Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hónaposom miért nem tud...

10 hónaposom miért nem tud darabosat enni?

Figyelt kérdés
Most jött ki a felső 2 foga, így van neki 4(bár ebből a felső 2 ugye még csak éppen látszik), de csak pépeset hajlandó enni. Volt, hogy adtam neki 0 8 hós kortól adható üveges bébiételt, és apró pici krumpli darabok voltak benne, és kiöklendezte. Nem merek adni semmi szilárdat, mert eddig mindig fuldoklás lett belőle. Mikor tudja már végre enni ezeket?
2012. júl. 11. 10:53
 1/7 anonim ***** válasza:
33%

Avval a 4 pici fogacskájával még nem tud rágni, ha lesz több fogacskája mondjuk úgy 8 tájékán akkor nyugodtan próbálgasd a darabosat is.

Nálunk is hasonló volt a helyzet, egy kicsit összenyomkodtam villával és akkor már szépen megette.

2012. júl. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%
A pici databokat nem veszi észre, csak nyeléskor. Ha egy nagyobb darab krumplit a kezébe adsz, azt szépen elrágicsálja, és megtanul rágni.
2012. júl. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 nittababy ***** válasza:
ne aggódj majd ha több foga lesz akkor majd meg fogja tudni enni a darabosat is még nagyon kevés hozzá a foga!!próbálj neki adni baba piskótát hagy szokja!!bár nekem nem, volt ilyen problémám mert a kislányomnak 3hósan jött ki az első kettő foga most 16 hónapos és van neki 16 fogacskája!!
2012. júl. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Próbálj neki puha kaját adni, kölesgolyót, bulátát, tejmentes kifli csücskét, párolt almakockát, banánt, barackot, sargadinnyét, hadd szokja. Az én kislányomnak két foga van csak, mégis tud darabosat nni (mást nem is hajlandó 8 hónapos kora óta), az ínyével hibátlanul össze tudja nyomni a falatokat.
2012. júl. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Azt nem írtam, hogy még mindig szopizik, és szerintem ez a fő ok, hiszen nagyon benne van a szopóreflex, nem tudja, hogy a darabos kaját forgatni kell a szájában. A pépessel ugyen nincs gond, azt csak nyelni kell. A sárgabarck volt talán az egyetlen, amire ráharapott és mivel jó puha, az ment neki, De pl. kölesgolyót nem mernék adni neki. Mindig az a kisfiú jut az eszembe, akinek egy szőlőmag akadt a torkán, és nem kapott levegőt 1-2 percig és oxigénhiányos állapot következtében agykárosodása lett. Tudom, nemm erre kéne gondolnom...
2012. júl. 11. 12:01
 6/7 anonim ***** válasza:
73%

én azon a véleményen vagyok, hogy akkor tud majd darabosat enni ha megtanul. ha fuldoklás volt a darabos kajából ezért nem adsz akkor ne is várd, hogy megtanuljon.

pont a fuldoklás után kell adni, mert akkor már tudja, hogy vigyáznia kell, viszont ha pár nap szünetet tartasz elfelejti.


mi kölesgolyóval kezdtük, majd kuki, és jöttek a péksütik aztán a darabos kaja. ínyével nagyon szépen elrágott mindent, fogatlanul 10 hónapos korától úgy ette az ételt ahogy mi, persze felvágtam neki, de nem turmixoltam egyáltalán :)

2012. júl. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Köszönöm a lepontozást annak, aki adta, annyira szeretnén tudni, hogy ő hogy csinálná....

Öklendezik vagy fulladozik? Mert nem mindegy. Az öklendezés teljesen természetes, minden baba átesik egy ilyen perióduson.

A kölesgolyó azért jó, mert a szájban ha nyál ér hozzá, azonnal negpuhul, ezért szokták ezt ajánlani.

A kollégám praxisában volt egy kisfiú, aki 3 éves koráig csak pépeset

volt hajlandó enni, oviba menetel előtt vért izzadtak vele, hogy megtanítsák rágni. Persze ez egyedi és extrém eset, de valós.

2012. júl. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!