Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért lóg a fiam nyelve?

Miért lóg a fiam nyelve?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A fiamnak születése óta kint van a nyelve (sőt van olyan ultrahang felvétel, amin lehet látni, hogy a pocakomban is már lógott). Már több vizsgálaton voltunk pl. gégészet, pajzsmirigyét nézték, Down-kór szűrésen, mindenhol mindent rendben találtak. Valaki tudna tanácsot adni, hogy milyen orvoshoz lenne még érdemes fordulni, milyen betegségre utalhat ez a tünet, pl idegrendszeri problémára? Köszönöm a segítséget.


2012. júl. 12. 12:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia! Ezt találtam egy oldalon!Gondoltam belinkelem neked..



Kislányom 20 hetes, s születése óta szinte mindig nyitva van a szája, alvás közben és ébre is. Láttam már néha néhány másodpercig csukva is, de az nagy ritkaság. Kb azóta szörcsög, kicsit váladékos az orra, köhécsel is, volt már erosen náthás is. Szopás közben ez nem zavarja, rendesen, jól szopott mindig.

Lehet ez a szörcsögés az oka, vagy a nyelve nem fér el a szájüregében? Mindenkinek ez az elso kérdése, miért van kinn mindig a nyelve. Egyáltalán becsukja valaha?

Válasz:


Vannak olyan kromoszóma rendellenességek, anyagcsere, ill. hormonális betegségek, valamint a nyelv keringésének zavara, tumora, amikor a nyelv nagy, nem fér a gyermek szájába. Ezek azonban általában egyéb tünetekkel is járnak, ill. látszik a nyelven annak megbetegedése. Csecsemo és kisgyermekkorban azonban mindezektol függetlenül is viszonylag gyakran látunk tátott szájú, esetleg nyelvét kissé kilógató gyermeket. Ennek oka leggyakrabban az akadályozott orrlégzés, amit piciknél elsosorban a megnagyobbodott orrmandula okoz. A túlburjánzott orrmandula gyakran fokozottan termel nyákot, ill. a náthás állapot nagyon lassan múlik. Kislányuknál ez tehát felmerülhet. Csecsemokorban még az orrjárat szukebb volta, esetleg részleges elzáródása (fejlodési rendellenesség) is okozhatja. Az okok tisztázása és esetleg a megoldás érdekében keressenek fel gégész szakorvost. Amennyiben ez megoldható, azt célszeru minél hamarabb elvégezni, mivel a gyorsan fejlodo arckoponya ebben az "állásban" fejlodik, alakul, úgy azt a késobbiekben nehéz korrigálni.

Dr. Gömöri Ágnes

2012. júl. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A férjem egy rokonának kislánya koraszülött volt, neki is kint volt a nyelve folyamatossan, azt tudom, hogy spec. masszázs és tornáztatás kell, hogy az álkapocs izmai erősödjenek.Na persze Ő, semmit nem csinál vele, pedig ez "orvosolható".Nem idegrendszeri, mert ismerek olyat akinek rendbe jött, most 4 éves okos kislány.Az előző rokonnal egy időben szültem volna én is csak neki elöbb jött a baba, de tényleg le se szarja, akkor sem ha valaki finoman megmondja neki,hogy valamit csinálni kellene,az egész család ki van akadva rajta.Talán ha nem kezeli a beszédfejlődésben lehet probléma később.
2012. júl. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors választ!


Én is azon gondolkoztam, hogy egy magán fül-orr gégészhez elviszem a fiamat (amúgy 16 hónapos már)hátha ott jobban odafigyelnek rá. Sok orvosnál, sok vizsgálaton voltunk, de semmi előrelépés, már egy kicsit el vagyok keseredve.

2012. júl. 12. 13:05
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia.Vidd el Dévényes szakemberhez,ez a masszázs segít:)Üdv
2012. júl. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat, ha valakinek van még ötlete, azt szívesen várom!
2012. júl. 12. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!