Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az baj, ha én nem adok tejpépe...

Az baj, ha én nem adok tejpépet a babámnak?

Figyelt kérdés
Jővőhéten lesz 6 hós a kisfiam, 5 hósan elkezdtük a kozzátáplálást, és 1 étkezést már kitudtunk váltani gyümivel. Sok helyen olvasom hogy tejpépet adnak a babámnak. Én nem is gondoltam rá, hogy adjak neki, nem tudom de nekem az ugrott be, hogy a tápszeres babóknak adják(kisfiam anyatejes). Se doktornő se védőnő nem említette hogy kellene adni neki, de egyre töb helyen olvasom hogy adnak a babóknak.
2009. júl. 12. 21:07
 1/6 anonim ***** válasza:
nekem azt mondta a védőnő, hogy anyatejes babának nem szokták ajánlani, persze nem lesz baja tőle, csak nem kell. Az én kisbabám is anyatejes, és csak azért adok neki, mert szereti, jobban alszik tőle, és 100 ft-ért tudom megvenni a hipp-boltban, mert egy ismerősöm ott dolgozik. talán főleg ezért. 800 körül van, annyit nem adnék érte. a zöldségpüré is jó estefelé. meg persze a szopi. :)
2009. júl. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem baj, ha nem hiányzik neki :)

Szóval nem kötelező, vagy ilyesmi, és ha a babád az egyéb táplálékból elegendő tápanyaghoz jut ,akkor nincs szüksége még pluszban tejpépre is.

Nekem már tápszeres a lányom (9 hós), de nincs meg a napi fél literje belőle, csak úgy kb 360-400 ml (reggel+este), ezért én uzsonnára tejpépet szoktam adni neki, hogy kipótoljam (hisz ez is tejalapú kajának számít).

De ha még lenne tejem és nem szorultunk volna rá a tápszerre, én sem adnék neki tejpépet.

2009. júl. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
én is csak 10 hós kora óta adok neki, amikorra már lecsökkent a tejem mennyisége.
2009. júl. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én egyáltalán nem adtam neki.
2009. júl. 13. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én sem adtam soha a lányomnak, pedig tápszeres.sok gyümölcs, zöldség és husi és a vitaminok megvannak. este, reggel tápszer.
2009. júl. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
ha megvan a nai fél liter anyatej/tápszer, akkor nem kell neki tejpép, az én babám sajnos nem iszik meg fél litert, így én uzsonnára adok neki pépet.
2009. júl. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!