Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy kezeljem 21 hós fiam...

Hogy kezeljem 21 hós fiam idegrohamait?

Figyelt kérdés

Ha azt mondom neki nem csapkod, dobál, ütöget. Hol engem hol a tárgyakat. Lehajtja a fejét, és látszik rajtatotál meg van sértődve, és iszonyatos düh tombol benne:( egy 3 4 perc legalább mig lehiggadd, addig vagy engem üt, vagy a játékait dobálja, vagy a tárgyakat üti! Amugy nem csak engem üt hanem mindenkit! Aki épp nem enged neki valamit, vagy elvesz tőle valamit...:( Nagyon elszomorít mert ő nem volt ilyen, és nem tudom hogy lehetne ezt a dolog kezelni. Elmagyaráztam már neki hogy nem szabad mert fáj nekem is a játékoknak is...volt olyan hogy büntibe állítottam mikor épp az egyik nagy mecsboxot hozzám vágta. De nem hatotta meg a dolog mert tovább csapkodott!


Nem akarom hogy egy idegbeteg gyerekem legyen, aki ha elmegyünk boltba, és valamit kinéz amit nem tudok neki megvenni akkor földhöz vágja magát meg össze vissza veszekedjen...! :( Ezt én nagyon nem akarom, és nem tudom hogy lehetne ezt visszafojtani!?



#idegrohamok
2012. júl. 10. 07:28
 1/6 anonim ***** válasza:
69%

Nem csak egyszer kell a sarokba állitani hanem annyiszor akár hányszor hozzádvágja!Mondd el neki hogy ez fáj a játékoknak is és amit hozzád dob te azt kidobod!Ha hozzád vágja dobd ki (vagyis dugd el) mondd el ezt nem szabad a játék arra való hogy játszunk vele ha nem igy teszi akkor nem lessz!Ha megdob rádüt csinálj ugy mintha sirnál mert ez fáj de attól még büntesd meg!Nekem ez bejött!

Kitartás!

2012. júl. 10. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
47%

sztem mindenképp meg kellene próbálni egy másfajta nevelést akár könyv alapján is mondjuk Jo Frost nevelési könyveit ajánlom . Ő leírja a büntetéseket a müsorában is foglalkozik ilyen jellegü gyerkőcökkel.

magyarul még nem találtam a neten angolul vannak részek .


szuperdada a neve a müsornak Jo Frost a hölgy neve így keresd.

2012. júl. 10. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
62%

Ekkora gyereknek NEM magyarázni kell, hanem tenni a dührohamok ellen.

Ha verekszik, akkor azonnal hagyd ott, ha dobálja a játékait, akkor azokan azonnal vedd el töle és ne add vissza sokáig, állitsd a sarokba, ha hisztizik. A legfontosabb, hogy következetes legyél és minden alkalommal igy reagálj.


Egy megjegyzés még: ez NEM idegroham, hanem közönséges hiszti,az ebben az életkorban tipikus dackorszak tünete, igy ezt a kifejezést ne használd, mert az egész mást jelent.

2012. júl. 10. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
57%

Igaza van a 3. nak .


amit írtam 2. kommentben az arra épül hogy ahány éves annyi percre üljön le és nyugodjon le gondolja át mit tett. ehhez még annyit kell tenni hogy mindig mond meg neki mit tett amiért megbüntetted nem elég annyi hogy rossz voltál. és még annyit tennék hozzá hogy ha pl házon kívül rosszalkodik akkor nem szabad annyival lerendezni hogy otthon kapsz v. otthon megbeszéljük mert elfelejti mit tett és látszólag a semmiért bünteted szv. olyan rendszert érdemes kidolgozni amit házon kívül is alkalmazni lehet sőt kell is. és ez tényleg csak hiszti .

2012. júl. 10. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a komikat!


Annak nagyon örülök, hogy akkor ez csak hiszti! Megpróbálom akkor többször büntibe állitani, nagyon remélem hogy segiteni fog! Mindig próbáltam ugy nevelni, hogy következetes legyek, de ebbe nem tudom mi a jó megoldás!:(


Nagyon sokat van anyóssal, és sogornőméknél is majd akkor nekik is mondom, mert sokat beszélünk erről, hogy mi lehet ez nála, és mi lenne a jó megoldás!?

Az a baj ők nagoyn elkapatják, de megpróbálok velük beszélni!


Szuperdadust meg "ismerem", a viasaton ment sokáig, nem?


Jöhetnék még az ötletek, tippek nyugodtan!

2012. júl. 10. 08:15
 6/6 anonim ***** válasza:
78%

szia, az én lányom is csinál hasonlókat, és én így próbálom.

1. NEM LESZEK IDEGES TŐLE!!! legalábbis megpróbálok.:-DDDD, mert még jobban felbőszül tőle, én gerjesztem...:-/, állati nehéz néha visszafogni magam...


2. 2x szólok neki úgy, hogy legugolok, és szembefordítom magammal, röviden, nem sokat magayrázok, csak kb. ennyi: "ez csúnya dolog, nem szép amit csináltál, fájt anyának, még 1x/legközelebb csinálod, akkor elveszem ezt a játéko egész napra.

(tehát 3 a magyar igazság, 2x szólok neki, és harmadszor elveszem, akárhogy ordít)


3.természetesen még nem érti, mi már 1 hónapja szenvedünk ettől, tehát már kezd vmit kapizsgálni, de szinte napi szinten elveszek tőle a 5-6 játékot és csak másnap reggel adom vissza neki.


4. én amúgy nem büntetem, inkább figyelemelterelős vagyok. Sztem ez most egy olyan időszak, hogy meg kell tanulja, hogy hogy tudja "uralni" ezeket a nagyon erős érzelmeket.

nekem most az a legújabb, hogy a boltban ki akar szállni a babakocsiból..szuper. :-(((

Már vagy 50x mondtam neki, hogy "-jó, kiszállhatsz, de SEM-MI-HEZ NEM NYÚLSZ, mert akkor visszateszlek a babakocsiba. érted?? Ijen anyaci!" :-))) persze már röhögnek rajtam a boltban, mert mindig vissza kell tegyen, némi üvöltés kíséretében, de a héten mintha 5 perccel később kéne már visszatennem a kocsiba, tehát mintha haladnánk vmit asszem, de lehet csak túl pozitív vagyok..:-)))) Ma épp jó napom van, de van hogy én is állatira kiborulok tőle...:-((

Nektek is kitartást!

2012. júl. 10. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!