Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ismertek olyat, aki azért...

Ismertek olyat, aki azért megy vissza hamarabb dolgozni, mert "problémás" a gyereke? Az anyukának könnyebb a munkahelyen, és a gyereket pl 1 / másfél évesen bölcsibe adja? Szóval nem anyagi okok miatt?

Figyelt kérdés
2012. júl. 16. 14:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
56%
Ismerek ilyent (nem magamat). Ha a problémás alatt azt érted, h neki problémás, nem bír otthon lenni vele, állandóan ráncigálja ide-oda, "unatkozik" a fél éves gyereke mellett!! Nagyon elítélem, mert még akar szülni! (Remélem nem gondolja komolyan, csak lebeszélik róla)
2012. júl. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
66%
De hány ilyen van! Nekem is volt egy kolléganőm, a férje olyan 1 milla körül keres. És a 1,5 éves gyereket betette a bölcsibe, hogy jöhessen dolgozni. Pedig ők aztán igazán nem szorultak erre rá. Mindenki kérdezgette is, hogy miért nem maradt tovább otthon a gyerekkel, és azt mondta, hogy ő már unatkozik! És a munka elég strapás, idegölő, szerintem sokkal jobb otthon egy gyerekkel játszani. Dehát nem mindenkinek való kisgyerek.
2012. júl. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
81%
Azért nem kell őket elÍtélni. Ez csak itt Magyarországon divat, hogy 3 éves koráig otthon vannak a gyerekkel.Az enyém 23 hónapos és már keményen igényelné a gyerek társaságot. Sok anyuka megőrül otthon, kell nekik valami az otthoni dolgokon kÍvől. Inkább menjen vissza dolgozni, minthogy idegbajos befásult nő legyen.
2012. júl. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem egészen ilyenek vagyunk szerintem, de sajnos a gyerekem nem hajlandó, csak 2-3 féle ételt megenni kb. 16 hós kora óta, hiába próbáltunk eddig bármit is, ezért döntöttünk úgy, hogy bölcsibe adjuk 2 évesen.
2012. júl. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
88%

Igen. Nem csak ezért (mentem vissza dolgozni) de nekem 20 hónapos kora óta bölcsis. És sokkal kiegyensúlyozottabb vagyok (vele is, meg úgy alapban is, nem sírok pl. minden másnap)mióta én dolgozok, ő bölcsis.


Anyagilag is sokkal könnyebb így. Végülis nagyon meghúzva a nadrágszíjat sok mindenről lemondva, maradhattam volna otthon 3 évig. De nem akartam.

Jöhet a lepont.

2012. júl. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Kedves 5. válaszoló. Itt minden okés, nem kapsz lepontozást.:) Csak érdekel ez a dolog.

Én pl. tök élvezek itthon lenni, jó hogy nem maradok le az első lépteiről, stb...

Persze nem vagyok mintaanya, sajnos, és vannak olyan nap is, amikor túlélésre játszom, de többségében szeretek itthon lenni vele. Imádom:)


Direkt nem írtam rögtön, de én pl. pedagógust ismerek ilyet, aki láthatóan alig várja, hogy más foglalkozzon a gyerekével napközben. De nem akartam ezzel indítani, pont hogy ne szítsak vitát. Légyszi ne is provokáld, mert felesleges.

2012. júl. 16. 15:02
 7/17 A kérdező kommentje:

Abban egyetértek a 3. válaszolóval, hogy

"Inkább menjen vissza dolgozni, minthogy idegbajos befásult nő legyen."

2012. júl. 16. 15:04
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

nem provokálom (sajna jönni szokott az magától is) csak itt már ez megy, hogy 10 kérdésből 8 nál valaki biztos végigmegy és lepontozza a "nem odaillő" ellentétes véleményű válaszokat.

Természetesen köszi hogy te nem tetted, de ez nagyon általános lett itt.

Off vége.

2012. júl. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Én elsősorban anyagi okok miatt mentem vissza dolgozni, de hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem érzem jól magam bent a gyerekek nélkül napi 4 órában a munkahelyemen. Szó szerint feltöltődve megyek haza (anyukám vigyáz rájuk, ikrek) és így délutánonként sokkal türelmesebben állok hozzájuk. Azóta ők is sokkal többet nevetgélnek, huncutkodnak. Szerintem érzik, hogy anyán jó kedve van:-)
2012. júl. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Hűha, na ikrekkel meg is értem :))


(AMúgy én mindenkinek zöld kezet adtam, de megjelent a lepontozó. :S)

2012. júl. 16. 15:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!