Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátok sem jár a védőnő...

Hozzátok sem jár a védőnő minden hónapban?

Figyelt kérdés
Nem mintha baj lenne..Rendes nő nem arról van szó, de ki szereti az idegent a lakásában.Nem?Általában csak felhív hogy jöjjön-e van-e kérdésem én meg rávágom hogy nincs meg úgyis megyek tanácsadásra.Erre ő, hogy ok majd ott talizunk, mert együtt van a tanácsadás a gyerekorvossal.Ja és azt nektek sem mondják meg, hogy mikor menjetek legközelebb tanácsadásra?Én ha letelik a 4hét akkor megyek.Nálatok is így van?

2012. jún. 25. 20:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nem hogy nem jár ki minden hónapban, de ha hívom fel sem veszi a telefont. 6 hós státusz után nem is találkoztunk, csak az 1 éves státuszon legközelebb, és hiába is próbáltam hívni a nap bármely szakaszában, még a telefont sem méltóztatja felvenni...
2012. jún. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is egybe van a tanácsadás a gyerekorvossal, viszont nekünk mindig megmondják mikor menjünk legközelebb. A védőnő amióta megszületett a kislányunk (most 13 hós) azóta cakk-pakk 2-szer jött ki és egyszer se hívott fel úgy mint téged. Én se kerestem sűrűn, akkor vittem méretni amikor a kis könyvbe kötelezőnek van írva, a gyerekorvos úgyis megméri és megvizsgálja minden tanácsadás alkalmával
2012. jún. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Az igen...:DAkkor a mi védőnőnk még rendesnek is mondható!!:) Köszi a válaszokat!
2012. jún. 25. 21:12
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 6 hetes a kislányom, hozzám hetente jött eddig, illetve egyszer én voltam. Legközelebb én megyek 1 hónap múlva, mindig megbeszéljük a következő időpontot. Fel is hívhatom. Szóval, akkor az enyém tök szuper!
2012. jún. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Hogy nem jár??? 3 hetes volt a fiam,mikor utoljára nálunk volt.Nekem kell vinnem és kiderítenem,hogy éppen mi a következő tenni való (oltás,státusz,stb.)Semmit nem mond.A csipőficam szűrésnél konkrétan kiröhögött,hogy minek akarom vinni 6 hetesen.A telefonszámát nem adta meg;csak 2 nap kereshetem a héten a központi számon reggel 8-10-ig.Tehát igyekeznem kell,hogy ebben az időpontban legyenek a problémáink.Kijelentette,hogy őt ne hívogassa senki a magán számán mindenféle sz@rság miatt.De sorolhatnám még,nagyon sok minden van. :( Mivel én teljesen egyedül vagyok a városban,ahol élünk,jó volna, ha legalább hozzá fordulhatnék első gyermekes anyukaként.De hát ez nem lehetséges. :(
2012. jún. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Hozzánk az első évben eljött minden hónapban,most már csak kéthavonta jön.Tanácsadásra is szoktunk menni (ott mérlegelünk),illetve védőoltások során a gyerekorvosnál is találkozunk.Ezek szerint nekünk nagyon rendes védőnőnk van :)Amúgy jó fej is,sokat segített.Mondjuk én első gyerekes vagyok,voltak kérdéseim.
2012. jún. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy angyali védőnőm van! Egyszerűen imádjuk és ez szerencsére kölcsönös is :))

Ő az elején sokat jött ki, sokat segített. Most már nem jön ki, mi megyünk hozzá tanácsadásra.

A kis könyvbe bele van írva, hogy mikor van a "fogadóórája". Kezdetben az orvostársa volt a mi gyerekorvosunk, de én nem voltam vele cseppet sem megelégedve. Ha megyünk kifejezetten státuszvizsgálatra az orvosunkhoz, akkor ott egy vad idegen védőnő van. Nem is vagyunk oda érte.. egy állat szó szerint!


Egyébként nálunk a védőnőknek kötelessége az első 6 hónapban 3× kor- és helystátuszt írnia, ami abból áll, hogy milyen körülmények között élünk és él a gyerek.


A terhesség utolsó 2 hónapjában is vagy 6× volt nálunk. Még a szobát is segített berendezni!

2012. jún. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Mikor megszületett a fiam akkor jött ki először és utoljára, ami nem baj :)

Havonta egyszer jártam hozzá súlymérésre (mert nincs mérlegünk).

Ha van kérdésem telefonon hívom őt, vagy a doktornőt.

Ennyi!

Ez így nekem is jó, és nyilván neki is.

2012. jún. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Hozzánk sem jön, pedig az utcánkban sok a kisbaba, tehát még útba is esnénk. Mondjuk én védőnő vagyok ,de attól még jól esne , ha megkérdezné,hogy vagyunk.

Egyébként havonta kellene jönnie 1 éves korig, utána már csak 3 havonta.

Én amikor dolgoztam mindenkinek megadtam a magán számomat és bármikor hívhattak, akár este vagy hétvégén is mert a gyerek nem óra szerint hozza a problémákat.

Tanácsadásra havonta kell menni 1éves korig, de ha bármi gond van lehet gyakrabban is.

2012. jún. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
A mi védőnőnk fel sem hív.Itt is egyben van a tanácsadás a gyerekorvossal.De a védőnővel akkor sem m indig találkozok mert szinte sosincs ott.Lassan 7 hónapos a fiam és legutóbb 3 hónaposan beszéltünk rendesen,5 hónaposan szinte hozzánk sem szólt.Másik védőnőtől szoktam kérdezni ha valami bajom van.
2012. jún. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!