Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » SOS! Lázcsillapító kúpot...

SOS! Lázcsillapító kúpot hogyan kell használni?

Figyelt kérdés

Kötőhártya gyulladás miatt lázas a 7 hónapos babám. Kapott 1 kúpot 13 órakor, sajnos most 17 órakor is adnom kellett. Ne legyen így, de mi van hogyha most folyamatosan adnom kell 4 óránként, pedig a dobozra az van írva, hogy naponta legfeljebb 4-szer.

Holnap 1-re megyünk dokihoz.


2012. júl. 12. 17:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem tudsz lázcsillapító szirupot venni?

Nekem ennyire kicsinek nem volt ugyan beteg, de azt olvastam, a kétféle hatóanyagú szirupot (a nurofent meg a panadolt) tudod váltogatni, mellesleg humánusabb, mint a kúp, és akkor nem kell agyalni azon, hogy max napi négyszer adhatod.

2012. júl. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

szerintem is inkább szirup. mi a kúppal nem sok sikerrel jártunk, könnyen visszacsúszik...

van nurofennek, algoflexnek szirupa és nagyon gyorsan (negyed órán belül) meg van a hatása

2012. júl. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Azokat nem ismerem! Korlátlanul lehet adni? Mert akkor elugrasztom a férjemet a patikába!
2012. júl. 12. 17:30
 4/11 anonim ***** válasza:
nem korlátlanul, rá van írva. (napi 3 adag azt hiszem)nekünk nurofen van, abból van kifejezetten piciknek, 3 hónapos kortól adható.
2012. júl. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok, kb úgy "korlátlanul",mint a kúpot, tehát 4 óránként, és asszem ezt is max 4szer egy nap.

De ha kétfélét veszel (nurofent és panadolt) akkor ezeket váltogathatod, mert más a hatóanyaga.

2012. júl. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Jaaa! értem!
2012. júl. 12. 17:40
 7/11 anonim ***** válasza:

Nurofen szuszpenziót keressen a férjed, van narancsos és epres ízesítésű, ilyen gél formájú valami, amit fölszívsz a pálcikával, amit adnak hozzá, és szépen kinyomod kiskanálra, azt pedig a babádnak a szájába adod. Nagyon finom íze van a narancsosnak, szeretni szokták a gyerekek. Csak szerintem ne a pálcikát nyomd a szájába, mert az furcsább lehet, és megijedhet, hogy mit akarsz.

3 hónapos kortól adható, de rá van írva mind az adagolás, mind a gyakoriság, hogy mennyi adható belőle egy nap.


Az a jó, ha Nurofen szuszpenzió alapból van nálatok otthon, recept nélkül kapható.

Nekem az használt jobban a kislányomnál, nem a kúp, pedig a kúp is bent maradt, mégsem vitte le úgy a lázát, mint a Nurofen.

2012. júl. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ja, és ha olyan magas a láza, akkor alkalmazhatsz hűtőfürdőt, vagy én pl. nedves textilpelussal törölgettem a kislányom homlokát amíg aludt.
2012. júl. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
38.6 volt levonás nélkül,de csak 38-ig vitte le a kúp.
2012. júl. 12. 17:55
 10/11 anonim ***** válasza:
Milyen kúpot adtál neki? Amúgy azért érdemes mindkét fajtából venni (nurofen, panadol) mert nem mindenkinek használ mindkettő. Nálunk pl. a nurofentől mégjobban felment a fiam láza, nálunk a panadol vált be. Az algoflex baby és a nurofen egy hatóanyagot tartalmaz tehát csak az egyik jó. Én amúgy az epresre szavazok, nálunk a narancsost nem ette a fiam még vitaminból sem.
2012. júl. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!