Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Este hánykor alszik el a babád?

Este hánykor alszik el a babád?

Figyelt kérdés
Kisfiam 5,5 hós, 8kor fürdetem,cicizik, elalszik rajta,aztán felébred,onnantól kb 10 óra,mire el birom altatni, a kiságyban játszik,beszélget stb. Van,hogy 10.30, de volt már fél 12 is,mire hajlandó volt elaludni.napközben 3x alszik, kb 40 perceket.ilyen keveset alvó típus ő(az apja is ilyen), vagy lehet valamit csinálni,hogy előbb elaludjon?
2012. júl. 16. 22:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Kislányom 18 hónapos, 21.00-ra már alszik. Nekünk van borostyánkő nyakláncunk nagyon sok mindenre jó, olvass utána. Nálunk bevált. Nem lehet, hogy valami zaj, fény, fogfájás zavarja a babádat, ezért alszik el olyan nehezen?
2012. júl. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szia! az én csemetén 21-re alszik el.Had kérdezzem meg,hogy előtte a mikor alszik el?A 3. alvása a cicin elalvós?
2012. júl. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
37%

Mi pont a napokban töltöttük az 5. hót.Nálunk eddig 21.00-kor volt fürdés,utána cici és alvás.De egyre nyűgösebb volt este felé,így előrébb hoztuk.Most 20.00 körül kezdjük ugyan ezt.Viszont míg elalszik,az nagyon változó.Volt,hogy este 11-kor még magyarázott,vagy ordított,hogy ő nem álmos.Így én ár d.u 5 után nem altatom,így eléggé kifárad estére (bár néha még így sem eléggé).Napközben ő sem sokat alszik,és a kezdetektől fogva így van.Nincs nagy alvásigénye.Napi szinten 1-2 óra,maximum, az is 20-30 perces leosztásban.

Mostanában,ami nekünk még bevált,hogy kézben kicsit ringatom és mikor már lenyugodott,nem pörög már ezerrel,akkor teszem le aludni az ágyában.Olyankor mindig elalszik.

2012. júl. 16. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Mikor kell reggel? Van napirendetek?Az én kisfiam detto,de aztán bekeményítettem!!!De előszőr megpróbálnám a nurofen baby fájdalom csillapítót meg a dentinox foggélt hát ha csak a foga miatt van a balhé! Ő épp ilyen volt és rossz alvó gyerek...hát én is azt hittem akkor kell leteni amikor tényleg álmos hidd el én is ezzel szívtam.Az aszt jelenti hogy egy 5 és fél hós gyerek a felkeléstől számítva 2 2 és fél órát tud fent lenni utána le kell tenni aludni pl. az én fiacskám reggel 7 kor kel utána tápi és legközelebb 9 fél tíz környékén leteszem aludni ha tízig fent van kap tízórai és alszik 1 órát. utána fel kell 12-13 között ebéd és 2kor alvás legkésöbb. na ha ilyenkor fel kell mondjuk fél ora után én visszaaltatom és még általában alszik 1 órát.(de úgy csinálom hogy nem beszélek hozzá nyüglődik de akkor is ) Utána 16-17 között uzsi.Ha ilyen tájt alszik az úgy 6 és 7 között van de nálunk az már nem jellemző ha alszik is akkor fél órát (ja mi 7és fél hósak vagyunk)Nekem egyszer azt mondta valaki hogy 5 hós gyereknek igen is kell még aludnia este mert ha nem teszi túl nyügősé válik és átesik a hold ponton és felbúrul minden! De van is benne valami.Nálam az vált be hogy megcseréltem a fürcsit a szopival és ha felkelt én már ki nem vettem a kiságyból! Ezek után megtanult egyedül elaludni.
2012. júl. 16. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A kisfiam jövő héten lesz 5 hónapos. Mostanában este 11 előtt nem nagyon alszik el, erre akkor szokott rá, amikor nagyon meleg volt, és csak este 8-9 körül mentünk sétálni, utána kajált, aztán fürdés és alvás.

Engem ez nem zavar, így legalább reggel tovább hagy aludni :)

2012. júl. 17. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
8,5 hós a lányom, nekem 9 és negyed 10 körül alszik el. De ennyi idősen mint a fiad, kb. nekem is így aludt el. Aztán szép lassan ő kezdte ezt előrébb hozni.
2012. júl. 17. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Reggel kb. 7 körül kel, 9-10 körül alszik először, aztán 1 körül, és utolsót 4-5 felé, de ha akkor nem teszem le, volt már, hogy a kezemben elaludt sétálás közben,tehát kell. kötött napirendünk nincs,mert sokszor előbb vagy később kel,és akkor a kajálások is ahhoz vannak mérve. kell kötöttebb napirend? ébresszem reggel mindig ugyan akkor?
2012. júl. 17. 07:40
 8/11 anonim ***** válasza:
66%

Semmiképp ne ébreszd fel reggel, mert akkor csak nyűgös lesz ha nem tudja kialudni magát. Hadd aludjon amíg akar.

Napirendetek olyan szinten legyen, hogy mindig ugyanazok következzenek egymás után. Pl. alvás, evés, séta, játék

Nem kell minden nap pontban ugyanabban az időben etetni stb.

2012. júl. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Dehogy ébreszd fel!!Ez nem megoldás.Ha neki ez így jó,akkor hagyni kell.Nyilván ő is fog változni ahogy telik az idő és ő majd alakítja magának a dolgokat.Persze nem azt mondom,hogy nem kell napirend+kötöttségek,mert igenis kell!De nem lehet megrögzötten ragaszkodni ahhoz,ahogy mi látnánk jónak a dolgokat.Ők már kis személyiségek,akiknek megvannak az igényeik és nem mindig találkoznak az anyukáéval. :) Nekem is sok minden jobb+kényelmesebb volna,de tojik rám és ha fel akar kelni 5.30-kor,akkor úgy is felfog.Én nem hagyom ordítani,csak azért,hogy igenis az lesz,amit én akarok és márpedig aludni KELL.Persze próbálkozom a visszaaltatással,de nem mindig sikerül (sőt,legtöbbször nem sikerül).De ez van;akkor alszik 9-kor.Én abban bízom, a mi esetünkben,hogy ahogy majd nagyobb lesz,jobban le tudja kötni magát,ezáltal sokkal jobban ki fog fáradni és az alvás is jobban fog menni.
2012. júl. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a szigorú napirend egyenesen kínzás egy ilyen kicsi babánál. Nehogy felébreszd szegényt. Gondolj bele, te mindig percre pontosan ugyanabban az időpontban éhezel meg, álmosodsz el stb? Persze mi felnőttek sokszor belekényszerülünk egy szigorú napirendbe, de szerintem ez nekünk se ideális, pláne nem egy babának. Ráér majd akkor órára kelni, időre enni, kapkodni amikor majd oviba kell mennie, addig ne gyötörd ezzel.
2012. júl. 18. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!