Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nálatok mennyi idő múlva...

Nálatok mennyi idő múlva alakult ki a 100% kötődés a babához?

Figyelt kérdés

Vannak jobb és rosszabb időszakaim, amikor imádom, meg tudnám zabálni úgy néz az emberre, olyan édesen szundít, de amikor sír és semmi sem jó neki, akkor ki tud készíteni. Türelmetlen vagyok magammal és vele is, ugyanakkor szégyellem is magam, mert hát mit csináljon egy kisbaba? Sír, ha valami bánata van. Valamikor nem is tudok neki gagyorászni, csak végzem a napi rutint, ellátom, etetem, vitamint adok neki. Segítségem van, és valószínűleg a kevesebb alvás miatt is érzek így néha. Szoptatni nagyon szeretem, mert olyankor én irányítok, békésen ellazul az ölemben. Szóval anyukák: nálatok mennyi idő kellett az összeszokáshoz? Néha félek egyedül maradni vele, mert félek hogy nem tudom az igényit kielégíteni a saját igényeim előbbre helyezése miatt. Pl. fáradt vagyok, és nem tudok vele sokáig ölben mászkálni, hogy megnyugodjon. Most szereztünk be egyébként egy elektromos hintát, az néha kihúz a bajból. Remélem érthetősen fogalmaztam a kérdésemet.

Köszönöm a válaszokat!


2012. júl. 15. 14:22
 1/9 anonim ***** válasza:
6 hónapos volt mire azt tudtam mondani,hogy minden smakkol....addig ugyanezt éreztem,mint Te.Most 2 éves és nagyon sokszor kihúzza a gyufát,de imádom.
2012. júl. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én négy hónapos korától éreztem azt hogy egyre jobban meg tudom oldani a dolgokat, és onnantól erősebb lett a kötődés (ami persze előtte is erős volt). Addigra elmúlt a pocakfájás, és egyre jobban lehetett vele játszogatni. Egy éves korától pedig csak nézzük és gyönyörködünk benne az apukájával hogy hogy lehet ilyen szép, és okos... Persze most is vannak rosszabb napok, hisztik, amikor nem könnyű, de imádjuk. Az hogy néha kevesebb a türelmed, mert fáradt vagy, az nem azt jelenti hogy nem kötődsz hozzá eléggé... Mindenkinek vannak kétségei magában. Amikor már reagál a dolgaidra, akkor látni fogod hogy jól csinálod, és magabiztosabb leszel.
2012. júl. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%

Most biztos le leszek pontozva, meg "ősanyázva" de nem érdekel, leírom. :)

Nekem "becsúszott" babám van, apuka nélkül maradtam, az egész terhességem alatt csak bizonytalanságot éreztem, nem az a tipikus rózsaszínfelhős babavárást tudhattam magaménak.

Sajnos. De a legfontosabb emberek az életemben-most már a babámon kívül-mellettem álltak, így nem voltam totál egyedül.

Aztán eljött a szülés napja. Szépen bementem a kórházba, szinte minden félelem nélkül, tudtam, ha jönni akar, akkor jönni is fog. :) "Könnyű" és gyors szülésem volt. Mikor megláttam a gyönyörű kisbabámat, minden kétségem eloszlott. Nem mondom, fura volt az elején kimondani, hogy ő az én fiam, de már az első perctől kötődtem hozzá, már a kórházban összeszoktunk. Annyira természetes volt hirtelen, hogy ő már van nekem. :) Most 8 hónapos, örökmozgó, "sosem fáradok el" gyerek, mindenkire vigyorgó, vidám baba és belegondolni is alig tudok, hogy a terhességem alatt mennyivel nehezebb dologra számítottam. Már el sem tudnám képzelni az életemet nélküle. Nem mondom, vannak nehéz pillanatok, napok, de könnyen túllépek ezeken. Nyilván szerencsém is van, hogy ilyen "tipusú" babával áldott meg az ég. :)

2012. júl. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát figyelj, én most sem bírom, ha ordít ;)

Pedig csodájára járnak milyen hihetetlenül nyugis babám van. Mostmár 1 éves és bizony akaratos, amit nem késlekedik kinyilvánítani. Amúgy imádok vele foglalkozni, jönni-menni mindenhová, játsztóterezni, stb...De amikor ordít, bizony össze kell szedjem magam, hogy ne kezdjek rá én is bömbölni :DD

Majd megtanulod ezt kezelni és kialakul mikor tudsz te is pihenni (legalább az egyik alvása alatt napközben te is pihenj) és sínen lesz minden :)

2012. júl. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Drágaáim nekem 2 gyerekem van egy dackorszakos nagy és egy akaratos kicsi..Tapasztalatból mondom, a kötődés rögtön szülés után kialakul, de a feltétlen, magamat odaadó szeretetre várni kell(lagalábbis nekem is kellett) jó 2-3 hónapot, mire "belerázódtam".) De csak azt tudom írni, h folyamatos hullámhegy-völgy a gyereknevelés, mikor toporzékolnak, ki tudnék szaladni a világból, de 1-1 mosolyuk, ölelésük ezt ellensúlyozza. Nehéz, nehéz , fárasztó, de azért meg lehet sokmindent oldani , még a nyugodt perceket is.
2012. júl. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Na, le is pontoztak. :) Többre nem is számítottam tőletek.

(Tisztelet a kivételnek...)

2012. júl. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

6-os. Ne csodálkozz, nem azt írtad, amit hallani akartak :D

lényegtelen, hogy te is a kérdésre válaszoltál, de nem számukra megfelelőt. Cöcöcö, nem szabad itt különcködni már, tudod az anyukák itt egyre prűdebbek! Nekem tetszett a történeted!

2012. júl. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Mennyi idős a babád?

Az én lányom most lesz 4 hónapos, és mintha csak én írtam volna..pont így érzek én is:S

2012. júl. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Egy hónapos a pici! :) A mai nap még eddig egy angyalka volt, úgyhogy ilyenkor nem is értem magamat, hogy miért vagyok pánikban ha sír. Megnyugtattam, tutujgattam. Mindenkinek köszönöm a válaszokat, szerintem rossz választ nem is lehet adni a kérdésre. Tényleg nincs két egyforma baba, sem élethelyzet. De jó tudni, hogy más is érzett így, nem én vagyok "fura" anya"!
2012. júl. 16. 12:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!