Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan változtassak, hogy...

Hogyan változtassak, hogy jobb legyen neki? (alvós-evős kérdés)

Figyelt kérdés

Kisfiam 2 és fél hónapos. Ő az első babám, más pici sosem volt a környezetemben. Sajnos tápszeres (ill. kapunk anyatejet, de az napi 1 étkezés), de igény szerint eszik. Az evés időpontja az alvás függvényében állandóan változik. A gond az, hogy este kb 6-7-8-kor ha eszik, fürdés után alszik és másnap reggelig nem kel fel. De! Hajnalban nyüsszög és nyögdécsel, viszont nem ébred fel, így előfordul, hogy 2 kaja között 10 óra is eltelik. Persze farkaséhes és ordít, aztán sokkal hamarabb lesz újra éhes és ásítozik majdnem egész nap. Úgy gondolom, talán megéhezik éjjel, de valami miatt nem ébred fel (talán a meleg?), viszont ettől a felszínesebb alvástól meg nem tudja kipihenni magát. Mellékes, de én sem tudok így aludni. Amikor még éjjel kelt kisebb korában, próbáltuk, hogy később is adunk neki enni, de nagyjából ugyanakkor ébredt.

Nem tudom, mit tegyek, ébresszem este 10-11 körül és diktáljak bele tápot, vagy a hajnali nyüsszögésnél keltsem fel, és akkor etessem meg? Azért önzésből azt is szeretnénk, ha hajnalban visszaaludna és nem 5-kor kezdődne a nap, de most ő a legfontosabb.


2012. júl. 12. 16:08
 1/7 gabszem ***** válasza:
Nna, ugyanez volt nálunk is. Eleinte én se tudtam mit csináljak, de nincs semmi gond. Azért van ez mert most áll át arra, hogy éjszaka aludni kell, de éhes és ezért nyöszörög hajnalban. Nálunk is így volt, 9-kor leraktuk aludni, hajnalban forgolodott, nyögdécselt, de utána visszaaludt és reggel 10-ig aludt. Szóval, ha nem sír, akkor hagyd.
2012. júl. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 gabszem ***** válasza:
Ja és ez nálunk kb 3-4 hós koráig így volt.
2012. júl. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ne ébreszd fel se hajnalban, se este. Hidd el, ha éhes volna, ordítana nem csak nyüszögne.

A legtöbb baba ennyi idősen "ásítozik egész nap" ilyenkor az a jó, ha két evés között kb fél-egy órát ébren van, aztán alszik. Hamarosan többet lesz ébren és kevesebbet alszik nappal, teljesen normálisan kezdi magának kialakítani a napirendet. Én nem nyúlnék bele.

Te miért nem tudsz aludni tőle? egy szobában vagytok? akkor tedd külön, ha úgyis átalussza az éjszakát.

2012. júl. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

a hajnali 5 koruli nyogdecseles nem biztos hogy az ehseg jele, ha nagyon ehes lenne, felkelne,

nalunk is volt ilyen gond 6-9 het kozott, voltunk neurologian vele, csak annyit mondtak, hogy most szokja a kinti vilagot, hagyjam bekeben aludni, a gyerekek ennyi idosen handosak ha alszanak

magatol elmult

2012. júl. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia, először azt hittem, hogy én írtam ezt, csak nekem lányom van és még csak 2 hónapos. Eleinte én is ezen aggódtam, hogy keltsem fel vagy ne, de aztán rájöttem (itt is tanácsolták), hogy nem keltem, ha éhes fel fog kelni! Eleinte sokszor keltegettem, nappal is, ha nem kelt fel időben, de befejeztem és azóta sokkal nyugisabb. Tegnap pl. fél 10-kor elaludt és reggel 7:45-kor kelt, sírt egy kicsit, aztán bementem hozzá és már mosolygott! Gondolom, hogy akkor nem akar éhen halni! Gondolom, ahogy mi felnőttek is mocorgunk, sóhajtunk esetleg beszélünk álmunkban, hát biztos a babák is, de attól még nem ébrednek fel. Nekem reggelre a lányom legtöbbször fordítva van a kiságyban, a lábrésznél a feje!
2012. júl. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A 4. válaszolónak igaza van..az én lányom is nyögdécselt hajnal tájt heteken keresztül...nem is bírtam aludni. És nekem a védőnő mondta, hogy szokja a világot. Ha éhes úgyis ordít.:)
2012. júl. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Egyébként a hálószobánkban alszik, a másik szobában még nem fér el, átalakítás szükséges. Kissé szemétnek éreztem magam, hogy hagyom kínlódni, csakhogy alhassunk, de akkor ezek szerint nem erről van szó. Remélem elmúlik hamar. Tegnap pl 18.20-kor evett és ma reggel 6-kor újra, viszont fél 3 -tól nyígott...

2012. júl. 12. 20:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!