Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kezelitek a szeparációt...

Hogyan kezelitek a szeparációt és az idegenektől való félelemet?

Figyelt kérdés
Kisfiam 8 hónapos és üvoltve sír ha idegen hozzászól vagy ölbe akarja venni még akkor is ha a kezemben van.
2009. júl. 12. 13:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Én szólok, hogy sírni fog, de ha kérik, oda engedem. Van aki így is elkéri, odaengedem, és néha a gyerek is megnyukszik. Azért magukra nem hagyom :)
2009. júl. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
És vajon ez a jobb megoldás vagy az ha inkább nem adom? Mert én is oda szoktam adni, bár ő nem nyugszik meg igy vissza is adják, de ezzel nem erősítem benne a félelmet? Vagy inkább szoknia kell? Mert már jó pár hónapja tart és félek hogy megerősitem benne. Mire kell vigyázni vagy odafigyelni hogy ne erősődjön?
2009. júl. 12. 15:31
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia, az én kislányom 8 hónapos korában kezdte, még a nagyinál sem maradt meg. Most 11 hónapos és talán múlni látszik a szep. félelme, mert 5-10 perc barátkozás után már odaadhatom más kezébe.

Egyébként meg én mindig is úgy voltam ezzel, hogy miért kellene idegen kezében nyugisan lennie, hiszen én sem ülök mindenféle jöttment ölébe. Azért, mert nekünk ismerős a nagyi meg a barátok, attól neki még idegen. Majd idővel megbarátkozik velük és akkor már elvan a kezükben.

Soha nem erőltettem a babánál, h más karjaiban legyen, mindig az volt a lényeg, hogy ő jól érezze magát. Ha a kezemben, akkor a kezemben. És passz. :))) A többiek meg várjanak a sorukra. :)

Sztem ne aggódj ez miatt, el fog múlni.

2009. júl. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!