanácsolni neki.


Viszont eddig 5 kilótól szabadult meg, folyamatosan bringázik este/éjszaka (ekkor érek haza munkából). Csinál itthon felüléseket, de nagyon el van keseredve.

Akik látják mondják neki, hogy látszik a fogyás, de az eredmények nem ezt mutatják.

A pajzsmiriggyel elméletileg nincs gond.. de akkor mi lehet a baj?


Mit csináljak a feleségemmel? Tudom, hogy ez nagyon rossz így neki, látom, hogy őrlődik, hogy nem szeret utcára menni így.. sokat is sír. Nem szereti, ha gúnyolják és már kapott megjegyzést a teste miatt.

Olyannyira nem bír magával dűlőre jutni, hogy így a sexet se kívánja. Pszichés oka van ennek is.. a teste!


1 éves a lányunk és a feleségem jelenleg 90 kiló és 165 centi.

Előtte sem volt vékony testalkat, de mindig 60-65 között volt.


2012. júl. 10. 21:20
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Azért írok, hogy valaki válaszoljon...Átérzem az elkeseredést a kérdésvből, de nem tudok megoldást. Ha nem megy a fogyás, menjetek el pszichológushoz, mert akkor fel kell dolgoznia, hogy így marad..Tök jó fej vagy, hogy segíteni akarsz neki. Ezt mindenképpen tudnia kell, hogy te ennyire melette vagy.KITARTÁS!!!
2012. júl. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem szed fogamzásgátlót?
2012. júl. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
én is szültem és meg megakadok a fogyásban, csináltasson egy teljes vérképet és menjen el egy dietetikushoz, az hogy szinte éhezteti magát raktározáshoz vezet és lassú anyagcseréhez...
2012. júl. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
83%

Valószínűleg ilyen testalkat, szülés után változnak a hormonok. Van aki sokkal soványabb lesz, van aki kövérebb, még ha nem is eszik sokat.

Egyébként van még remény, én is a gyerek 1 éves kora után kezdtem el fogyni, szinte magától mentek le a kilók, nem is tornásztam. Szerintem akkor rendeződtek a hormonjaim.

Én elhiszem, hogy zavarja, én ugyan nem vagyok túlsúlyos, ellenben lóg a hasam, a mellem, elég nehéz elfogadni, hogy így megváltozott a testem. Szerencsére az én férjem is mindig mondja, hogy gyönyörű vagyok.

Sajnos sok olyan sztorit hallani, hogy szülés után lelép a férj egy másik nővel, mert a felesége már nem olyan szép. Ettől szerintem minden nő fél, ezért nagyon fontos, hogy éreztesd vele, hogy te így is nagyon szépnek tartod.

Sajnos más tanácsot én sem tudok adni, kitartás, még változhat.

2012. júl. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

szerintem rá kéne beszélned,hogy menjen el az orvoshoz,és beszéljen vele,hogy mi lehet az oka,hogy nem tud lefogyni.hátha alaposabban kivizsgálják.biztos nem pajzsmirigy?

le a kalappal,hogy így állsz hozzá,és ennyire mellette állsz!

2012. júl. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
91%

Szia! Segíteni sajnos én sem tudok,de tetszik a hozzáállásod...

Elmesélem a történetem:

23 évesen a 158 cm-emmel és az 55 kilómmal a "jó nők" táborát gazdagítottam!Hatalmas mellek,sportos láb stb.

Majd 24 évesen felrántottam 30!!!!!!!! kilót.Okát nem találták,1 évig őrlődtem,hogy mi lehet.1 év után mutatta ki a véreredmény,hogy bizony jó nagy pajzsmirigy probléma van.Azt hittem belepusztulok a saját kinézetembe:(((

De ennek ellenére az akkori vőlegényem,aki most a férjem elvett feleségül,mert nagyon szeretett.Sajnos a pajzsmirigy miatt nem lettem terhes 5 évig,a súlyomat viszont sikerült tartanom az 5 év hormonkezelés alatt is.5 év után ,tehát 85 kilóval lettem terhes.De a pajzsmirigyem bemondta az unalmast terhesség alatt+ lett egy jó kis terhességi mérgezésem...tokától bokáig vizes voltam a terhesség végére.107 kilóval mentem be szülőszobára...könnyebb lett volna átugrani ,mint megkerülni:((((.

Most 2 éves a lányom,a pajzsmirigyem ugyanolyan vacak,a hasamon hatalmas kötényhas alakult ki,amit majd plasztikázni kell,86 kiló vagyok és sajnos nem nőttem hozzá egy centit sem ....DE leszarom,mert a férjem szemében még mindig én vagyok a legjobb nő a világon!!!!

És elfogadtam magam,mert tenni nem is tudok mást és igenis büszkén viszem a "kuffert" az utcán!


Üzenem a Kedves Feleségednek,hogy ha Ő nem tudja magát elfogadni,akkor kérje szakember segítségét a fogyáshoz!!!!Mert segítenek,menjetek el a háziorvoshoz,ha normális,akkor Ő meg fogja mondani,hogy mi a teendő,és ki tud nektek segíteni!

2012. júl. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Nem szed fogamzásgátlót szülés után egyáltalán. Óvszerrel védekezünk.

Babatervezés előtt 8 évig szedett, de szerencsére nekünk a 2. hónap próbálkozás után összejött a lányunk.

Ellenben 4 hónapos terhességig Bvitamint kellett szednie és még volt egy gyógyszer (ez is ilyen étvágyjavító), mert 13 kilót fogyott, sokat hányt, nem maradt meg benne semmi.


Én mindenben mellette állok, mivel együtt vállaltuk a gyereket és a problémákat is ugyan úgy.

Ami őt zavarja, az engem is.

2012. júl. 10. 21:49
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


cukor vizsgálatra is el kéne mennie! VAgy az már volt?


Én is norbizom, a legújabb könyv szerint, nekem működik. Novemberben indultam 92 kilóról, már 25 lement. Nem gyorsan, de megy lefele. Az eleje nagyon nehéz. Fogysz 10 kilót, és még alig látszik.

Nagyon szívesen adok tanácsokat akár a Norbi, akár a 90 napos diétával kapcsolatban!

2012. júl. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Dicséretes a hozzáállásod, ketten együtt megtaláljátok a megoldást, mindenesetre én is egy teljes vérképet javaslok és dietetikusnak is kikérném a véleményét. Én ezzel dobtam le a maradék 4 kilómat 2hét alatt, azóta is tartom:


[link]


tudom h a 4 kiló az nem 30, de vékony vagyok és nekem az a fölös 4 is elvette a kedvem és a nőiességemet, hiába nem zavarta az én férjemet sem. A szex is visszajön majd ha ő jól érzi magát a bőrében.


És még egy ötletem van, ismerősöm szimplán változtatott az étkezési szokásain egy felmérést követően és ennek köszönhetően ledobott rögtön 10kg-ot, ezt az alapcsomagot én is ki fogom próbálni szülés és szoptatás után:


[link]

2012. júl. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

Tényleg nagyon rendes vagy, hogy ennyire segíteni szeretnél a feleségednek! Szerencsére az én férjem is olyan, hogy bárhogy tetszek neki, sokszor mondja is, látom rajta, hogy őszintén. Én is azért kezdtem el fogyózni, mert magamat nem tudtam elfogadni, utáltam, hogy elhíztam a terhesség alatt.

Én Forever Lite port használtam egy hónapig, nekem használt.

Emellett aerobicra járok, heti 2-4 alkalommal, és futni heti 4-5-ször. Azt többször hallottam, hogy a felülésekkel sajna nem tűnik el a hasról a zsír, inkább futással, (az elején be is fóliáztam magam, hogy hatásosabb legyen :)) meg egyéb izzasztó mozgásokkal lehet leolvasztani.

Ja, és amire még figyeljen oda, hogy sok vizet (napi 2-3 liter) igyon. Enni pedig többször keveset. Ha szinte semmit nem eszik, akkor teljesen lelassul az anyagcseréje, és nem fog fogyni.

Én ezekkel a módszerekkel fogytam kb 7 hónap alatt 15 kilót. A pajzsmirigyem elvileg jó, jövő héten megyek kontrollra, mert gyógyszert kell szednem alulműködés miatt.

2012. júl. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!