Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mit szóltok ehhez az...

Ti mit szóltok ehhez az elméletemhez? /Pelenka/

Figyelt kérdés
Első babámat várom,és úgy gondoltam,hogy itthonra nem veszek olyan nagyon drága pelenkát csak valami olcsóbbat /gondolok itt a Huggies-ra/,mert eleinte gy tudom nagyon sok pelus elmegy.Persze lesz itthon Pampers is vagy valami drágább,hogy ha menni kell valahova,akkor azt teszem alá pl.tanácsadás,hosszabb séta,hogy jobban bírja.Ti hogy csináltátok?Ma vettem egy csomag 2-5 kg 28db-os Babydream pelust,ez a Rossmann saját márkája,és mivel van Marcikámnak Rossmanó kártyája így csak 999ft volt.Azt sem tudom megérte-e?! Kérlek lássatok el jó tanácsokkal.Előre is köszönöm.Még egy kérdés,nálatok kb.mennyi pénz megy el egy hónapban pelusra?Nem fogok a gyereken spórolni,ez tuti amit csak lehet mindent meg fog kapni,de ha lehet akkor ésszerűen csinálnám a dolgokat.
2012. júl. 11. 11:40
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Azt nem írtam,hogy 35 hetes vagyok.Mikor vettetek nagyobb mennyiségű pelenkát?Nekünk egyelőre ez a 28 db van,mert vinni kell be egy pár db-ot magammal a kórházba,mert nem biztos hogy tudnak adni eleget.
2012. júl. 11. 11:41
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Textilpelenkát használunk, így annyi amenyi a mosással járó költség, kb. 1000 Ft, de nehéz megsaccolni, mert kb. 5 naponta mosok, de a pelusok mellé ruha is kerül. Előtte mi is eldobhatóztunk egy ideig, akkor kb. egy tizes ment el a havi adag pelenkára és törlőkendőre.

Jó egyébként ez az elgondolás. de még estére is kelleni fog majd a jó fajta pelus, mert akkor is hosszú órákat kell majd bírnia

2012. júl. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
65%

elhatározásnak jó de:

-lehet hogy amit megvettél is dobhatod ki mert a babád lehet allergiás a másik olcsó pelusra . előre ne vegyél pont emiatt sok pelust mert nem lehet tudni hogy reagál.

nincs két egyforma gyerek.


én vettem előzö gyereknél huggiest .azon nött fel gyakorlatilag vagyis abban. Ő kislány . most fiam lett és nem volt lehetőségem pelust tárolni ezért csak egy megapack huggiest vettem . először sajnáltam aztán ahogy egyre többször keltünk fel éjszaka közepén mert a fiam kipisilt a huggiesból úgy lett elegem és örültem hogy elfogyott.

nála a libero válik be . úgyhogy azt mondom nem rossz az elmélet de akkor vegyél sok pelust ha megszületett és bizonyítottan bevált az adott pelus.


kétgyerekes anyuka.

2012. júl. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

2. v. vagyok.


mikor vettünk sok pelust, ?


a 7-18 kg- os súlyhatárost irtó sokáig hordják abból érdemes akciót figyelni és tankolni a megapackokat kuponokkal stb.


de mindenképp bevált pelust születés után .

2012. júl. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Mielőtt nekiállsz pelenkákat felvásárolni,gondolj bele egy kicsit,jó,hogy előre tervezel,de nem mindegyik pelenkát bírja a baba bőre.Szerencsés esetben nincs gond,de pl.nálunk a Libero-tól kipattogzott a bőre,a Tesco-s pelusból mindig kifolyt,a pampers és a coop-os pelus viszont jó volt.Az első gyermekemnél viszont éppen ezek okoztak kiütést.Tehát vegyél néhány darabot,és várd meg,hogyan reagál majd a gyermeked bőre.Azt se felejtsd el,hogy ha megszületik a baba,akkor a súlyának megfelelőt kell venni,Ha 3kg-al születik jó a 2-5kg-ig,de ha 4kg-al vagy a fölött,akkor ez a méret lehet szűk lesz és egyel nagyobbat a 3-6kg-ig érdemes venni.Nem olyan nagy mizéria ez,de nem érdemes előre sokat venni és nem biztos,hogy a nagyon drága pelus jó lesz neki:)
2012. júl. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

A kisebb méretekből pedig sokan raknak fel aukciós oldalakra, mert rajtuk marad, azokat érdemes nézni.

Aztán, valóban, az is lehet, hogy a 7-18ból lesz majd szobatiszta. (bár az is alkati kérdés, van akinek hamar az ötös méret kell)

2012. júl. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát hasonló elven voltam én is, aztán a fiam döntött :) Neki nem jött be szinte semmi pelenka... az egyikből kifolyt a pisi, a másiktól kiütéses lett. Végül ami bevált nappalra a dm-es babylove éjszakára pedig a libero.

Túlságosan ne tankolj fel pelenkákból, pláne a kicsi méretekből, mert nagyon gyorsan kinövik még.


Én úgy spórolok a babaápolási dolgokkal, hogy a férjem cége elég sok hozzájárulást ad az egészségkártyájukhoz, és számlára veszem a pelenkát, babafürdetős dolgokat, cumisüvegeket és visszafizetik. Ugyanígy a gyógyszereket, nem ingyenes oltásokat (rota), sőt azoknak a vizsgálatoknak az árát is ahol szerződve vannak a pénztárral. (gondolok itt a 4d uh vizsgálatokra, csecsemőuh-ra)

2012. júl. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

A pelenka egy nagy kérdés minden mamának és babának.

Én is kipróbáltam mindenféle fajtát, noname (piacos), Huggies, dm-es, narancsságra pampers, de csak a Pampers activ baby-je vált be és a libero éjszakára.

Nekem tegnap dicsérték nagyon a Spar saját márkás pelenkáját, megfogdostam, elméletileg jó anyag, hasonló a Pampershöz.

Van, akinek bejön az olcsóbb pelus és hónapokig tudják használni, valakinek pedig nem, és csak a bosszúság van vele.

Egyelőre ne tankold magad tele, vagy vegyél egy csomaggal a márkásból is, és meglátod a különbséget később. :)

2012. júl. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

ki kell próbálni, mi jön be. Első gyerekem robbanósakat kakált, minden pelenkába. Csakis a Libero volt jó neki.

A másodiknak meg bármi, a legolcsóbb is.

Először lehet, napi 8-10 pelenka fog fogyni, de a hozzátáplálással ez a felére csökkenhet.

2012. júl. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nekem nem volt kérdés, 1-es Pampers Premium Care-t vettem első perctől, és nem bántam meg, nem hiszem, hogy olyan jelentős különbség havi szinten a peluspénz, persze lehet, hogy olcsóbb is van, de szerintem havi szinten nem jelentős.

Az elején 1-esből 2 csomaggal fogyott, 2-esből 2-3 csomag, 3-asat sokáig használtuk, 4-5 hóanpig talán, és jó ideje 4-esnél tartunk, 16 hónapos.

Ezt a fajtát találtam legjobbnak, a legvékonyabb, legkényelmesebb, nem érzékeny rá a bőre (elsőre csak egy kisebb csomagot érdemes venni, mert ha véletlen nem bírja az adott fajtát a bőre, nem tudjátok elhasználni). Nem is vettem másfélét, néha kaptunk termékmintát, de a Huggies-szal, és a Liberóval is elégedetlen voltam.

Ezzel a fehér Pampers-szel csak 1-2 baleset volt pici korában, ha nagyon sok kaka volt és netán nem vettem észre rögtön.


Az elején tényleg több pelus kell, de akkor még sokkal több van a csomagban, hetvenkét darab talán, a 4-esben már csak 52 db. Így nálunk havi 2 csomag pelusra állt be a dolog, és mindig van valamilyen kupon, akció a drogériákban, így havi hat-hétezer körül költök pelusra.

Nekem ez tipikusan olyan dolog amin nem nagyon agyaltam, hogy mi lenne a jobb, gazdaságosabb, bevált, örültem neki, és szeretem ezt a pelust, nem akarok havi párszáz forintért kísérletezni. :)



Amúgy 28db volt 1000Ft, akkor hetvenkét darab kb. 3000ft, nem sokkal olcsóbb tényleg.

2012. júl. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!