Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagy baj, hogy a babám csak...

Nagy baj, hogy a babám csak 4-szer eszik egy nap?

Figyelt kérdés
Lassan 4.5 hónapos, tápszeres. (5130 g) Éjszaka 12 órát alszik, nappal viszont csak 4 óránként éhes. Próbáltam már többször etetni, 3, 3.5 óránként, de nem tetszett neki, nem nagyon ette, sok vissza is jött. Tegnap 4 óránként etettem, akkor több fogyott. De se így, se úgy nem eszi meg az adagját... Nem is nagyon hízik. Igaz, nem vékony, nem is duci, néhány hurkával a combján, gödröcskékkel a kezén. A hozzátáplálást most kezdjük, eddig őszilevet itattam vele egy kicsit. Ötletek?
2009. júl. 13. 11:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne erőltesd.Úgy látszik neki így jó,és már kialakította magának a napjait. Anyukám mesélte hogy én 9hós koromban ettem annyit mint most 4,5hósan az én kislányom. Amíg Ő jól érzi magát,és nem esik a súlya szerintem nem kell aggódnod.
2009. júl. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Lassan elkezd eszegetni gyümit majd főzit, ezzel ugyis átalakul megint az időrend. Addig szerintem hagyd igy, ahogy ő akarja. Később ha gyümit is eszik, ugyis 5 étkezése lesz, mert a gyümi után gyorsabban éhes mint mondjuk 180 g tápi után.
2009. júl. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Kb három hós korától nekem is négyszer eszik egy nap a lányom. Ugyanaz a sztori, mint nálatok, tápszeres és éjszaka sokat alszik. Most 11 hónapos, de még mindig csak négyszer eszik, mondjuk néha az esti kaja előtt még benyom egy kis gyümit, de az nem felel meg egy teljes értékű étkezésnek. Nincs értelme erőltetni, ha éhes adj neki ha nem akkor azt is hagyd rá.Nem lesz tőle semmi baja ha csak négyszer eszik!
2009. júl. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2009. júl. 15. 10:17
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kislányom anyatejes és csak 4,5 óránként hajlandó enni, az éjszakát átalussza és ez ígymegy már 2,5 hónapos kora óta.

Először próbáltam 3 óránként etetni, de csak sírt és nem tudtam miért, majd rájöttem hogy nem éhes :)

Igaz ő így is hízik rendesen.

Most 18 hetes és 7.300 gramm.

Ne erőltesd a kajcsit, ha neki így jó.

Nekem is azt mondják, hogy a hozzátápláláskor ez megváltozik.

2009. júl. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nagyon jó.

Én még tizoraira adtam a kostolot vagy a kevés gyümölcsöt amit már megkostolt.

Nállunk a doki ragaszkodik az 5 étkezéshez.

A 6 éves fiam is még 5 ször eszik az oviban is.

2009. júl. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Most én is ezt próbálom, beiktatni plusszban egy kis gyümölcsöt. Ma kapott először almapürét. Azt a fintorgást :) Azért aggódom amúgy, mert a felnőtt embernek is az 5-szöri étkezés egészséges.
2009. júl. 15. 11:56
 8/10 anonim ***** válasza:
A harmadiik válaszoló vagyok. a dokik ugye a könyv szerinti babákhoz, szokásokhoz ragaszkodnak. elvileg tényleg ötször lenne egészséges, de ezért nem tömöm meg a gyereket. neki így jó és kész. az én lányom vékony, de csak ezért még nincs itt a világvége, nálunk a doki is belátta, hogy ez van. így én csak hat hósan kezdtem el a hozzátáplálást. az almát nekem sem ette meg nagyon sokáig csak kompótnak. kicsit vízben megforraltam, éppen annyira, hogy más legyen az íze. egy-két perc alatt megvan a forrástól számítva. Ma már megeszi nyersen is, a három fogával meg ha egészben adom akkor lereszzelgeti és úgy is eszi, de ez több hónapos folyamat volt, hogy nem erőltetve, de néha-néha kóstoltatva megszeresse. Ha meg erőltetsz valamit akkor csak nyűg lesz neki az evés annak meg semmi értelme.
2009. júl. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem könyv szerint ad tanácsot.

Ő mindig azt mondja:nem kell mindent ugy csinálni ahogy a nagykönyvben meg van irva!

Tény és való 5 étkezés kell,és a 20-30 g gyümölcstöl nem fog elhizni.Most 16 hónapos és tizoraira joghurt vagy egy darab gyümölcs.Alma,körte,banán stb.Nincs megtömve evel még.

2009. júl. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Bocsánat, én sem azt monddtam, hogy meg van tömve a gyümölccsel, vagy attól elhízik! csak arra akartam kilyukadni, hogy ha nem akarja elfogadni mert nem éhes akkor nem kell erőltetni. HA jólesik neki akkor miért ne ehetné? Csak azt próbáltam ecsetelni, hogyha két étkezés között nekünk négy óra van pl. akkor nem biztos, hogy az én lányom enni akar két órával a kaja után. azért meg nem fogom erőltetni, hogy meglegyen az öt.ha reggel nyolckor eszik, aztán délben, majd fél négy körül, este hétkor fürdés, fél nyolckor már alszik a tápszer után akkor hoová tegyem az ötödiket?
2009. júl. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!