Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek korai elkezdeni a...

Tóth Bernadett2 kérdése:

Szerintetek korai elkezdeni a ruhaválogatást?

Figyelt kérdés
30 hetes leszek jövő héten. Van már egy 1,5 éves fiam és hát ugye elég meleg is az idő. Korai elkezdeni a kis ruhákat kiválogatni és kimosni? Nem tudom később lesz-e energiám rá. Viszont így majd nem 3 hónapot álljon a szekrényben...
2012. júl. 12. 08:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Te is tudod a valaszt. 10 het az rengeteg ido...Ugyanakkor nekem is van egy masfel eves orokmozgom, ugyhogy tudom mirol irsz...En meg varnek... Meleg is van meg minden...
2012. júl. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Semmi bajuk nem lesz a fiókban a ruháknak! Én is azok a hetek körül kezdtem el kimosni és mire mindent kimostam és megszáradt,bizony elteltek a hetek. És még mindig nincsenek kivasalva,csak a fiókba elrakva.. Kezdj neki időben, mert hosszadalmas munka! Főleg gyerek mellett. Nekem is van kettő, így velük is kell ugye foglalkozni. üdv, 36 hkm.
2012. júl. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem nem korai, hiszen a babák nem olvasták a "nagykönyvet" és előbb is érkezhetnek, de azért várd meg amíg visszajön a jó idő. A legjobb, ha kimosod őket és a napon szárítod meg. Vasalás után kis adagonként tiszta kis zacskókba (mint amibe a a boltban tesszük a zsemlét) tedd bele, így nem lesznek porosak. Ha lesz rá időd és időben érkezik a pici, akkor pl. a 38. héten előveheted és újra vasalhatod, így felfrissülnek. Ha pedig közben mégis bekoszolódnak, akkor még mindig marad időd újramosni. Inkább előbb legyenek kész, minthogy mikor hazaértek a kórházból kelljen vele kínlódni.
2012. júl. 12. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
szerintem ha van hozzá kedved, időd, akkor válogasd szét, készítsd ki, ami először kelleni fog. de a kimosással várnék.
2012. júl. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én 35 hetesen kezdtem kimosni, nekem nincs gyerkőcöm, és nem is mondanám, hogy túl sok ruhát kellet kimosnom, mert amiket vettem, nagyobbakat (előre is vásároltam), azt nem mostam ki, de mire végeztem, már 38 hetes voltam. Mondjuk én mostan az ágyneműt, takarókat, mindent, és én télen voltam terhes, úgyhogy lassan száradtak a ruhák. Nekem a vasaláshoz nem volt nagyon energiám. Úgyhogy szerintem elkezdheted nyugodtan. Főleg így, hogy a 2. babád, lehet, hogy előbb jön, ahogy egy előttem lévő hozzászóló írta. Amúgy meg szerintem sem lesz baja a fiókban!
2012. júl. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem korai szerintem. Én ugyan nem vagyok egy példa, de addigra már szinte mindent megvettünk és nagyon jól is tettem, mert a 30. hétre kinyílt a méhszájam és szigorú fekvésre ítéltek. A mosást így is a férjem csinálta... Asszem a mostani terhességemnél is inkább korábban elkezdem, legfeljebb fölöslegesen, márcsak babonából is ;)
2012. júl. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
:) Köszönöm a válaszokat, majd jövő héten neki ugrok a dolognak.
2012. júl. 12. 13:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!