Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem alakult volna ki kötődés...

Nem alakult volna ki kötődés köztünk?

Figyelt kérdés
15hós kisfiam egyszerűen nem állja,ha ölelem,már menne tovább.Ha megüti magát,akkor sír,max. 5mp-ig "tűri" a puszikat,bújást.Ha elmegyek valahová,nem rohan hozzám,zsóval nem érzem ezt az anya-baba kötődést!Nekem olyan rossz ez,mert én nagyon szeretgetős,ölelős vagyok,később is ilyen lesz?Apa zárkózott típus,aki nem nagyon mutatja a szeretetét,ezt tükrözné most a fiam viselkedése?Nagyon remélem,nem örökli ezt!!!!Teljesen kétségbe vagyok esve!Amúgy lehet azért ez,mert nem tudtam szoptatni?Már mindenre gondoltam!
2010. aug. 8. 20:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne ijedj meg! Szerintem épp azért nem rohan hozzád, nem igényli az állandó babusgatást, mert tudja hogy ott vagy ha kell és biztonságban érzi magát! Tuti hogy szeret téged!!!!
2010. aug. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Eszedbe ne jusson magadat vádolni bármiért is, főleg azért, hogy nem sikerült a szoptatás. Ha a kisfiad nem bújós típus, biztosan nem ezért van. Egyszerűen csak lehet, hogy éppen ilyen korszaka van (egyébként is fiú!), de lehet, hogy ilyen lesz a természete, akkor pedig el kell fogadnod, ha nem is könnyű... De abban biztos lehetsz, hogy téged imád a világon a legjobban, mert te vagy az édesanyja! Ne agyalj rajta :)
2010. aug. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Eszedbe ne jusson ilyen hülyeség.Ne felejtsd el,hogy téged mindig lát,te vagy vele folyton.

A lányom is hasonló volt.

Bekerült családi napközibe(19 hónaposan,visszamentem dolgozni),azóta tárt karokkal rohan(kivéve,ha van velem ismerős,mert akkor ő az első,őt ritkán látja),ha megyek érte és sokkal bújósabb lett.

2010. aug. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ugyanez a szituáció nálunk, mint nálatok, annyi különbséggel, hogy a kisfiam 11 hónapos, de amúgy minden stimmel.remélem később bújósabb lesz,mert én is igényelném. amúgy egy örökmozgó sajtkukac :)
2010. aug. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem 4 hónapos a kisfiam és már most sem szeret ölben lenni,nem marad meg csak pár percig,remélem azért majd bújos lesz:-)))
2010. aug. 9. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

hülyeség. az enyém se szereti, ha összevissza nyalom-falom. nem is hagyja már jó ideje. ha megüti magát, elesik, akkor anyaanyaaaaa, felveszem, aztán már kész, megy is az útjára. ő amúgy nagyon anyás...mégis, most volt, hogy itt volt a nagyanyja, akit ritkán lát, havi 1x max, mert mesze lakik, és én elmentem receptet kiváltani, őket meg otthagytam. persze mikor indultam, bömbölt, de később mesélte a mama, hogy utána szépen elkezdtek együtt játszani, és semmi baja nem volt. amikor hazaértem (kb. 15 percet voltam el), azt hittem, lesz nagy cirkusz, hogy ittvananyaaaaa, de nem. semmi, válla fölött hátranézett, mosolygott egyet, aztán annyi volt. ha ezt valaki még akár 1 hónapja is mondja, szemébe röhögök....

végezetül, leírok itt egy rövid kísérletet, amit a kötődés témájában végeztek. kismajmokon végezték, nem volt igazi anyjuk, hanem volt két anyaállat-helyettesítő, egy drótanya meg egy szőranya, az egyik értelemszerűen egy csupasz fémváz, a másikat beborították puha szőrrel. a drótanyán tudott a kismajom enni, mert ott volt kialakítva a "cici". tehát ha éhes volt, arra kellett felcsimpaszkodnia. mégis, megfigyelték, hogy ideje java részét, bár attól nem kapott "semmit", a szőranyára csimpaszkodva töltötte. miért? mert attól kapta meg a meleget, puhaságot, biztonságot, az volt olyan igazi "anyás", nem a hideg drótváz. tanulság: nem a kaja a lényeg. persze a szoptatás más célt is szolgál, mint az etetés, de aki tápszerrel eteti a babáját, annál más szokások alakulnak ki, amik átveszi ezeket a funkciókat. remélem, megnyugodtál valamelyest. ;)

20 hónapos, még ciciző kislány anyukája

2010. aug. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon kedvesek vagytok!Köszönöm nektek és remélem,változik majd a helyzet...
2010. aug. 9. 14:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!