Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Menyi szabad időtök van a...

Menyi szabad időtök van a babátok melett? Mikor tudtok nagytakaritást csinálni melette? Nekem még nem születettt meg ezért kérdem.

Figyelt kérdés
2009. júl. 13. 00:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Teljesen a gyereked személyiségétől függő dolog.

Vannak anyukák, akiknek kicsi korától olyan jól eljátszik a babájuk, hogy szinte csak nyugalom és csend a mellette eltöltött néhány év. Nekem van egy-két ilyen ismerősöm, akik olyan dolgokat csináltak pici baba mellett, hogy számomra hihetetlen (ház körüli festés (egyedül), gyönyörűen rendbentartott (hatalmas) virágos kert, stb.). Szóval mindenre futotta az idejükből, mert egy csendes nyugodt kisgyerekük volt/van. Hát igen, van ilyen is...

Nekem viszont - és szerintem erről számolhat be rengeteg anyuka - olyan kisgyerekem van, hogy SEMMI nagyobb munkát nem hagy elvégezni. Amíg kicsi volt egyfolytában ordított, ezért nem tudtam tőle boldogulni. Utána mászott a csillagos égig, ezért nem. Amióta jár, vagyis egész nap megállás nélkül rohangászik, azóta elszabadult a pokol. Semmi nem megy, marad az 1-2 óra alvásidő, meg az éjszaka. Ezért fekszem le most.

2009. júl. 13. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ez tényleg tőled és a babádtól függ.

Ha mellette akarsz lenni mindig, akkor nem jut időd semmire, de ez ilyenkor nem is baj és téged se fog zavarni.

Ha meg elvan, 3 funkciós (alszik, eszik, vigyorog), akkor mindent csinálhatsz mellette.

Nekem 3 gyerek van, egy 3,5 éves, 2 db 6 hónapos, tegnap apáék medencét töltöttek fel, ehhez asszisztált a nagyobbik, a másik kettő meg hordozóból figyelte őket. Nekem semmi dolgom nem volt, órákon át. Csak a két picit egyszer megszoptatni. Ennyi. Reggel a két pici evett, majd a nagyot útnak bocsátottam oviba, azóta csend, a picik alszanak. Akár nagytakaríthatnék is, ha lenne kedvem :-)

2009. júl. 13. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!